Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 214 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 212 213 214 215 216 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,261 až 4,280 z 8,426]

(upravil xmarek 4. 3. 2014 9:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Yeayer: Ten panel jsi si vyrobil sám?

Jen tak mimo řeč jsem podobné panely kdysi používal ve výrobě jedné nejmenované firmy a přes 485 jsem tam posílal zprávy. Ty se generovaly na nějakém Simatic S7-200. Už je to hodně roků zpět, ale nikdy nezapomenu na to kdy jsem do firmy, co na to dělali support a zároveň to školili, volal co potřebuji udělat a jestli to ta 200-ka zvládne. Odpověď zněla, že není šance, aby se tam ten software vlezl. Jako x-krát to "investora" nezajímalo a tak jsem to napsal a fungovalo ta kupodivu dobře. Jo krásná doba až na těch pár ubožáků kteří tomu šéfovali. smile

Web

(upravil Yeayer 4. 3. 2014 11:25)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

BUSE panel z autobusu no big_smile mohu jich sehnat treba 10, a v kazdym panelu je tech desek 5. A k tomu tidici jednotka ovladana pres IBIS.jeste si sezenu funkcni tidici jednotku (ta co byla v tomhle je KO), potom APEX a hlasic zastavek a mam skoro tramvaj
Xmarek: firma BUSE ze? big_smile tohleto ma bihuzel IBIS takze musim sehnat ten palubni pocitac APEX, pristi tyden

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@Yeayer: Ne, jedná se o jednu poměrně velkou firmu ve městě kde bydlím. A vždycky říkám, že tam už bych nešel ani s druhou nápravně výchovnou. big_smile Už si ani napamuji název firmy co to vyráběla. Byly hodně podobné tomu co je možné vidět v tramvajích, autobusech apod. Pamatuji si, že jsem hodně komunikoval s tou firmou co to vyráběla, protože jediné co jsem od nich poprvé dostal byla panely a záruční list. sad

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, když už tu provokujete s těmi panely.. (Yeayer, nechceš mě jeden věnovat? slint slint!) Taky přispěju svojí sbírkou harampádí.. Na polici ještě leží radiostanice TAIT na pásmo 70cm a kolegovi se doma válí chroustač na lístky lol

http://i57.tinypic.com/z7cz.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mně udělala radost opravdu maličkost.Oranžové diody 3mm.Budou z nich indikátory vybuzení.Deset řad po deseti diodách do vějíře 90 stupňů.Takové LED stěrače.Použiju LM3915 a WK164 12-4.Přeji všem pěkný den!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

K čemu ty optočleny?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kvůli tomu,že je mám doma:-)Budou spínat vždy těch deset LEDek v sérii.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A co má za smysl spínat LEDky optočlenama? Proč nevyužiješ ty zdroje proudu v 3915?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Popravdě,díky moje chabé angličtině už dnes nevím jestli ten obvod rozsvítí deset kusů v sérii,tak proto.Nemám ho ještě doma,abych to testnul.Ale jestli jo,tak není co řešit.
Jinak optočleny,takhle se součástky používají,když jich máš dost a nevíš kam bys je utopil.Pro mě lepší řešení,než čekat jestli si jich za 3,50kč někdo na Aukru všimne.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

10 LEDek v sérii.. záleží, jaký bude Uf.  Ale bude to asi na hraně, max 25V, bez rezervy. Další možnost je dvě paralelní větve po pěti. Pokud jsou to vysocesvítivý LEDky, nebo ne nějaký vyložený šit s malým jasem, může to klidně budit ty dvě paralelní řady po pěti. Jen si zkontroluj, abys nepřesáhl max. výk ztrátu čipu. A nezapomeň na thermal derating. (Téměř pravidelně to mají lidi blbě).
Není mi jasné, jak by ti ten optočlen pomohl. Napěťově je stejný/slabší jak LM3915, proud kolektorem v katalogu záhadně nevidím a dle jiných typů odhaduji tak 20mA. Posílit výstupní proud můžeš např. pomocí externích tranzistorů.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bude makat i s těma deseti v sérii,už vím.Úbytek na nich bude cca 17V.Dohledal jsem teď můj návrh plošňáku na toto z roku ´97.Mám to tam v sérii.Jinak o těch WK.Ic jsem taky nedohledal,ale 20mA  při rozsvícení těch deseti LED 3 dny non-stop v poho.Ve skutečnosti pojedou tak na 5mA,při 20mA to trhá oči.Ty optočleny by pomohly jen kdyby to LM nerozsvítilo těch 17V úbytků.Tím deratingem jsi myslel doplnit menší odpor v sérii s napájením?Jinak to je vlastně bodový provoz,takže o trochu míň starostí než pásek.Díky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo, tak bodový provoz je v poho, to jsem přehlédl, pardon.  Optočlen s Uce 20V (údajně >=20) ti nepomůže, pač to se dá bezpečně používat tak do právě těch 20V, LM3915 snese max 25V. Čili z bláta do louže. To spíš by se tam příapdně přidávala ta PNPčka.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo,jo,v pohodě.S těma PNP to je jasný,ale popravdě první na co jsem si vzpomněl byly právě ty WK,když je tu mám.
Když nad tím tak přemýšlím,tak si říkám že si dělám radost blikátkem,jak malej kluk:-)

(upravil kure05 5. 3. 2014 22:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mě dneska udělal radost příchod balíčku se škatulí co je níže na obrázku. Je to na měření a grafování spotřeb elektriky, vody, plynu, teplot, vlhkotí, napětí, atd. Samozřejmostí je RJ45 konektor na připojení k netu smile




http://imgup.cz/images/2014/03/05/WqU1.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Udělal jsem si radost testovacím boardem pro Attiny2313. Potřebuji v jednom zařízení něco přeprogramovat a přímo v tom se mi to dělat nechce. Je to takový odpočinek oproti těm šílenům ARMům co dělám. smile
http://s28.postimg.cc/hy7ieyc7h/IMAG0385.jpg

Web

(upravil Dohnalik 7. 3. 2014 16:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Úspěšně jsem tento týden získal certifikáty pro evropskou normu space pájení ESA (přísnější verze NASA norem), takže můžu pájet věcičky, co lítají do vesmíru. smile Momentálně děláme nějaké věci pro Solar Orbiter, který poletí ke Slunci.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ako sa nieco take da ziskat ?

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalík: Pájíte to bezolovem ?!? smile

(upravil Benazi 7. 3. 2014 20:50)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Toš to ti trvalo.

(upravil Dohnalik 7. 3. 2014 21:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zuki: si piš, se divím, že se ten olovnatej cín dá ještě koupit! hnus.

Takovej FPGA certifikovanej pro space má 352 nožiček (každá se samozřejmě pájí zvlášť) a stojí 8000 €, pre-flight model desek se testuje cca 20 minut s přetížením 100G v takovým megavibrátoru a krátkodobě i 1000G. Následuje 200 cyklů z -75°C do 100°C, pak další vibračky a pak dalších 100 teplotních cyklů. Takže jedině bezolovo, olovo škodí.

right13: zaplatíš si asi 10k€, přijede školitel, proškolí tě o všem, zapájíš dokonale dvě desky, nakrimpuješ pár drátů... já jsem pod firmou, takže jsem to měl "zadarmo". Není to prdel, jestli si někdo myslí, že umí pájet, tak mu můžu rovnou říct, že bez přeškolení by tady neprošel. Ale je to super, dozvěděl jsem se spoustu věcí co jsem o pájení nevěděl (je to spíš záležitost fyziky a chemie). Na druhou stranu teď nejsem schopnej pájet doma bez mikroskopu lol

Ty normy jsou běžně dostupné na netu, takže se kdokoli může podívat... ESCC-Q-ST-70-08C považuju za takovou základní, pojednává převážně o pájení vývodovek.

Příspěvky [4,261 až 4,280 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 212 213 214 215 216 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£