Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 213 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 211 212 213 214 215 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,241 až 4,260 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Koukám, že se s těma Hantekama roztrh pytel..

(upravil Kadrnozka 30. 3. 2014 1:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně jsem mohl začít práci na zesilovači pro sub, zatím jenom takhle. Ještě zbývá osadit chladící profil, který ještě musím nechat u někoho zpracovat, osadit trafo a samotný zesilovač a bude snad konečně hotovo. Po několika letech smile
http://i1052.photobucket.com/albums/s457/Kadrnozka/SubZes_zps83d719fc.jpg~original
Tak hotovo, základem tohoto výtvoru je subjunior + audioswitch + všemi oblíbený Leach-drátový doplněný vrábelskou(nebo ďábelskou) ochranou SS.
http://i1052.photobucket.com/albums/s457/Kadrnozka/DSC00629_zps04bf6406.jpg~original

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: Koupil jsem na ebay od ndtsuppliers. Platil jsem 15.2.,  DHL doručila 20.2. Cenu má momentálně 269USD.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jaký smysl mají ty svitky (ES Ostrava) naletované na těch filtrákách?

(upravil mechanik 24. 2. 2014 0:15)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bypass, malé kapacity sa používajú na zniženie impedancie na vysokých kmitočtoch tých velkých. Tým sa aj znižuje možnosť prenikania VF ale k tomu sa používajú bežne aj nižšie hodnoty. Tiež bude mať každý svoju rezonanciu kde je impedancia najvyššia niekde inde a takto sa nuluje. Každý lepší zdroj má bypass minimálne jedným kondenzátorom 100N.

(upravil Hazys 24. 2. 2014 0:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hezky jsi mě poučil -děkuji, teď mi prosím vysvětli, k čemu je dobré vysokofrekvenčně blokovat filtrační kýbl, který ze všech stran visí na dlouhých drátech. Nemluvě o tom, že těch 100n při tom napětí a proudu má v sobě tak málo energie, že to je jako by tam nic nebylo. V případě, že by bylo potřeba blokovat VF (~20-50kHz) a proudy řekněme 10A, byla by k tomu potřebná kapacita nejméně řádově vyšší.

A aby zase někdo netvrdil, že jen kritizuju, tak pokud tam cpát nějaké další blokování, tak aslespoň řádově více, než 100nF, tedy 1uF svitek, případně sériové RC vhodné hodnoty, pro zatlumení VF rezonance (~1MHz). Avšak nemění to nic na tom, že zablokovaný by mělo být hlavně vedení od kondu ke spotřebiči. Sice jsme se zbavili trochy ESL elytu, ale zbývá L vodičů, které může být oproti elytu značně větší.

(upravil Kadrnozka 24. 2. 2014 2:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No já vycházel ze zapojení jiných zdrojů, které bývají blokovány právě 100n svitkem. Dobrá tedy, díky a  příště pokud budu blokovat, dám raději vyšší hodnotu.

tesličku AZS 224 + XN125

(upravil Hazys 24. 2. 2014 3:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To že někdo něco dělá, nebo někde udělal neznamená, že je to správně. A právě s napájecími obvody má většina konstruktérů značné potíže, soudě podle toho, co běžně vídám na internetu. A to nejsou jen naprosto špatně umístěné blokováky (pokud tam teda vůbec nějaké jsou), ale velmi často taky naprostá ignorance toho, co kam má být připojené (země, společné silové/signálové vodiče a pod). smile

Chceš-li to mít příště o něco lépe, tyto napětí a proudy je potřeba zatlouct vyšší kapacitou, např 0,5-1uF-2uF, (případně k tomu ten Zobel třeba 100n 1ohm pro zatlumení VF rezonancí). Dostatečně blokované musí být přívody především u zátěže, tedy u zesilovače.  Nevím, co tam budeš mít, ale většina slušných zesilovačů to má vyřešené dostatečně dobře.  Tedy netřeba do toho nijak zasahovat. Blokování elytu příliš zlepšení si myslím nepřinese, neb k zátěži je veden proud přes další indukčnost - proto je lepší blokováky šetřit na místo ke spotřebiči. Tím, že na filtrkýbl nedáš blokovák, se nic moc nestane, protože zátěž na něj stejně vidí přes indukčnost přívodů. Je už pak poměrně jedno, jestli je tam parazitních 400 nebo 700nH.
Indukčnost přívodů se dá také částečně snížit souběžným vedením vodičů. Jednak tím klesne indukčnost, druhak vyzařování EMI. (obecně) Plochy proudových smyček musí být zkrátka malé.
Ještě by bylo šikovný dát tam vybíjecí odpor/y. Když to zapneš s odpojeným koncákem, nebo s ruplou pojistkou na desce koncáku, tak ti kýbl zůstane nabitý - a pak co s tím, že jo, když zrovna není po ruce nic vhodnýho na vybití smile U větších napětí a kapacit už bych to šroubovákem nevybíjel. Nejen, že se ti občas kus šroubováku vypaří, ale taky těm kondům to nedělá radost. A ten 1-2W ztráty navíc snad nejsou tak hrozné. Ušetří se tím několik případných nadávek a jeden ohořelý šroubovák lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak šroubovákem vybíjej jenom prasata, že big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně se mi podařilo prolomit dlouhé období smůly a u svém USB transportu jsem konečně částečně vyřešil dvě věci které mě trápily strašně dlouho.
1. Feedback už jakštak jede. Sice má ještě do dokonalosti daleko, ale už jsem schopen hostu v pravidelných periodách posílat to co mám.
2. Už konečně sbírám data automaticky podle frequence jdoucí z DACu (MCLK).
Má to sice do ideálu daleko, ale toto byla pro mě jedna z nejtěžších věcí co jsem musel řešit. Chvíli to ještě potrvá, ale vypadá to, že nakonec dodělám minimálně FS 16/32|44.1|48|96 a když Bůh dá tak i 24 bitů.

Na tomto místě trošku poodkryji jeden z plánů co s tím mám. Chci dát k dispozici firmware pro Discovery Kit který by umožnil tento Kit provozovat jako takový levný USB "DAC" dle UAC1. Pochopitelně s omezeními, které jsou dané samotnou konstrukcí tohoto Kitu tj. interní DAC a PLL závěs a FS. Prostě takovou levnou USB zvukovku.

Upřímně zjišťuji jak mě toto "audio" neuvěřilně baví. smile Je sice srandovní sledovat, že by to normální vývojář zvládl za nesrovnatelně kratší dobu, ale já už jsem holt takový Sisifos. big_smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dobrý, mi přišla deska na další prototyp DACu s AK4399 smile A ovladače jdou tak rychle, že to snad budu pak jestli budu dělat grupáč na desky/stavebnice/moduly, tak to nabídnu přímo s beta ovladačema.

(upravil xmarek 25. 2. 2014 19:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Marné jak něco dělá někdo kdo to umí tak to odséjpá. smile Jinak jsem si mimo jiné při tom utrácení koupil i Discovery STM32F429 a celkem jsem čuměl jak to má výkonný grafický modul. Hodně uvažuji, že to pak spojím v jedno a udělám na ten svůj DAC mimo HID i nějaké grafické ovládání + zobrazování nějakých blbin. Akorát si budu muset zjistit jak je to tam s adresováním té paměti páč u toho STM32F407 jsem po připojení USB FS, HS dlouho hledal použitelné I2S. sad A přitom je tam SPI vyvedené x-krát takže by našinec předpokládal, že to bude ten nejmenší problém.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ja dneska zlikvidoval dva drahý army špatnou úpravou linker filu pravděpodobně..jak jednoduché smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ARS9204 dostali Monacor terminali

http://i80.photobucket.com/albums/j177/right13/P2250026_zpse117714b.jpg


a cakaju na osadenie vyhybiek , podla schemy ktoru vytvoril Godz

http://i80.photobucket.com/albums/j177/right13/P2250028_zps739c4a4d.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak, vyhybky som osadil, nepametam si presne ako hraju s original vyhybkou lebo naposledy som ich pocul pred 3/4 rokom kedze stale pouzivam len sluchadla, ale ta nova vyhybka hra inac, neviem ako to s nou ma hrat, no myslim si ze znatelne pribudlo basovej zlozky, ovela ovela viac spodkov... musim si ich napocuvat

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys, myslel som ich použitie všeobecne. Samozrejme na tých dlhých kábloch to velmi nefunguje kvôli ich indukčnosti.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

včera skompletováno napájení.

https://i.postimg.cc/FdhX0tFQ/2166911.jpg https://i.postimg.cc/WtbP3PfG/2166912.jpg https://i.postimg.cc/kD1PRhkk/2166913.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

spravil som si zasobu cinu na dlho... Multicore X39 2Core 0,56mm SN63Pb36Ag2 750g a 0,36mm Sn63/Pb37 1kg za 30 korun europskych... big_smile no nekup to

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://i60.tinypic.com/331zucz.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

KDE?!

Příspěvky [4,241 až 4,260 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 211 212 213 214 215 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£