Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 211 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 209 210 211 212 213 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,201 až 4,220 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

moje D90 s manualnima objektivama ani nemeri...taky s tim nemam nejmensi problem...leta jsem fotil s Leicou M4 /ted mam cca 10 let Leicu M6 a mereni skoro neppouzivam/ a expozici stale umim pomerne prene odhadnout...udelam nastrel,kouknu na histogram a vesele fotim dal...za extremnich svetelnych podminek je stejne vetsinou automat k nicemu...obcas si s tim automatem hraju a musim uznat ze fakt dost umi...jen ne to hlavni...to dela oko fotografa,jak uz bylo poznamenano...
j

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně jsem si pořídil SSD i do desktopu a mohl jsem vyhodit ten zpropadenej, hlučnej, vibrující a pomalej HDD...božské ticho...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co vy na to ?
Nevšední barva...

http://imageshack.com/a/img836/8813/al3a.jpg

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja mám radosť už týždeň, konečne som sa dokopal k urobeniu §22, samostatný elektrotechnik smile

Web

(upravil Benazi 13. 2. 2014 8:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

krásný gramec ,barva sluší.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no vidim ze vas aj nas hokejovi tym vstupil do olympiady tou spravnou nohou big_smile

Web

(upravil Benazi 14. 2. 2014 19:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dnes dorazily trafíčka.

https://i.postimg.cc/V55HpsVV/2163806.jpg https://i.postimg.cc/hhw3BWFP/2164210.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mě dneska dorazily hluchátka Sennheiser eH150 za čtyři kila nový nerozbalený. Kurňa, recenze nelhaly. Tak úžasný basy jsem ještě ze sluchadel neslyšel, zbytek taky perfektní. Za ty prachy naprosto bez konkurence.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Benazi: Copak je to za pěkná tráfka ? Na co se chystáš ? smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dávám dohromady lampový zesík.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně bylo trochu času,tak jsem dodělal  Actidamp.Ještě nějakou slušnou krabičku na zdroj.

https://i.postimg.cc/XBFqXSs6/2164212.jpg https://i.postimg.cc/FYhzF6cw/2164213.jpg https://i.postimg.cc/9D1MDBY0/2164215.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Myslím si, že toto asi není potřeba představovat. big_smile
http://galerie.avmania.e15.cz/data/500/medium/P1110097.JPG

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kde sa k tomu da dostat ?

Web

(upravil Dohnalik 15. 2. 2014 1:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěkné pěkné, můj DAC už se taky blíží do finále smile V neděli jde do výroby snad už finální prototyp. Mimo jiné taky pracujeme na vývoji UAC2 ovladačů (běžící v kernel space, ASIO, KS, DS, WASAPI), úplně od píky, které budou pak později k němu a dalším, jež už budou postavené na mém vlastním ARM based USB transportu, který by měl umět i DSD a to včetně nahrávání. Nechci to zakřiknout, ale zatím se daří smile

http://s30.postimg.cc/quy1s3twd/X6_v1_1.jpg

Benazi: taky parádní, závidím.

(upravil xmarek 15. 2. 2014 12:02)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@right13: To je limitovaná serie stavebnice (některé věci bylo nutné dokoupit) od Luty. Já jsem se k tomu dostal tak, že se jeden vlastník rozhodl, že ji prodá. Původně jsem totiž neuvažoval, že budu ten DAC stavět, ale když jsem stavebnici viděl v bazaru hifi.slovanet.sk tak jsem neodolal a rozhodl jsem se, že DAC vyzkouším. smile Další motivací bylo, že stále zápasím s feedbackem u svého transportu a tady uvidím USBlyzer-em jak to v reálu vypadá.

@Dohnalik: Jsi machr. Vzhledem k tomu, že mám jistou představu s čím se budeš potýkat tak jestli to dáš a bude to fungovat jak má tak máš o zákazníky postaráno. smile
O.T.: Jinak díval jsem se na ten tvůj dotaz/odpověď ohledně toho OUT Endpointu u Audio-Widgetu a i kdyby tam bylo omezení na 512 bytů tak můžeš pořád posílat 96/16 tj. 2 bytes * 2 ch * (96 + 1) samples = 388 bytes. Ale vzhledem k tomu, že použili 24 bitů pro 44,1 a 48 tak se asi nechtěli zbytečně pouštět do podpory pro 16 bitů. Ten descriptor je pak složitější a je docela možné, že narazili na podobnou věc s kterou se teď potýkám já a to, že se IN endpoint chová jak chytrá horákyně. Jinak to omezení je celkem zajímavá informace, kterou budu muset ověřit i u toho svého hebla. sad Já jsem sice schopen jet na 96, ale pouze pro 16 bitů. Ale upřímně příjde mi to divné, protože jsem se o tom omezení nikde nedočetl a i Benchmark DAC1 USB umí 24/96 a když to počítám tak i bez feedbacku těžce přes 512 (576).

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

a ja si říkal, kam se ta stavebnice asi prodala big_smile

Web

(upravil Dohnalik 15. 2. 2014 22:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

S těma 16 bit vypadá, že je to tam problémovější. Deskriptory který to definuje má danou nejvyšší bitovou hloubku, kterou je schopný ten transport zvládnout, to jistě víš. Když se tam definuje 44.1 a 48 v 24 bitech, tak 96 už logicky jen v 16 bitech nelze (pokud se nemýlím). Ale to mě moc netrápí smile

Ovladače jsou momentálně ve stádiu takovém, že se úspěšně načtou do systému a naparsujou deskriptory, za chvilku to bude o tom otevřít endpointy a zkusit do nich poslat sinus tabulku, aby to začlo pískat s tím, že je potřeba vyřešit ten feedback, který by snad neměl být tak složitý (stačí jen upravovat množství dat v dalších rámcích podle toho co si vyžádá feedback endpoint). Pokud to bude potud fungovat, tak se na to napojí kernel streaming (KS + DS, viz http://msdn.microsoft.com/en-us/library … s.85).aspx ) Jak říkám, kvůli co nejnižší latenci to běží přímo v jádru systému a je to psané velmi univerzálně, tak jak specifikace diktuje, tj. mělo by to fungovat se všemi transporty vyhovující UAC2 (XMOS, AVR32, můj ARM based atd...) a v budoucnu se do toho zakomponuje taktéž mixér, možná resampler (nevím jak moudré je něco takového cpát do kernelu) a spousta feature. Bude to umět (pokud vše půjde dobře) nativní DSD přes ASIO a to včetně nahrávání.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@luta: jj. svět je malý. big_smile

@Dohnalik: Jestliže chceš podporu 16 a 24 bitů tak definuješ dva interface-y kde máš výčet podporovaných frequencí  (každý zvlášť).  Je pak na systému (hostu) jaké frequence pro tu či onu bitovou hloubku podporuje. Přepínání pak funguje tak, že se v podstatě určí interface a v rámci control requestu se pošle informace o frequenci. Interface také určuje jednotlivé endpointy, takže teoreticky můžeš mít pro jednotlivé interface-y i jiné endpointy. Je pak na device, aby zvolil tyto endpointy a poslal tuto informaci systému. Takže teoreticky můžeš napsat dva interface-y jeden pro 16 bit s podporou 96khz a druhý bez ní. Má to jedno, ale. Musíš všechny tyto věci perfektně znát a to přepínání není nic triviálního. Já jsem s tím zápasil poměrně dlouho a ještě tam mám očividně problém s IN endpointem pro feedback. Mám totiž podezření, že se ten IN neinicializuje po přepnutí zcela korektně.
Právě ta komunikace a práce s descriptory je pro ty drivery zcela ztěžejní a pokud chceš, aby tam fungovalo různé přepínání vzorkovacích frequencí, bitové hloubky apod. tak s tím budeš asi zápasit nejvíc. Samotný výpočet velikosti packetu pro feedback tak problematický nebude, ale právě ta komunikace se systémem a s devicem nejspíš nebude nejjednoduchší. I když je docela možné, že na to existuje nějaký framework a nějaký příklad pro DDK už bude hotový. Nemyslím si totiž, že by tvůrci driverů dělali vše od píky zejména k faktu, že je to na Mrkvosoftu a oni to DDK vydávají.

Web

(upravil Dohnalik 16. 2. 2014 0:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

MS na to má i příklady, nikdo to nepíše od píky, to snad ani nejde smile. To co jsi napsal vím, ale nevěděl jsem, že se to pak dá interně přepínat, do toho se vážně pouštět nehodlám smile Ono ani těch 96 KHz jenom při 16 bitech nemá smysl. Já si pak akorát definuju vedlejší HID interface pomocí kterého budu do hosta posílat věci jako "next track" a ještě komunikovat s ovládacím panelem ovladačů (tj například procesor pošle info že detekoval DSD a přepl mod). A taky si nemysli, že ty ovladače píšu já a ještě sám, já se do takových věcí nepouštím smile Děláme na tom společně. Kdybys chtěl nějaký větší info tak už se asi přesuneme do SZ/na email, myslím, že většina lidí nemá moc tušení a o čem to melem a ani je to nezajímá smile A rád bych se tě ještě na něco zeptal.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

á ja nemám tušenie ale zaujíma ma to big_smile

Příspěvky [4,201 až 4,220 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 209 210 211 212 213 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£