Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 206 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 204 205 206 207 208 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [4,101 až 4,120 z 8,421]

(upravil voltik 25. 12. 2013 14:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

zdenoeddie:
Hele chlape, ta NC580ka je původem ode mně ?

Totiž já měl NC580ku cca v roce 2011-2012, dával sem jí novou barvu a pak šla do světa. Ale netuším už ke komu.

Ale když se podívám na mojí fotku a tvojí tak vidím de facto stejné odlesky struktury dřeva.
Takže je to ona, že ? smile

Web

(upravil zdenoeddie 25. 12. 2013 14:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano je od Teba smile sluzi spolahlivo, aj ked posta rozjebala ramienko a dosledkom urvaneho zavazia pukol plexi kryt vzadu v rohu. Ten som sice zlepil, ale potom som pozhanal novy (sice Project, ale co na tom), tak teraz som ho zalozil. Ak spravim tu NC430 tak potom to potestujem, a uvidim ktory ostane doma, a ktory pojde za novym majitelom.

EDIT: Ale ako sa poznam, ostanu doma obidve, NC580 pekne pasuje k MC911, a NC430 si necham ako zalohu. Predsa este mam NC500, a nedokoncenu 420 a 450 wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kluci obdivuju vase nadseni...moje zkusenosti s NC420-430 jsou ale  takove,ze je to ztrata casu se tim zabyvat...podobne zminovany MC911...

(upravil DJ_Rix 25. 12. 2013 16:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sinclair napsal:

kudlibabko, ruské kondenzátory MBM jsou ten největší hajzl, co z ruských kondenzátorů existuje. Přesto, že jsou v hliníkové trubce a vývody zalité pryskyřicí, jako klasické papíráky mají svod a ne zrovna malý. Schválně si třeba vem nějaký 0,25uF/250V nebo podobný a připoj si ho přes mikroampérmetr na jeho jmenovité napětí. To, co uvidíš se Ti líbit nebude a elektronkám, v jejichž g1 tyhle kondy budou, už vůbec ne. Shválně si ten naměřený svod porovnej s jakýmkoliv MKTčkem, nebo MKPčkem.
Jako vazební kondenzátory do elektronkových věcí jsou nejlepší terylenové TC276-TC280 s vývody, PŘIVAŘENÝMI k fóliím, tedy i pro ty nejmenší napětí řádu uV.
Když víš o součástkách hovno /nemáš ponětí, kolik jsem takovýchto sráčů z ruských BTV vyházel/, tak o nich nepiš, nebo si to napřed aspoň změř.

TC276 220n/400V , při U=420V Isv= 0,1uA
MBM 0,5u/160V ,  při U=175V Isv= 0,3uA
BENNIC 2u2/250V , při U=170V Isv= 0,08uA
TC205 3u3/100V , při U=120V Isv= 0,06uA

Nevidím v těch MBM žádný problém, alespoň co se svodu týká.

(upravil Dalča 25. 12. 2013 19:23)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ RIx:
U MBMmek ruské provenience je dost problémů, ten nějvětší je, že co kus (série) to originál.
Tzn koupíš nějaký, špica, koupíš od jinýho dodavatele, nebo z jiný série a katastrofa.
Mám velmi podobné zkušenosti jako sinclair. O opravách Colorek a Rubínů bych mohl napsat skripta.

Kudlibabka:
podíval jsem se na é-šop lampizátora opět, a opět stejná reakce...
Nesmyslné ceny, nesmyslné komponenty....
Možná je to kluk namakanej, ale ten é-šop naznačuje trochu "mimozemskost"

Na svým názoru z něj trvám. Nehodnotím Lampizátora, hodnotím to, čím se prezentuje a konkrétně ten é-šop.
Za tohle http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=54 chtít 160 Kč je prostě kokotismus.
za tohle http://lampizator.eu/shop/viewitem.php?productid=262 chtít po !!slevě!!  3080 no nekup to sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám úplně jiné zkušenosti, hlavně s 30 a více let skladovanými, nebo přímo jetými pod téměř plným dovoleným ss napětím - v ruských TV.
Je to úplně normální papírový hnus, co časem degraduje úplně stejně jako jiné druhy, nebo i zaletované MP krabičáky.

Rixi, tři desetiny mikroampéru svodu kondenzátoru v g1 takové EL34 jí zkrátí životnost tak na čtvrtinu i méně. Navíc Ti rozhodí nastavení -Ug1. Vem si nějaký český papírák zalitý epoxidem, třeba TC191-195, tam naměříš věci. Zvlášť po demontáži z elektronkového aparátu, kde byly vystaveny častému střídání teplot.
Ten TC276 musel mít poškozenou či zfušovanou zálivku, terylen takový svod ani zdaleka nesmí mít. Kterýsi typ z téhle terylenové řady /nejde to číselně po sobě/ je až na 1600V, to by si s materiálem, který navlhá, či praskající zálivkou těžko mohli dovolit.
V každém případě jsou papíráky to nejstarší a nejhorší, i ty ruské mají o řád větší svod než průměrné MKTčko, tedy jako oddělovací z anod do g1 nepoužitelné.
Ty MBM udělají ve výkonovém lampovém aparátu to samé. Žádné nejsou tak dokonale zalité, aby po vychladnutí nenatáhly vzdušnou vlhkost.

Web

(upravil DJ_Rix 25. 12. 2013 20:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tomu asi nerozumím. smile Pokud mám v G1 odpůrek 1M na zem, na něj pověšenej ten svitek se svodem 300nA, který druhým koncem visí na anodě, kde je dejme tomu 300V, tak ten svitek má na sobě dejme tomu 350V. To při svodu 300nA udělá změnu předpětí asi o 300mV. To přece nemůže nijak ovlivnit životnost připojené lampy.....
(skutečnost bude navíc podle mě ještě méně kritická, v G1 je v AZK 220k)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ad MBM-ka: já hodnoty 0,5mikro a 1mikro plnými hrstmi vyhazuji do "červené" popelnice jako odpad, a někdo na nich dokáže tak krásně zarobit.

Tak přeji všem bastlířům hezké svátky a mnoho úspěchů v nadcházejícím roce.
Vašek

(upravil kudlibabka 25. 12. 2013 21:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ja zase nechapu,proc bych daval MBM na G1,ve vsech zapojenich,ktery popisuju je to zapojeny jako vazebni kond...no jsem trdlo...asi ta slivovice co jem zdedil po otci e obca projevuje...takze beru zpet...
ps.ja zase plnymi hrstmi hazim do cervene popelnice opampy...a nedavno jsem zjistil,ze jsou i takovy jedinci co je pouzivaji do audiozarizeni...:-)))))

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jináč MBMka ruský, konkrétně 1 mikro na 160V stojí nějakých 9 kórun,....

Stačí nenakupovat na kokotských předražených é-šopech. Když se materiálu sejde více, je poštovný hračka...

http://www.eandc.ru/catalog/detail.php?ID=11429
http://www.eandc.ru/catalog/detail.php?ID=2563
http://www.eandc.ru/catalog/detail.php?ID=2574

jináč rubl je tak něco kolem půl koruny....

Co třeba dvoupaprskový osciloskop si postavit???
http://www.eandc.ru/catalog/detail.php?ID=12459
maj tam i paměťový obrazovky....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já se nestačím divit.
Co se asi tak stane, když MBM nebo podobný drek třeba od Siemense, Tesly, Koweg, Aerovox... objeví jako vazební mezi dvěmi triodovými stupni ? Nějakých 0,3V (0,3uA @ 1M Ohm) dokáže pěkně posunout pracovní bod, když bude
následující stupeň s malým odporem v katodě... a taky, uvědomujete si vůbec, že ten svodový proud není "něco jako odpor paralelně ke kondíku" ? Zamysleli jste se někdo na něčím jako je třeba šum či hluk ?

Leošu, je to marný, marný, marný.

Web

(upravil sinclair 27. 12. 2013 0:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tomášu já vím.
Já jsem jenom zkoušel Rixe /zřejmě zbytečně/ přesvědčit o tom, proč do elektronkového, ne zrovna nejlevnějšího audiozařízení, od kterého při pečlivé práci očekávám cosi jako kvalitu, cpát ty nejhorší sračky, co se tu dají sehnat a ještě za ně platit nekřesťanský peníze. Bez ohledu na to, že po 30-40 letech skladování už jsou na hovno a zapojením do obvodu za několik málo let zdegradují tak, že je budete muset vyházet stejně, jako MP hovňáky. To raději dám stejné peníze za slušná plastová MKPčka, která tam budou navěky narozdíl od papíru /a není tam olej/, který zdegraduje za pár let.

Tomášu, Rix mi bude vždy a ve všem oponovat, i kdyby šlo o naprosto cokoliv a vnitřně jsme na to měli názor stejný. Toho sis nevšiml?
Já už to pokládám za takový místní folklór, nezlobím se na něj, ale k lepší náladě na tomhle fóru to nepřispívá. Spíš naopak.

Rusáci, snad až na výjimku v podobě odporů MLT a něco málo trubičkových a diskových keramik nikdy neuměli udělat slušnou pasivní součástku, ať už se jednalo o elyt, svitek, slídu apod., alespoň tedy pro komerční sféru ne. Dokonce ani křemíkové tranzistory v pouzdru TO126 řady KT81x, které mají být oficiálně přímými ekvivalenty řady BD135-140 se v nf obvodech, určených pro BDčka chovají naprosto nevypočitatelně - použil jsem je kdysi párkrát, když jsem zjistil, že kterási komplementární dvojice těchto trandů má změřený závěr až 160V. To jsem si ale dal...
Germaniové vf tranzistory řady GT v podobě malého létajícího talíře jim ale šly slušně, potíž byla v tom, že byly až na pár výjimek všecky pnp a v mých prvních superhetech, chtěje nahradit řadu 155-156NU70, která nešla sehnat, jsem musel celé zapojení kompletně přeosadit, přepólovat elyty, napájení, v předzesílení použít 0C70-71 a v konci místo výborných 104NU71 použít opět cosi pnp, tuším GC500.
Ruské součástky jsou naprosto nevyzpytatelné, ty pro komerční sféru stály většinou za prd a ještě byly obrovské a k něčemu lepšímu neměl normální člověk šanci se dostat. Dostal jsem v dobách svých začátků od známého mého táty, který pracoval ve VOP, krabičku od PIGI čaje plnou ruských vojenských tranzistorů, u každého typu byl popis, k čemu to je a co to umí. Dodnes ten papír mám někde schovaný, byly to na tehdejší dobu doslovné zázraky.

Web

(upravil DJ_Rix 27. 12. 2013 0:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mě ale nemusíš Leošu přesvědčovat, já ty MBM nikam použít nechci smile
Já neřeším nelineární svod, což je naprosto fér poznámka od Tomáše a má opodstatnění, ani nehájím ty rusácký MBM, ale ptal jsem se na konkrétní problém ohledně svodu, což jsem kvůli vám i změřil, abychom se bavili o konkrétních číslech, nebyl v tom úmysl se s vámi lampovými mazáky hádat, nebo snad pouštět do sporu, to určitě ne.
Reagoval jsem především na poznámku tři desetiny mikroampéru svodu kondenzátoru v g1 takové EL34 jí zkrátí životnost tak na čtvrtinu i méně což mi jaksi nedává smysl a proto jsem na to upozornil, ovšem asi taktně bez odpovědi.
Je pravda, že to co napsal Tomáš mi hned neseplo, u malé triody s předpětím třeba 1V to posune pracovní bod dost významě, ale bavili jsme se od začátku o EL34, k tomu jsem vedl svoje výpočty i co se napětí týkalo.

Jinak k tomu meření, berte vše pod 100nA jako chybu měření, udržet stabilitu zdroje napětí a celé "soustavy" při těchto proudech nebylo v mém vrabčím hnízdu jednoduché smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rixi, je to dost jednoduché - stačilo ony dva MBM namontovat do blízkosti EL34, tak jako jsou v řadě zesilovačů MUSIC a opravdu by ses nestačil divit. První měsíc to vypadá v pohodě, pak zjistíš, že zesilovač nějak divně zkresluje a topí, mrkneš na předpětí a zjistíš, že jedeš téměř v Áčku. Jdeš po problému, protože rozsah trimrů předpětí už nestačí a na co přijdeš? Oba namontované MBM 0,25uF/400V v g1 mají takový svod, že to strhává nastavení předpětí téměř o 10V dolů /ten obvod je relativně měkký/ , na g1 celou dobu valilo kladné napětí z inverzní ECC85 a anody šly do tmavočervena, což v dílně pod zářivkami nebylo skoro vidět. Byly to nové EL34 Tesla s emisí přes 100% /na BM215A/, po měsíci setrvání těchto kondů na svých místech bylo jednak po kondech, jednak po lampách, které už neměly emisi ani 60% a zesilovač tímpádem nedával plný výkon.
Tak takhle to bylo - je to moje osobní zkušenost a upozorňuju, že teslácké TC19x 0,22uF/400V mají dost podobné chování, ale nedegradují tak brzo a tolik neponičí koncovky.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No není to sranda, měřit svody kondů při takovém napětí, chce to pořádně stabilní zdroj a podobně, já vím smile.

0,3uA není velký problém, pokud pak těch 0,3V není třeba na potenciometru, ale víme, kam těch 0,3uA bude trendovat po skladování přístroje, nebo po jeho zahřátí ?

Web

(upravil sinclair 27. 12. 2013 1:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo a víte, proč se po pár letech provozu u poslední řady Orav /235,237/ a nastupující řady Salermo prostřelovaly výstupáky zvuku? Protože jejich výrobce, ZVS Dubnica, používal na prokladové izolace primáru tzv. kondenzátorový papír...

Tomášu, stačí na to BM455E se svým zdrojem 0-320V, levý mikroampérmetr má na plnou výchylku 150uA a je to MP120, takže to až do těch cca 300V měřit jde a celkem pohodlně, půl mikroampéru je tam spolehlivě vidět.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sinclair napsal:

krabičku od PIGI čaje plnou ruských vojenských tranzistorů, u každého typu byl popis, k čemu to je a co to umí. Dodnes ten papír mám někde schovaný, byly to na tehdejší dobu doslovné zázraky.

Zázračná na tom byla už existence takové naplněné krabičky... dostal jsem něco podobného, ještě stylověji v krabičce od ruské čokolády. Tou dobou se tu sice vyráběly KC50x, ale vůči kapesnému byly jako hořký vtip. Takže ty P416 a P4G byly cenné... fuj to byla bědná doba.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tak jeste jednou:ja pouzivam kondenzatory MBM jako vazebni u jednocinnych zesilovacu,pokud zvukove porovnam s beznymi MKP v cene desetikorun,MBM v mem retezci vitezi,nemaji tak ostre vysky a podani detailu a prostoru je lepsi.Pokud porovnam MBM s Mundorf Silver/oil tak Mundorfy maji jeste jemnejsi podani na vyskach.Pokud dam k MBM paralelne silver mica 0,01uF jsou rozdily u mne nerozeznatelne.Ted mi jeste vrtala hlavou ta zmena pracovniho bodu...nalil jsem si dvojku rulandy a sel do dilny....ve sluchatkaci s 6P15P mam v predzesilovaci EF80 s anodovyma tlumivkama a vazebnimi kondy 2,2uF...meril jsem napeti na katodovym odporu vytupni elky s ruznymi vazebnimi kondy i s odpojenym budicim stupnem nepohlo se to ani o setinu voltu...
v jednocinnym zesilovaci  s  EL34 na ktery hraju denne v dilne cca 10 hodin mam coby vazebni kondy MBM 0,5uF/160V dva v serii....na TESLA EL34 stary produkce,ktery uz byly hodne slaby hraju uz cca 2 roky...faktem je,ze do nich poustim cca 40mA...takze ruzny zapojeni ruzny zkusenosti...preju kvalitni poslech a presna mereni...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kudlibabka:
Ver Leosovi. 90%ruskych kondu je z hlediska spolehlivosti a zivotnosti absolutne nevyzpytatelna.
Vsecno co pise mam mnoha desetiletimi overeno a vlastnima rukama jsem jich mnoho menil.
Po case strati i tu pseudohermeticnost co asi nekdy mely, je to generator nahodneho chovani.mozna se ti uchometricky libi, ale po case zvlayt kdyz jsou vyhrivany flaskou opodal stojici jdou do kytek. Fakt to nema cenu ani tech 9kacek, natoz poredrazenych spekulantskych 160,- .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kluci ja vam vase zkusenosti verim,ja ale ty kondy pouzivam v jinych podminkach...v jednom zesilovaci je mam cca 3 roky a neni problem...elky a trafa a tlumivky mam na vrchu zesilovace,MBM a jiny šrot uvnitr,teplota vnitrku zesilovace je do 30°C,v nekolika predzesilovacich je to taky bez problemu...verim ze v konstrukcich typu Music xxx nebo lampovych televizich MBM neobstoji....to je cely...co se tyce zvuku tak znovu opakuju,ze ze vsech ruskej svitku co jsem vyzkousel je 1uF/160V MBM zvukove nejlepsi...je jen jedna vyjimka  MBGO - 2  10uF/400V...vase zkusenosti mohou byt odlisne...

Příspěvky [4,101 až 4,120 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 204 205 206 207 208 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£