Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 199 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 197 198 199 200 201 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,961 až 3,980 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Audioweb.nebo forum časopisu diesel? big_smile
Auto jsem nikdy neřešil.Posunovač z bodu A do bodu B.Starej R19 1.8 v benzínu.Klasický osmiventil beroucí od volnoběhu mi k přesunu bohatě stačí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

podla toho kolko v tom aute travis casu... potom to zacnes riesit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Koupil e88cécéčka a 807čky, a radost si spravím až je dám dokopy a bude to hrát smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

little napsal:

Tady je jedno video když už jsme u těch žabožroutů:
http://www.youtube.com/watch?v=guj01J8GwgA

To je pro Basstla, psát snad umíš tak si najdi další.

HDI není TDI. wink
Třeba je ten benzín hodně povedenej, ale moc tomu nevěřím.
Všeobecně všechny atmosférický benzíny 1,6 1,8 i 2,0 si k turbochrochtům ani nečuchnou.
Já už bych žádnýho žabožrouta doma nechtěl.
Měl jsem 2, v několika jsem se svez, ale nepříšel jsem tomu na chuť.
V práci jezdím s Octávkama a Superbem, ale stejně si nejvíc užiju to moje 14 let starý Volvo. smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no já sem sice žabožroutů majitel (no za ty prachy slušný výkon, ale naprd výdrž), ale Volvo je Volvo.... to je jiná liga.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Když už jste u toho OT. Osobně jsem za benzín.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska už je to stejně jedno. Nafta nebo benzín, turbo už je dneska prakticky všude (nízkoobjemové benzíny i nafta), mechanika stojí zahovno, vstřiky a čerpadla náchylná na poruchy jako prase. Pak už je to snad jenom o délce tras. Pokud jezdím 10km tam a zpět, netahám náklad atd, koupím si radši benzín. Pokud jezdím obden trasu Vary-Brno, potřebuju tahat naloženej vlek, koupím si naftu.

Ad výkon TDIčka... Měl jsem Vectru A 2.0i 8V 85kW a ani 81kW Oktávka neměla šanci, několikrát vyzkoušeno. Když jsem chtěl, tak jsem jí ujel. Tam kde musela kokta řadit, protože už to netáhlo, já jsem díky dlouhým převodům frčel pořád dál bez změny kvaltu. Ovšem TDIčko jelo za 7L, já za 15L...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

až na to že dnešní volvo je mix fordu a  renaultu zabalenýho do líbivý kastle.

skutečně slušná mechanika v autech skončila tak pět let po miléniu.

Nesrovnávejte jablka s hruškama, když turbo, tak turbobenál s turbochrochtem a to srovnání je pak hozený jinam.

Když atmo benál, tak atmo chrocht...

Dneska je s naftama problém ohledně commonrailu, kterej má omezenou životnost drahejch komponent, takže se to soukromníkovi v autě pro sobní potřebu nevyplatí nikdy,natož v době morální životnosti auta (to pomíjím další nevýhody nafty a mnohem horší emise při stejné E normě.)

Ovšem s nástupem přímovstřikovejch benálů se postupně dnešní naftový problémy začnou pomalu přesouvat i tam, jakmile se technologie ověří jako příliš trvanlivá a ojebe se to...

Mezitím ale, pokud bude vývoj nároků E-norem pokračovat stejným směrem a stejnými skoky, bude s veškerou naftou v osobákách konec..

Zůstane v užitkovejch velkejch motorech, kde se emise udávají ve vztahu ke Kwh, kde to nevychází tak špatně tam se chytne, protože větší motory jsou obecně ve výsledku čistější a provozne hospodárnější vzhledem k podanému výkonu, proti na krev našlapanejm malejm - což je dnešní situace u osobních naft, aby to s tou těžkou kastlí plnou plastovejch krávovin trochu slušně jelo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pech:
čéče nemohu úplně souhlasit.
V bejvalý firmě jsem měl 3 laguny( dvarkát II, jednou III, dycky 2.0dCi) a 1 megana commonrail(1.9dCi), sám Lagunu commonrail mám taky.
Nikdy jsem s vstřikováním neměl problém a nic se neměnilo.

Proběh aut než šly "do světa" byl dycky kolem 240.000km (přibližně 5 let provozu). Pak jsme auta prodávali. na žádný z těchto strojů si nemohu stěžovat.
Svou Lagi mám 5 rokem, má nalítaná skoro 195 tisíc a taky bez problémů. Jediný co mi zatím zdechlo bylo nezávislý topení, až bude chvíle tak ho kuchnu a podívám se, co je za problém (žárovky a běžnou údržbu neuváním). Jo a taky mi měnily předpínače pásů, ale to řešil Renault - výměna u všech těchto lagun od nějakýho data, asi se něco nezadařilo ve výrobě.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pech: souhlas, když srovnávat naftu s benzínem tak se vším všudy. Např. stačí si porovnat pořizovací cenu nového auta nafty & benzínu.

Ohledně jízdních vlastností, ať si samozřejmě koupí každý co jemu vyhovuje ...  Je nesmysl psát co je lepší, jestli nafta nebo benzín, protože každému vyhovuje něco jiného. O čem můžeme debatovat jsou náklady, cena, spolehlivost, atd. Zase záleží na řidiči jak s tím autem jezdí a na celkové údržbě auta.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mě včera udělal radost majitel jedné firmy, kam jsem vezl zásilku, zabývající se elektroinstalacemi jeřábů. Viděl jsem tam krásné kabely a tak jsem se opatrně zeptal, zda by nemohl tak 4 metry postrádat. Tak mám doma dva krásné 4m kabely speciálně vyráběné pro jeřáby- vysoká pevnost, odolnost a ohebnost. Jeden 4 metrový 4x2.5mm2 silikon, a jeden 4 metrový 4x4mm2 polyuretan- na omak a ohebnost stejný jako silikon. Žíly složené z extrénmího množství tenoučkých drátků. Označení na káblu Semoflex Roboschlepp. Bombastický káblíky na křížený čtyřky k bednám. Mám velkou radost smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Roboschlepp je kabel do průmyslových robotů, se spešl jemnýma žílama do kabelových řetězů pro častý ohyb ve velké rychlosti. Uloupil jsi dobře big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Sagi: sháním nějaké křížové čtyřky na doma - silikon bude nejlepší nebo ten polyuretan? Klasickej flex H07-RN-F v gumě smrdí JAKO KRÁVA, na doma nepoužitelný...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

silikon bude ohebný

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

spíš hlavně aby to nesmrdělo jak ta guma uui

(upravil sagitarius 13. 11. 2013 16:52)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Silikon i polyuretan jsou bez zápachu. Jo jo, guma smrdí [musíš buď zpomalit, nebo používat lubrikační gel] banana
Ohebný jsou oba, ale ten polyuretanovej Roboschlepp pochybuju, že seženeš. V obchodě jsem to ještě nikdy neviděl. Ten silikon co mám, má ty jednotlivý drátky v licnách postříbřený. Taky nějakej spešl.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

když gumu tak titanex, smrdí nejmíň.
Silikon je dobrej, ale má realtivně malou mechanickou odolnost izolace (snadno se prořízně)
Polyuretan je mechanicky nejodolnější.

Robošlepy jsou špičkové kabely, které se používajjí v průmyslu na pohyblivé přívody k čřemukoliv. Vydrží libovolné stáčení na navijáky, ohýbání v kabelových řetězech či pantografech.

Tyto kabely vede na objednávku leckterý velkoobchod s el. materiálem. V elektře na náměstí 100% nebude.
obdobný kabely má v nabídce každý velký výrobce kabelů (Baude, Lapp, Siemens)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Což o to, na objednávku to mají leckde, ale když to člověk před tím nikdy neměl v ruce, tak se těžko objednává co nezná. Je fakt, že ten polyuretan je pevnej matroš jak kráva. Před chvílí jsem odřezával izolaci a to je teda masakr. A na to, že to má 4x4mm2 je to teda ohebný dost.
Zase na druhý straně ta malá mechanická odolnost silikonu mi nevadí. Natahuju na to polyesterovej ochrannej oplet, a ten už teda vydrží sakra dost. Navíc je to pak moc hezký a vypadá draze smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no to já si myslel něco podobnýho a pak jsem omylem postavil na silikonovej kábl zadní nohu gauče.. po pár dnech šlus mezi žílama.

(upravil Zorg 13. 11. 2013 23:48)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Aspoň si zahořel ochrany na koncáku lol

Saggitarius: a není to spíš cín? Tak to mám podle mě taky, v té gumě - kdyžtak nafotím.

Příspěvky [3,961 až 3,980 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 197 198 199 200 201 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£