Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 197 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 195 196 197 198 199 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,921 až 3,940 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2 Right13 - koukám, vidím pixlu MLT468 smile.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to je MTL461 , MTL468 mam v druhej dielni, bez toho si nedokazem predstavit pracovat. Raz som to vyskusal a hned vznikla zavislost big_smile na horsie pajkovatelne dosky to rozpustim v IPA potrem tym dosku a je to radost pajkovat

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A MTV125 jsi zkusil ?

BTW, kdybys měl vhodný cín, tak to přídavné tavidlo prakticky nepotřebuješ...

Web

(upravil right13 10. 11. 2013 23:38)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ja viem, ale je lacnejsie kupit tavidlo za 3E ako 100g cinu za 15 smile

pouzivam http://www.broquetas.com/index.php/en/e … -wire.html   hrubky 0,35mm, bohuzial , ked sa minie musim najst nieco ine, uz sa neda kupit sad sad sad

Web

(upravil Sendy 10. 11. 2013 23:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

3E ? Dost drahé, stávalo to tak 45Kč... ale i tak je to laciné proti jiným.

Jenže kombinuješ 2 různá tavidla, a to bývá nevhodné.

Máme 0,5mm Sn60Pb 5core s MTL468, a pak samozřejmě i tlustší průměry.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ale aj ich nepouzivam naraz, bud jedno alebo druhe wink

mozes mi poslat cez SS alebo mejlom nieco viac o tych cinoch co mas ? znie to zaujmavo

dík

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co tak pořídit něco od místních - Kovohutě Příbram, Sn60Pb40 s tavidlem MTL 468 .. za mě můžu jedině doporučit. Pokud není deska fakt extrémně shnilá, pájí to "samo".
Na SMT se pak osvědčilo od nich téže slitina s tavidlem L3.
100g? Se nevyplatí. Koupil bych kilovou špulu 1mm trubičky.. (na SMT pak stačí těch 100g tloušťka 0,5mm).

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys - toho mam doma 3kg wink ale ten spanielsky je lepsi

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kovohutě mají na prd sortiment skladem, vždycky jsem šílel z toho vybrat, co by se mi hodilo, abych měl celou šířku sortimentu. Sice udělají na objednávku skoro cokoliv, ale požadavek byl na šarži 40kg.

Web

(upravil Hazys 11. 11. 2013 0:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To by mě zajmalo, co na něm může bejt lepšího, když je to stejná slitina a stejný tavidlo.

//Sendy: Já to měl od nějakýho "mezidodavatele" (pravděpodobně někoho, kdo tam pracuje?), tenkrát sem nakupoval kg/400CZK s DPH. Ale už to nějaký ten rok asi bude.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak může být různá čistota slitiny, různý obsah (a pravidelnost rozmístění) tavidla, počet vláken tavidla v profilu.

400Kč/kg ? to muselo být hodně dávno, nebo za průměr 1mm a víc a slitinu 40/60 obyčejnou, ani ne 40/60E.

Web

(upravil right13 11. 11. 2013 11:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

za tu cenu som to kupoval aj ja, tusim 0.8mm , velmi rychlo som si zvykol na ten tenucky 0,35mm cin a uz sa mi s hrubym robit nechce, nie je to tak pohodlne

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

má cenu používať na prevažne klasické profi dosky niečo iné ako toto?  http://www.ges.cz/cz/s60p-401-10-100-GES07700010.html  ,bude cín bez tavidla so samostatným tavidlom MTL 468 lepší?
Inak na klasickú kalafoniu mám asi nejaku alergiu...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Objednával jsem si na auto MAP čidlo. Po rozbalení balíku mám doteď otevřenou pusu. On nepřišel jeden kus, ale jedna krabice o 10 kusech. Asi nějaká provozní chyba. Tak mám MAP senzory do konce svého života...nebo mám aspoň co prodávat. uui

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ehm... na jaký že to auto???

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na jedno takový malý letadlo. Na tvoji dvoulitrovou Lagunu v kombíku na hlínách a v benzínu určitě pasovat nebude. Schválně nějakou dobu počkám jestli si toho prodejce nebo dodavatel nevšimne...aby to pak nechtěli poslat zpátky. hmm

(upravil Dalča 11. 11. 2013 15:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A prd.. já mám lagunu  ropnou, tj dýýýýýýýzla...
benzín je drahej a těžko se shání alternativní paliva.
A včil na plechu, přezul jsem na zimu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nikdy jsem nechápal, proč lidi kupujou klasickej osobák s technicky sice vyspělým ale taky nevyzpytatelným turbopyčodýzlem. Za sebe říkám že nafta patří do kamen, nebo do nákladních či užitkových automobilů. Do osobáku jedině hladkej a objemnej benzín. Když je člověk socka, dá si tam LPG.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

little, já to taky nechápal. Pak jsem pořídil toho tebou odsuzovaného diesla a když musím sednout do benzínu, který má sice papírově v kW podstatně větší výkon, ale někde při 6000ot/min a takže turbodiesel zabírá hezky odspoda, tak mě vytáčí jak benzín musím vytáčet, aby trochu zabral. A i při běžné jízdě je rozdíl ve spotřebě taky docela výrazný. Takže ja raději ten diesel. I do osobáku, nemluvě o 4x4 který používám. Každý má jiné potřeby a chutě smile

Web

(upravil Dalča 11. 11. 2013 17:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

přestavba na LPG drahá, alternativní palivo dostupné a levné. smile

Nehledě k tomu, že Rendlík od podpory benzínových docela ustupuje. Tj v laguně dělá jen výběr ropáků. Proč? to nevím, nejsem Renault. asi to nějak souvisí s emisemi nebo nějakým jiným nazelenalým argumentem.
http://www.renault-local.cz/pdf/ceniky/ … ndtour.pdf

Když jsem ji kupoval tak jsem měl jedinej požadavek - automatickou převodovku, páč v tý době jsem měl chromou pravou ruku, a ta byla k mání jen s dvoulitrovým dýýýýzlem. A za slušnou cenu.

Benzína jsem naposledy měl Omegu, sice bombastický svezení, ale když jsem "nešlapal" na plyn tak to chlastalo 11litrů....Nehledě k tomu, že měla taky už svý roky..

Já mám prostě rád náklaďáčky.

no až bude palivová krize tak půjdu do benzínu + LPG.

Zatím, dokud je slušný zdroj paliva neřeším, a jezdím traktůrkem.
Slušný výkon, krouťák, závodit mi netřeba, a jsem plně spokojen, spotřeba ucházející. řadí to , když moc nešlapu na plyn řadí lagui kolem 2.000 otáček už na další kvalt, když jedu "dynamicky tak kolem 2500, když mám pedál na podlaze tak si to nechá líbit kolem 4.000.  Tzn většinu provozu (99,8%) to bublá hodně nízko, kouťák tam je, neřve to, nechlastá to, táhne to. Benzín je pro formule a já nejsu žádnej šunmáááchr.
Nevyzpytatelnost se zatím u mých strojů nijak neprojevila...
Teda ani u předchůdce Laguny - Megane 1.9dCi. prodáno v 247.000km. Laguna zatím 195.000km, takže ji čekají ještě 2 roky a půjde do světa.

Příspěvky [3,921 až 3,940 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 195 196 197 198 199 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£