Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 190 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 188 189 190 191 192 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,781 až 3,800 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já volím Brúslí: "Prosadíme kungfungující stát" lol

(upravil The_P 21. 9. 2013 11:54)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pro ty, co se ptali jak to pokracuje s panely, tak zatim nijak valne, protoze jsou na poradu uplne jine veci (nova prace, vlastni bydleni, atd) takze pres leto se zrovna moc nepokracovalo. Zatim jedine co se da ukazat je fotka zkusebniho prototypu, kde chybi podsviceni, neni to 2x dobre ucesane (hlavne kolem ovladacich prvku), dost mozna to dostane jine drevo / barvu na boky a jine knofliky, ale uz to uspesne provozuju par mesicu a co se funkcnosti tyce, zatim si nemuzu stezovat, hlavne Alps/Moskala je neco paradniho. Je to napojene primo na koncak. Jo a kocourovi se podarilo trochu upravit 'loudness' takze to bude chtit vymyslet ochranou vrstvu, kterou jsem si *myslel* ze nepotrebuji. Myslet znamena...

Starsi fotky co uz jsem daval
http://i43.tinypic.com/wmid13.jpg
http://i41.tinypic.com/24n0cht.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pekná práca, len mám otázku,keď ti to celé drží na dvoch šróboch, ako je to s mechanickou pevnostou ? neprehýba sa to alebo sa to nekýve keď niečo prepínaš ? vyzerá to na dvojku plech, tá až tak pevná nie je
dík

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

right13: Diky, uprimne bych si pral umet skutecne pracovat se drevem a udelat to poradne, ale moje kopyto to bohuzel neni. Co se prohybani tyce, kupodivu se nekona, plech se pri beznem ovladani vubec nehyba a jeden se fakt musi snazit aby se neco delo. Nicmene vsechny prvky jsou chycene primo do drevene zakladny, takze nic na samotnem panelu nedrzi, je tam skutecne jen jako kryci panel wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P: robil si na tom nejaké merania - hlavne odstup a presluchy by možno boli zaujímavé pri takejto konštrukcii v dreve a s toľkými prepojmi. Ako máš riešené napájanie a zemnenie - bude to tr.II?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dík za objasnenie, páči sa mi to

Web

(upravil The_P 21. 9. 2013 10:48)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

cestmir: Jojo, cekal jsem kdy se s timhle nekdo ozve. Uprimne zatim na to nebyl cas, samozrejme mne to zajima. Na druhou stranu to byl jeden z duvodu udelat to cele dual mono. Velka skoda ze samotna Hypa dual mono neni, ale vse ostatni je zcela oddelene kanal od kanalu a vstupy i vystupy jsou taktez zcela oddelene aktualne kdyz nejsou aktivni. Jediny zdroj (krome relatek) neni spolecny, takze co se tohodle tyce samotneho mne zajima jaky vliv uz jen ten princip bude mit. Taktez jsem se snazil nemit napajeci siny ani signalove cesty dlouhe a vest je pokud mozno daleko od sebe.

A casem je to rozmerove pripravene na to ze se to da zevnitr 'vystlat' nejakym plechem cca 2mm tlustym pro finalni odstineni podobne, jako by se jednalo o klasickou kovovou krabici. Ale to se odviji od mereni, zatim zadny sum ani brum nepozoruju. A ano, je to trida II, v tomhle smeru mne trochu trapi hlavni sitovy vypinac, dal jsem tam velky bakelitovy packovy co ji ma mit, ale je koupeny v GESu a jsem mirne podezrivavy.

right13: Diky, ono tohle male oznameni potesi vic, nez si lidi obcas priznavaj wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P,je vidět že za tím stojí dost tvé práce.Osobně fandím každému kdo něco vytváří.Jen tak dál a hodně radosti u poslechu!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Vypadá to dobře, takový retro, ale nechápu ty kurvítka, který si dáváte ke špičkovýmu preampu.

(upravil The_P 21. 9. 2013 13:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Basstl: Jestli myslis ty VUcka, tak ty jsou co se funkce tyce oddelene od preampu bufferem s vysokou vstupni impedanci (vyssi jak ma DC servo te Hypy), takze by zas tak kurvit nemelo. A co se toho 'proc to tam vubec davat' tyce, odpoved je fakt jednoducha: chtel jsem to tam mit. No a pac to platim, stavim, navrhuju a provozuju tak to tam bude, muzes mi rict ze je to jak v cirkuse a nevkus, ale nemuzes mi rict ze si to tim 'kurvim', jestli mne chapes. Kovova krabice s ledkou a vypinacem je zcela jiste velmi vkusna, kdyz se udela nejake gravirovani do predniho panelu dokonce velmi vkusna, ale neni 'moje' abych tak rekl.

Takhle mne ten preamp bavi vic a fakt to z jineho duvodu nedelam, z jineho duvodu ani tu hudbu neposloucham. Uprimne jsem dosel k tomu ze chci nezkreslujici zesilovace, preampy, repra, sluchatka, zdroj zvuku, ale ve finale mne hlavne musi bavit tu hudbu poslouchat, takze mne to hroceni uz pred par lety preslo. Vzdy udelam maximum pro to abych z mne dostupnych soucastek/financi/komponent sestavil to nejlepsi, ale honba za zlatym gralem je davno za mnou, holt uz mam priority nejak jinde.

Ale uznavam, ze tohle fakt neni pro kazdeho a uprimne se divim ze ses zatim ozval jen Ty wink

PS: Jak to ctu tam znim uplne presne jako kdokoliv kdo obhajuje neobhajitelne (ci spise neco co bych vubec obhajovat nemelo byt treba), nu coz, cas rezat predni stenu pro ty me odpadove repro. Bastleni zdar a diky!

(upravil sagitarius 21. 9. 2013 13:55)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Náhodou, mě se to líbí. Ty budíky vzhledem pasujou k těm dřevěným bočnicím. Řekl bych, že se ti povedl pěknej retro styl. A musím říct, že jsem už před lety taky skončil s tím hrocením a dělám to tak, aby mě hudba bavila, zařízení se líbilo a bylo kvalitní v rámci mých potřeb, požadavků a finančních možností. Asi to je taky nějak spjatý s narůstajícím věkem hmm
I když třeba u gramofonů se zatím ještě snažím jít "vejš".

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podle mne s věkem jde opravdu o ujasnění priorit a o to co se člověku opravdu líbí. I když to jsem si myslel také, že se spokojím jen s obyčejnou spotřebkou. Ale jen do doby než jsem objevil toto fórum a na něm všemožná DPA, Hypa, Actidampy, Headampy apod. A po poslechu Checkova VMA II bylo jasné, že Hi-Fi ještě hodně ubere z rodinného rozpočtu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P: Těma kurvítkama jsem spíš myslel různý korekce, loudness atp.
To je něco, co bych si do preampu kterej si stavím pro sebe, nikdy nedal. wink

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

@The_P: Možná hloupý dotaz. Čím jsi dělal ty popisky? Dík

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Basstl: Vsak proto je vypinatelna, nicmene sam pozoruju ze cim zkvalitnuju ruzne casti retezce tim mene tech korekci pouzivam. Ale jeste doma nemam retezec tak dobry (hlavne bedny), abych si mohl dovolit je vynechat pokud nechci, aby neznely jako trochu lepsi sluchatko. A protoze jentak nove nebudou, tohle bude muset do te doby stacit a obcas proste chci, aby se mnou spodek hybal a ne abych slysel jen 'vzpominku na basy' napriklad.

Xmarek: Je to UV vytvrzeny tisk, pouziva se to napr. na reklamni propisky, docela to drzi dokud se nepouzije ostry predmet na seskrabani, chce to ochrannou vrstvu, byt panel plastovy drzi to tam perfektne i bez toho (na to se to taky normalne dela). Tohle je trochu experiment jestli to muze drzet i na hliniku.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Prečo si ten alps pre hlasitosť neumiestnil na dosku tak ako je to navrhnuté a "knoflík" nepredĺžil cez hriadeľ? A motorické ovládanie tam je vyriešené, či?

(upravil The_P 21. 9. 2013 20:44)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

be_em: Protoze ten ALPS je umisten na desce s Moskalou (fyziologii) od DjRixe, takze je tam par odporu a kondenzatoru okolo a ten ALPS ma odbocku tudiz 2 vyvody navic. Taktez jsem tam pridelal jeste desticku relatek co tu Moskalu vypinaji protoze jsem neveril dlouhodobe funkci dodaneho prepinace (nic ve zlem Rixi).

PS: Pridavam obrazek pro predstavu
http://i39.tinypic.com/2u5t2rp.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Petře v pohodě smile Já se ti ani nedivím, říkal jsem hned že je čínský big_smile Ale u mě zatím funguje OK a nemám ani hlášení od ostatních že by zlobil....
Faktem ale je, že já na něj nesahám a mám jej trvale v poloze OFF.... další verze předku bude buď s reléovým réglem a nebo obyč alpsem bez odbočky, já už se dříve dopracoval k tomu že korekce nepotřebuji smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nj, když má někdo RPm, tak korekce nepotřebuje (viď Basstl). Když jsem měl KE150, taky jsem je měl vyřazený. Korekce tam musí být, ne každý má odpovídají repro.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tek: jo, na tom něco bude. smile

Příspěvky [3,781 až 3,800 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 188 189 190 191 192 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£