Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 185 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 183 184 185 186 187 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,681 až 3,700 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Aaa Voltik ma 70-200 ku smile Dobra fotka. Pekne odpichnutý sú tí prední hráci.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Venkovní anténu na garáž nasměrovanou na zdroj a druhý AP v módu Repeater.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak poprve vyrabim desku fotocestou, vysledek se zatim jevi bohuzel spatne, osvecoval jsem to prilis kratkou dobu (svitim horskym slunce tesla sirius)...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

voltik: dobré!

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Yeayer: já mám osvědčených u horského sluníčka cca 5 minut s tím že nejprve nechám sluníčko aby se trochu rozsvítilo.

Dohnalík: No myslím že na 15m se ti při blesku už naindukuje celkem slušně smile Psal jsem to jako extrémní řešení smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

koudel2 napsal:

potrebuji poradit jak dostat wifi signal do garaze,je vzdalene 15 m od vysilace,ale mam to ocelova zateplena vrata,
kterymi signal neprojde,jedine kdyz je otevru,ale v zime se mi otvirat nechtej,kdo poradi? dik

Kabel nebo nějaký dvě panky namířit proti sobě . . .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

madeindoma napsal:

Yeayer: já mám osvědčených u horského sluníčka cca 5 minut s tím že nejprve nechám sluníčko aby se trochu rozsvítilo.

Dohnalík: No myslím že na 15m se ti při blesku už naindukuje celkem slušně smile Psal jsem to jako extrémní řešení smile

Ještě s tím taktéž laboruji, a z jaké vzdálenosti? Já to dříve zakryl pozink plechy a zřejmě to  toho na to dopadalo moc. Takže už jen volně v koupelně.
Dík smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Horské sluníčko na "konstrukci" 1m nad stolem, expozice 10 až 15 min (lišilo se to podle materiálu desky co jsem měl z GM 10min) výsledky velmi dobré.
Jo a zahlušil jsem horskýmu sluníčku ty topný tělesa a nechal jen výbojku...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: Já bych si na to HS nejraději přidělal přepínač mezi IR světlem a nebo samotným UV světlem... Topí to jako prase. Zkoušel jsem už expozici asi z 20cm, čas 6m30s a furt málo. Takže čas bude asi tak kolem 8-10minut, žádná z desek zatím nejevila nejmenší známky přeexponování, zkoušel jsem časy 2m, 4m30s a 6m30s. Ta poslední ale furt nebyla dostatečně osvícená.

(upravil Dalča 23. 8. 2013 14:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jak máš silnou výbojku? byly různý vatáže....
různý výrobky různí výrobci.... Premalux, Mikrolux, Uvir, Sirius

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

oživený, funkčný zdroj smile všetko funguje ako má, nastavenie max. výstupného prúdu a napätia funguje, prúdové obmedzenie funguje, chová sa tak ako sa má chovať, možem pokračovať v stavbe, ešte zohnať 10k a 1k aripot a budem spokojný.



http://svetelektro.com/modules/Forums/download/file.php?id=52928&mode=view

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: no měla by mít 125W (alespoň je to v návodu)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

já jsem kvůli rozptylu UV záření zakrytoval Siriuse plechy, ale toho světelného toku bylo zase moc a i rozptýleného - pokusné expozice 10minut a poté 5 minut, stále se mi zdálo že přeexponováno - když jsem vložil do vývojky tak se to během chvíle rozplynulo...nic nezbylo. Tak tedy 8-10minut - volně.

Já jsem od někoho četl že ty topné tyče tam jsou jako předřadník, takže buď jen topné tyče a nebo rtuťovku s topnými tělesy (předřadníkem). A to by mě zajímalo Dalčo jak jsi to myslsel?. wink
Já jsem dříve sbíral světelné zdroje a tak myslím že jednu tlumivku na 125W rtuťovky mám.

(upravil madeindoma 23. 8. 2013 20:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Bayjay: Osvit asi z 15cm. Mám rtuťovku Tesla RVL-X250W smile

(upravil Dalča 23. 8. 2013 20:56)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

horský sluníčko vykuchaný, topný tělesa pryč, nabastlená tlumice z VO 125W, výbojka 125W, tuning alobalem  místo tý zašedlý zadní plochy, alobal nalepen tehdy prozatímně a teda nafurt izolepou, dělám z něj i takovou "sukýnku" stínítko, aby to zbytečně nesvítilo po celým pokoji.... Ono to horský slunko bylo stažený z "železný neděle" stav tomu odpovídal....
Udělal jsem si takový dvojitý Ačko z přebytečných roxorů co jsem měl do plotu jako výztuž (6mm) odhadem vysoký kolem metru, na to vrazím horský sluníčko a osvitka je na světě. celý ten fórychtung mám normálně postavenej na stole.

Ono hodně závisí na desce. ty z GM zalepený v černým igelitovým pytlíku expozice něco přes 10÷15 minut, ty co jsou polepený jen takovou černou samolepkiou jsem po týto expozici ve vývojce kompletně umyl... byly přeexponovaný jak sviňa.

P.S: VO veřejné osvětlení.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Včera jsem rozchodil tu mono50, po výměně vazebních kondenzátorů, které na ohmetru ukazovaly 10M, funguje. Ale nejde nastavit klidový proud, jde to max na 17mV úbytku na odporech. Asi budou vyčerpaný katody. Poradí mě někdo, kde koupit náhradní? Jde mě hlavně o trvanlivost. Jestli se pídit po teslách, nebo ty americký, nebo JJ. Zesilovač pojede 2x do roka při normálním zatížení.

(upravil Dalča 25. 8. 2013 21:47)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V monu 50 ti pojedou i JJ, bez obav.
Mohl bys zkusit starý EL34 znovu zahořet a zkusit elartrolyticky zregenerovat katodu. Je to zadarmo....

EDIT:
elektrolyticky....

(upravil DJ_Rix 25. 8. 2013 13:59)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

AD JJ:Záleží, jak dlouho chce, aby mu tam jely..... prověřil bych katodový odpůrky,Ua a obvod regulace předpětí.

To slovo (elartrolyticky) co nejde vyslovit znamená co ? Jestli jsi tím myslel to stejné co jsme praktikovali u starých obrazovek, tak pokud si pamatuju, tak úspěšnost tohohle procesu byla tak 10% a i tak jen na velmi krátkou dobu.....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jj myslel. se mi motají písmenka...
-měl jsem těžký a dlouhý víkend, poslední festík v sezóně, do 3v noci, pak demontáž, kejsování, nakládat tuny, přemístění v čase a prosotru a včil su totálně grogy... věšinu neděle sem prochrápal a du v tom pokračovat-
párkrát se mi podařilo takto flašku na chvíli probudit, prostě zatížit katodu tak velkým proudem, aby se vyredukovalo krapet Ba, pokud je ještě z čeho a katodová trubička má ještě krapet redukční schopnosti... Buď se vzbudí, nebo definitivně umře...
v každým případě je to pěkný cvičení na téma co se vlastně v katodě děje...
Je to zadarmiko, a pokud ho chce zapnout jen 2x do roka...
v Monu 50 není hnaný Ua moc vysoko, tam v příležitostným provozu budou makat i JJ ELky...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No, s tím Ua to není tak úplně pravda; podle servisáku je Ua 610 V, na Ug2 pak 415 V. Při aktuálním napětí v síti to bude vycházet ještě o něco víc.

Web

Příspěvky [3,681 až 3,700 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 183 184 185 186 187 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£