Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 173 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 171 172 173 174 175 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,441 až 3,460 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já jsem se vymezoval na ty modelářský měniče, který regulaci proudu nemají. Že bude proudová regulační smyčka u průmyslovýho měniče s funkcí momentovýho regulátoru, se dá čekat.
To já zas vlakem jezdím rád a v podstatě denně,  protože třeba nenadělá tolik bordelu, jako stará smrdutá karosa, ve který se v létě ani nedá vyvětrat ta výheň vevnitř. A pokud ten vlak není nějakej smrdící starej šukafón kterej se po rovince vleče sotva 40, tak se dá mluvit i o slušné rychlosti dopravního prostředku. Já jezdím výhradně po S2ce, kde jezdí především jen ty modro-bílo-červeno-fialový ešusy. Leckdo na ně plive, ale jezdit tím vychrochtaným panťákem, co po českých velmi udržovaných kolejích skáče jak gazela, by se mi teda fakt nechtělo, ač teda klobouk dolů, že některý ty starý krámy ještě jsou schopný provozu.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

tek napsal:

K té házivosti - jeden kolega si taky koupil Proxona a říkal, že mu hází od té doby, co do ní upnul silnější vrták (nevim, asi 3). Není to tvůj problém?.
Jestli nezapomenu, zkusim nafotit v práci mojí opravdu low cost.

Môže byť, myslím že som vŕtal niečo 3mm a potom to hádzalo. Ale za tie peniaze, neviem čo iné(lepšie) sa dá kúpiť. Ja som s tým stojanom takmer na 100% spokojný, stačí keď je pekne namazaný a nemám problém vŕtať. Ale pozdáva sa mi ten nápad čo napísal right13, uvidím.

(upravil Dalča 9. 6. 2013 18:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no já autem v 99,9% jsem na místě dřív jak pinďolíííno. A hlavně odjedu odtud až tam, nemusím šmatlat po nádraží mezi bezdomovci a jinými smrdícími individui, zjišťovat který MHD jede kýženým směrem, přemejšlet kde přestoupit na další tramvaj, páč místní mi řekli, že mám přestoupit u Fukušimy.. (zast nová Karolina, což jsem zjistil až u 3. dotazovaného) a ztrácet čas.
NHKG Ostrava Brno domů - MHD + Vlak + MHD. 18:00 NHKG brána, 23:15 Brno doma.
Autem 19:45 brána NHKG, 22:20 doma u stolu s večeří.
!!!Vivat MHD + Vlak!!!
Vlakem jezdit můžou jen ti, co mají přebytky volného času. Já osobně chci být z práce co nejrychlej doma, páč čas prodrbanej dopravou mi nikdo neproplatí, a když už to nemám placený, tak chcu bejt s rodinou, nebo se věnovat koníčkům, ne hrkání se tramvajema a vlakama.
cena:
lístek na šalinu v Ostrave, 1x přestup 26Kč
Vlak 232Kč
Brno lístek na šalinu 1x přestup 25Kč
Celkem 283Kč.
Jo je bratru 9,4 litrů nafty (jezdím na řepku)... Chlastá mi to necelejch 8litříků na 100km.
jeli jsem celkem 2 (Tj 566,- jedna cesta). Za ty prachy tam v pohodě dojedu s kolegou svým autem, v podstatně kratším čase a v podstatně vyšším pohodlí. Z fleku na flek. Žádný přesedání na tramvaj, autobus hrky hrky ciky linky, žádná čekání až to pojede...Vyjednu kdy chci ( a ní kdy určí jízdní řád), zatavím kde chci a kdy chci a v podstatě jsem doma za polovičku času.

Srovnávat cestu Brno Telč pomocí vlaků a auta může jen valkový sado- masochista, nebo magor, vyjímku přiznávám trempíkům.

Jasně, jezděte si čím chcete, ale nekraďte mi moje daně .
Prosím, ať z mejch daní jsou stavěny silnice,  dálnice a ne dotovány trapně zastaralé rychlíky a lokálky. Smrdící, nesplňující ani emisní limity r 1970, hlučné, hnusné. Už v 80-tých létech jsem běžně na trase Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm byl na kole rychlejší jak místní lokálka.

(upravil The_P 9. 6. 2013 18:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: To je zajimave, pocitas u toho auta i jeho amortizaci? Pocitas ze vlak/mhd ma pro stale zakazniky nizsi ceny? Myslis, ze se dostanes z Namesti republiky do Vysocan rychleji autem jak vlakem napriklad?

Hele nikdo Ti nebere ze mas rad auta a nemas rad vlaky, ale nazyvat ostatni magory kdyz zamerne vynechavas ve svych vypoctech takove detaily. Prosimte...

PS: Ja ty dane platim na silnice taky a nepouzivam je. A prosimte nevytahuj ze 'bez silnic by to neslo ale bez mhd+vlaku jo'. Stacilo se o povodnich podivat jak to v Praze vypada kdyz jen trochu vic lidi sedne do aut. Fakt lidem tech 50minut mrmlani se v centru nezavidim.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No vidíš, já se vlakem dostanu do centra prahy za 40 minut, když počítám i cestu z domu na nádraží, pěšky.  Než vyndáš auto z garáže, tak za 40 minut dojedeš leda tak na kraj prahy, a když je praha ucpaná (celkem běžně), tak si s autem směr centrum můžeš leda víšco lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

The_P

Srovnávat cestu Brno Telč pomocí vlaků a auta může jen valkový sado- masochista, nebo magor, vyjímku přiznávám trempíkům.

Ano Jen MAGOR může srovnávat dopravu na týhle trati s autem.

(upravil The_P 9. 6. 2013 18:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: Hele, tohle by nedopadlo dobre... nechme to byt. Holt mas zas jednou pravdu, blahopreju, uzij si to.

(upravil Dalča 9. 6. 2013 19:04)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jan16, The P:

Nojo matička naše 100-věžatá ucpaná.
Leč i tam jezdím autem. V nejhorším si chvíli postojím v lokální zácpě. Většinou tam jezdím v době, kdy pražáci ještě spí (tj v práglu abych byl tak  kolem 7:00 ráno) a večer se vracím pozděj, takže ty klasický špičky jaxi mne minou.
A čas co prodrbu v lokální zácpičce v Praze najedu pak pohodově na dlouhý štrece a v Brně. Jen cesta z brněnskýho hlaváku domů pomocí MHD mi zabere 55minut + 10 minut chůze.

Neřeším množstevní slevy-ceny u ajznboňáků, srovnávám standartní cenu lístku se standartní cenou nafty na benzince.
To že naftu kupuju pod 20Kč reálně jsem v kalkulaci taky neuváděl. Uvedl jsem oficiáolní cenu řepky na benzince v Brně, zaokrouhlenou  na celý koruny.

Ne amortizaci do toho nepočítám, páč do auta jsem investovat chtěl, vozit si prdel chci a nemám to jako podnikatelskou aktivitu. Taky si jej udržuju sám (oleje, brzdový destičky, stěrače, filtry a drobné opravy) a nechodím zbytečně s tím do předraženýho servisu.
Tj náklady na auto bych vynaložil tak jak tak (pořízení, odpisy), i kdybych tam jel MHD. Náklady na auto jsou pro mě něco jako fixní výdaje spojené s mým pohodlím.
Ano mohl bych každý den vstávat o hodinu dřív a jezdit do práce MHD a vracet se o hodinu dýl.
Ale to já nechci, mám se i svou rodinu natolik rád, že jsem raději doma než v šalině. Obsazené  smradlavými odpařujícími se individui (zvláště k večeru a v zimě, že).
A SERE mne, že lidi, kteří mají rádi vlaky a jejich služeb využívají jsou DOTOVÁNI  i z mých daní. Je to tímpádem dost nespravedlivé protěžování jedné skupiny obyvatelsty vůči zbytku. Tzn české dárhy mne OKRÁDAJÍ VE PROSPĚCH SVŮJ A SVÝCH POSAŽÉRŮ.

Myslím, že kdyby ČD platily silniční daň a mýtné v takové výši jako nákladní a osobní doprava firemní klientely, nebyly dotovány z veřejných rozpočtů, tak se neuživí ani při těchto cenách lístků a zdechnou do pár měsíců.

(upravil The_P 9. 6. 2013 19:08)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: D-Fense znas predpokladam? Pokud ne, odeber se tim smerem, tam Te budou mit bezmezne radi (vazne) wink

Rika Ti neco poplatek za uzivani dopravni cesty aneb platba CD SZDC za to ze pouziva jejich koleje? Protoze na forech co se cargo zeleznicni prepravy tyce se neustale rozebira jeho vyse, ktera je ve srovnani se silnicni dopravou o dost vyssi a proto je tezke aby byla draha co se nakladni dopravy tyce konkurenceschopna napriklad (pomijim ted ochotu personalu CD Cargo a podobne). Ten poplatek existuje.

Priklad: http://provoz.szdc.cz/portal/ViewArticl … oid=861125

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

D-Fense co to je?
Neznám. Přiznám se, že angličtinou nevládnu. Zkus to česky...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ty neznáš defense ?:lol:
http://www.dfens-cz.com/
.. velká chyba tohle neznat lol

(upravil The_P 9. 6. 2013 19:17)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pak doporucuju semtam precist, kdyz uz nic jineho tak obcas pro inspiraci: http://www.dfens-cz.com/

Ve zkratce jsou to asi lidi co maji radi auta, nemaji radi dane/stat/nakazy/prikazy/policajty/pumpickare (cyklisty) a obecne si neberou servitky se svymi nazory. To jak jsi popisoval dotace CD jako kradez je prakticky jako citace z mistnich clanku, proto mne to napadlo. Ne, ze by nemeli casto pravdu tedy. Holt co jineho dane jsou... ale ja jsem precijen trochu vic doleva v tomhle, na ruku trhu uz zcela uprimne neverim, nikdy jsem ji nevidel. Je to o lidech.

PS: Zrovna posledni clanek pojednava o tom ja za povodni byli nekde nabehli hasici a policajti a... cely den na tech mistech stali a nic nedelali. Z nasich dani. To jen tak pro predstavu co se tam resi smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jejej, to vzalo obrat

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dalča: 55 minut cesty MHD+10 minut chůze na hlavák v Brně? V jaké čtvrti bydlíte?
Dotace na hromadnou dopravu označit jako krádež, přitom silnice aby byly zdarma? To mi přijde trochu nefér.
Já si naopak myslím, že je dotovaná (nepřímo) silniční doprava. Jen je potřeba zahrnout všechny faktory. Počínaje stavbou a údržbou silnic, přes škody na životním prostředí po škody na zdraví lidí (ať se jedná o nemocenskou a invalidní důchody po nehodách nebo zvýšená nemocnost ve městech s intenzivní dopravou). Jsem si jistý, že potom by byla železniční doprava výhodnější než silniční. To že je pomalejší je bohužel dáno minulostí našeho státu i současnou preferencí naší vlády, když se podíváte na západ od našich hranic, je situace o poznání jiná. Byl bych pro zavedení mýta na všech silnicích pro všechna motorová vozidla. Myslím, že by to i podpořilo drobné podnikání například tím, že by mě nevozili hnusné pečivo ze 100km vzdálené velkopekárny, ale vyrábělo by se na místě.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"Hezky" se nám to tu zvrhlo jen co je pravda. Upřímně ty ekology s pet lahví v ruce miluji. Asi v životě nechodili do práce, neměli rodinu. Já ku příkladu vozím malého do školky a ženu do práce a to denně a samozřejmě sebe. A celkově to mám 2x50km denně. Osobně na dovolenou nejezdím a celé vození si prdele autem nenávidím. Také z důvodů, že jsem si jednu dobu užil stovky kilometrů denně ve služebním autě. Dalniční známku platím jen z důvodu, že jezdím 15km po "dálnici". Ve skutečnosti to žádná dálnice není a nebyla, ale nějaký chytrák se chtěl prostě napakovat. Vlakem nejezdím a raději se svezu autobusem páč kvůli rozmr...anému grafikonu bych musel x-krát přestupovat. O úrovni cestování vlakem raději pomlčím. A to, že si šmejdy s režijkami a fipkami vydržuji o tom není pochyb.

A najednou se tady objeví "chytrák" (slušnější slovo jsem nenašel) co by ještě více zpoplatnil silnice. No paráda. mad Opravdu si myslí, že mě to baví? Nebo, že nevím co z penězi?

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rozhodně nikoho neodsuzuji, že jezdí autem. V mnoha případech to jinak nejde. Jsem ale přesvědčen, že zmíněné zpoplatnění by situaci "narovnalo", tj. normální člověk by používal auto tam, kde to má opodstatnění, jinde by použi vlak/bus/MHD a třeba tam, kde se předtím hromadnou dopravou nedalo rozumně cestovat by byla najednou situace opačná.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co by to narovnalo? Udělalo to z lidí co musí jezdit větší chudáky? Lidi co si vozí prdel pro zábavu budou jezdit i kdyby bylo mýto 100kč/1km. Takže by se podobným zásahem nevyřešilo nic. A jak chcete rozlišovat mezi lidmi co musí jezdit a co nemusí? Přišel by nějaký páprda a dal by štempl do občanky na základě toho kdo mu sypne víc? hmm

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jel jsem jednou ze Světlý n. Sázavou do Opavy vlakmo. Vlakmo 8,5 hodiny. Autem to jezdím za 3,5. Však ČD už roste konkurence. Strom monopolu se už začíná otřásat smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

madeindoma: Jen pro upřesnění je tato relace vlakem něco přes 5 hodin. S konkurencí na železnici rozhodně souhlasím, i když u nás působí celkem komicky.

(upravil Fox_25 10. 6. 2013 0:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

madeindoma
Spíš by mohli ČD a vlastně i MHD slevit. Když vynechám slevy vč. zpátečních cest tak mě vyjde 20km vlakem 34kč a busem 38. No a autem s LPG mě stejná cesta stojí 22 korun. I kdybych jezdil na benzín tak bych se na hromadnou dopravu doslova vysral s těmito cenami. Z domu do města to mám necelé 3km, busem tam i zpět 13kč, autem pětikačku ať nežeru protože motor se neprohřeje.

Záměrně nepočítám amortizaci, jako protiváhu beru že vyjedu kdy chci a zastavím kde chci, navíc je to rychlejší než hd.

Příspěvky [3,441 až 3,460 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 171 172 173 174 175 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£