Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 171 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 169 170 171 172 173 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,401 až 3,420 z 8,422]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mi dnes přišla minivrtačka 12V a stojánek k ní, poskládal jsem to a vypadá to, že vrtání plošáků bude zase o něco jednodušší. Hezká hračka s praktickým užitím big_smile.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Otas dej fotku, já totiž na slušnej stojánek na vrtačku zatím nenarazil, ty plastový mrchy to je zoufalost, a ty laciný vrtačky za pár stovek 10 z 10 kusů háže a vibruje sad

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

proxxon

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

I ten vypadá/funguje čínsky.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

preto si teraz v lete idem stavať vlastný stojan, mechanicky ho už mám pol roka v hlave, kvalitou by mal byť bezkonkurenčný za danú cenu do 50E smile ak by sa ti potom pozdával, môžme sa dohodnúť

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já mám ten plastovej z GM "vytuněnej" malinkým lineárním vedením Teatechnik (který stálo 2x tolik co ten stojan) a pak už to relativně jde, ale stejně stojí za hovno ta vlastní vrtačka,kvůli vibracím a házení.. Mimo jiné jsem zjistil, že jsou některý obzvlášť laciný vrtáky křivý už nový... je to zoufalost s tím smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V minulosti jsem měl (někde se ještě povaluje) takovou plastovou mrchu na 12V. Byla celkem slabá. Co jsem si koupil Dremel tak si nemůžu stěžovat, navíc je elektrická (záměr) a tak nedostatkem výkonu rozhodně netrpí. smile

http://www.naradionline.cz/zbozi/elektr … 120ks.html

Web

(upravil Dohnalik 7. 6. 2013 19:49)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já uvažoval si postavit jednoduchoučké CNC ze steré tiskárny, něco jako tohle: http://syamdownload.blogspot.cz/2011/10 … drill.html . Pokud by se trochu upravil ten mechanizmus, tak by se s tím možná dalo i slušně gravírovat - eloxované panely.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Všechny ty plastový stojánky stojí za pendrek. Před lety jsem si postavil z dílů ze staré kopírky jednoduchej malej stojánek. Proti všem prodávanejm krámům, který sice vypadají třeba hezky, ale mají hrozné vůle ze všech směrech a  kroutí se, má ten můj téměř nulovou vůli. Ten plastovej krám od chobota je hrůza, tak akorát pro děcka na hraní. CNCčko je sice pěkná věc, ale mnohem náročnější. Slušnej stojanek se dá udělat proti tomu jednoduše.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A jakej máš pohon teku ? Ona i ta vlastní vrtačka za 300 stojí za hovno.... ještě jsem koupil samotnej motorek v GESu a hlavičku asi za 150Kč a přemejšlím spojit to, ještě jsem ale nezkoušel jak je tohle na tom s házením a vibracemi....

http://www.ges.cz/cz/elektromotor-12v-GES08103095.html

http://www.ges.cz/cz/svr-1504-GES07400026.html

(upravil tek 7. 6. 2013 22:16)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rix: motory mám 3, každej s jinym sklíčidlem - první mám se sklíčidlem, které se dodávalo na teslácké minivrtačce, to je dobrý po mírné upravě čelistí na vrtáky od 0,2 do 0,8.  Na druhém a třetím mám sklíčidla z Gesu - to menší co tady uvádíš  SVR 1504 a to větší SVR 1532. V každém mám upnutý samozřejmě jiný průměr a přehazuji celé motory. Ono u těch slabších vrtáků je třeba u toho většího sklíčidla  chvilka trpělivosti na vycentrování. Přehození motoru je oproti tomu otázka vteřin.  Motory jsou na 24V - ten první je původní z té tesláčké minivrtačky, má asi 5000ot, další mám vysokorychlostní asi 25000ot.


edit: koukám, že GES teda přitlačil, ty sklíčidla jsem kupoval levněji

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A hele smile  jestli tou tesláckou myslíš tu co měla motorek na 24V takový černý, byla v kovovém těle a na vršku měla kulaté tlačítko co se dávalo na nějakou komunistickou lampičku, tak tu jsem měl taky.... bohužel hlavička na ní byla naprosto tragická....
Já třeba měl zrovna smůlu na tu moji vrtačku, že ta nejmenší kleština má prachsprostě vyřízlý ten kříž mimo osu o nějakou desetinku, čili to háže.... ale i do té větší kleštiny když upnu spešl vrtáček co má šťopku 3,2mm a vrtá 0,8mm tak to vibruje taky.... asi nějaké nevyvážení.... Jsme se tu nějak rozkecali o těch vrtačkách, ale koukám že i v 21 století je pořád problém koupit nějakou slušnou....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Njn, co si neuděláš sám ...  Tu tesláckou kleštinu jsem upravoval jehlovým pilníkem tak,  aby byla co nejvíc vystředěná a schopná upnout i 0,2 a jsem s ní spokojenej. Stejně tak na to velké sklíčilo z Gesu jsem kleštiny brousil na brousku. To menší z Gesu jsem chytil perfektní ( ale kolega ho taky kupoval a děs).  Vrtáčky mám ještě z dob totáče, takže kvalitní, jen občas přibrousím

(upravil right13 8. 6. 2013 0:03)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

dj rix

na motor z gesu sa vykasli... kup modelarsky outrunner, k tomu menic a jednu 555 ako zdroj PWM a mozes mat 300W motor co ti da 15tis otacok bez poklesu za 15dolacov  a mal by byt presny bez voli nakolko je loziskovy...hentie motory bez lozisiek by som nepouzil ani zo srandy...

+ vsimol som si ze chces hentie hnusne kliestiny, ja by som sa im vyhol 2km oblukom

to uz ked tak toto

http://www.tme.eu/sk/details/d-1532/ele … nau/1532/#

motor napr. http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html to ti da pri 12V 16800ot. ktore vies plynule regulovat striedou PWM signalu a nepadne ti krutak lebo ten regulator to bude udrziavat pekne

najlacnejsi menic http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html a k tomu jednu 555tku na 50Hz PWM

a napajat to starym AT zdrojom...

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To sklíčidlo z TME je stejný jako z Gesu a dokud jsem ho neupravil, tak za moc nestálo. Na slabší průměry vůbec naprd. Ty hnusný kleštiny jsou náhodou docela dobrý, ovšem když chytneš dobře centrovanou.
300W motor naopak vidím jako holou zbytečnost.Ložiska v uložení jsou samozřejmě výhoda, ale ten výkon je zbytečný, vrtáš malými vrtáčky.
Já mám ty vysokorychlostní motory uložený ve futrech, a přesto že jsou neustále v provozu, nevykazují sebemenší vůli. PWM je perfektní, to v každém případě.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

"50Hz PWM"  - lepší bys měl víííc Hz PWM, a zpětnou vazbu z otáček. Složité? TL494 a pár pasiv... Pokud by někdo chtěl zamakat na zapojení a zkusit něoc originálního vyvinout, jsem pro smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ja začínal na Pikovrtačce z hračkárny big_smile a pak si koupil v Gesu, sice drahou Donau ale šlape dodnes. Ktomu tu drahou frezku 0,8mm a navěky ..

Web

(upravil right13 8. 6. 2013 0:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jan16 a nevies naco by som to robil odznova ? ten regulator berie spetnu vezbu z motora takze udrziava otacky celkom presne aj pod zatazou, na svoju cinnost potrebuje ale casovanie z PWMka s dlzkou impulzu 2ms +/- zmenou riadis otacky . Ak by si si dokupil za 5 dolacov programovaciu kartu , tak mu dokazes povedat aby zastal v momente - safe stop povedzme, aby sa rozbiehal pozvolne, dokonca aj reverz otacok ... ten regulator to umoznuje... ked dokaze udrzat metrove listy rotora vrtulnika v konstantnych otackach aj pod zatazou preco by neudrzal 0,8m vrtak

http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor … ouse_.html


tie kliestiny su donau, myslim ze najlepsie co sa da bezne kupit

//300W je spickovy prikon takze tam bude slusna rezerva, pri vrtani sa nad 100W aj tak nedostanes

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Prosím, netvrď tady, že je tam zpětná vazba od otáček. Není. To že při zátěži příliš neklesají, to je něco jinýho. (jsou i regulátory co to umí, ale ten cos poslal to rozhodně není)
Dlžka impulzu je 1,5ms střed, 1ms MIN a 2ms MAX.

Krom toho ten regulátor sem myslel na běžnej DC motor, kterej má většina těch čínskejch plastovejch vrtaček. U některých lepších plastovek, co občas jdou sehnat i se stojanem, by to možná stálo za to drobný vylepšení. Ale asi sem chytal jinejch věcí, ber to jako nápad/návrh, nikdo ti to nenutí. Především pokud Rix chce tvořit něco ze samostatných motorků, tak by se mu to mohlo hodit.

Btw, Rixi, zkus omrknout megamotor.cz

(upravil DJ_Rix 8. 6. 2013 8:46)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Strákny pěkný smile , Jenom čumím, jakou to musí mít účinnost, aby se to neupeklo...

Příspěvky [3,401 až 3,420 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 169 170 171 172 173 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£