Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 164 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 162 163 164 165 166 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,261 až 3,280 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Díky za objasnění, máš u mě espresso z doma pražené kávy jestli někdy pojedeš kolem Vsetína. Taky si budeš moci osahat poměrně nedostupný a hodně drahý Helios 40-2 85mm f/1.5, u nás v bazaru jej měli za 700, nový kousek, ale starý více než 20 let.

Já mám rád taky staré věci, ale M42 skla mám primárně kvůli ceně. Když jsem přemýšlel nad druhým foťákem protože K100D už přestávala stačit tak jsem si řekl že bude lepší EOS 5D díky FF. Měl jsem tehdy na to 35000, za 19000 jsem koupil 5D a za zbytek skla. Ale ta cena toho nového flektogonu mě dostala, o tom jsem neměl ani ponětí.

Měl jsem půjčených několik nových pevných skel, ale focení s nimi mě nebavilo. Technicky fotkám z nich nic nechybělo, ale zmizelo to kouzlo že fotím s objektivy staršími než já a pořád se mi vtírala otázka kolik za ně mohlo být M42 skel.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

smile s tou kavou je to trefa do cerneho, jestli jsem jich za zivot vypil tak 10 tak je to moc smile ja jsem cajovy... ale i tak dik.

ja ziju na pentaxim bajonetu cca 30 let, postupne jsem se dopracoval k K5II, coz je slusny strojek a nektere funkce ani nevyuziji. Bohuzel neni FF, coz je velka skoda, vic me bere siroko nez tele, ale co uz.

Pevna skla jsou fajn, jen trochu nepohodlna, na delsi cesty to vsechno sebou neutahnu sad A taky nohy se brani, se zoomem se clovek tolik nenachodi smile Ale kdyz si to chci uzit, vezmu pinholi na 8 snimku na film 9x6cm. Mel jsem nekolik M42 skel, ale postupne jsem je pustil do sveta, predevsim kvuli kvalite a AF, prece jen neni vzdycky cas na manualni ostreni. Taky diky tomu cena M42 manualu sla obecne dolu, i kdyz nove kdysi vychazely pomerne draze. U nas se daly koupit jen ruske nebo vychodonemecke, starsi produkce z Carl Zeis Jena byla dobra, jakmile zacali delat radu Practicar, slo to do kytek. U ruskych je to loterie, zalezelo, jak se Ivan vyspal a kolik mel nebo nemel vodky. A cim bliz k revoluci a konci soc. systemu, tim vic se to ojebavalo.

S tou cenou M42 mas pravdu, za cenu jednho slusneho Pentaxiho Ltd skla jich mas treba dest i dvacet. Na druhou stranu, maloktery z nich udela fotku lepsi nez ten Ltd... A pokud jde o cenu a romantiku, zkus si tu pinholi, taky ma neco do sebe a dira v plechu nestoji nic smile A M42 muzes pro dalsi generace schranovat ve skrini, stejne jak to uz delsi dobu delam ja.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mám jen cca 15 druhů sypaných černých i zelených čajů s různými přírodními příchutěmi od Impra počínaje Basilur konče. I ty ovocné ze skutečného ovoce se u mě najdou.

Taky mě štve že Pentax přeskočil FF a vrhl se rovnou na středoformát. Když jsem četl novinku že pentax o FF uvažuje tak jsem se na něj těšil a ono prd.

Piňdíru mám, když jsem kupoval krabici nějakého fotovybavení tak na mě vykouklo černé kolečko s pidi dírou, jen to musím dobastlit na M42, ale už teď vím že s tím bude legrace.

Já bych stejně neocenil vysoké rozlišení objektivu, 5D má 12MPix na FF a tak vše co mám je plně dostačující, respektive 95% mé sbírky umí fotky ostré jak žiletka. S těmi rusáky máš pravdu, u mě začal pěkný seriál. Hledám Helios 44m který by měl šlušnou kvalitu obrazu. Zatím to skončilo tak že mám už 8 foťáků zenit a 10 těchto objektivů použitelných jen na makro s mezikroužky. Tyto objektivy jsou na FF hrozné.

Ale je překvapující že zatímco Helios 44m je nepoužitelný, tak Helios 44-2 je výborné sklo s krásným bokehem, k tomu všemu má nádhernou měkkou kresbu a je to příjemná změna proti žiletkovým Japoncům.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

no z 15 druhu bych si asi vybral, ovocne nemusim smile

Pentax mel vzdycky dobre zastoupeni ve stredoformatu a konkurence (Canon Nikon) zaspala, takze se logicky vrhli tam. Je ovsem otazkou, jestli to ma pri dnesnich kvlaitach cipu FF jeste smysl (vetsi format), navic cena za telo jak za auto stredni tridy taky asi moc zakazniku neprilaka. Ostatne marketingove pracovniky v Pentaxu by meli za usvitu zastrelit... smile

Pinhole pres krytku na digi tele nema smysl, nedosahnes potrebne ohniskove vzdalenosti - pokud vim, Pentax jima kolem 40mm (krytka - snimac), Canon jeste o chlup vic (nebo min?). Kazdopadne pro rozmer FF je spravne ohnisko kolem 12-15mm a to neni jak udelat. Proto nezbyva nez jit cestou samodomo skatule - neco malo jsem o tom popsal tady

Ty Heliosy mam pocit, ze maji ruznou optickou konstrukci, proto ten rozdil.

Web

(upravil madeindoma 22. 5. 2013 18:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já jsem si dneska udělal krásnou radost. Vlivem mé chyby (špatně označené vodiče) se mi u SPV100 vypařily elyty (cca 60V na jeden a druhý přepólovaný že smile . Zes snad vpohodě pravá pojistka byla v tu dobu mimo. Ale hoši normálě parní lokomotiva hadra. No už jsem objednal na aldaxu nový tak snad to dojde do pátku

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Buď rád že ti to nenaliskalo nebo případně ten elyt nebouch celej, to bys tu DPS mohl rovnou vyhodit. uui

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jj, čert vem DPS. Já takhle v mládí málem přišel o oko, jen díky brejlím ho mám. Kondík skončil  zarytej ve stropě.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Výroba kondenzátoru 10G/200V ze šuplíku, kam jsem leta střádal kondenzátory z PC zdrojů

http://elektrotest.cz/node/17

(upravil Jonydanger 22. 5. 2013 20:58)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Co s tím máš v plánu ? big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

udělám ještě jeden a budu s tím filtrovat dílenský zdroj 2x 45V/ 20A na trápení koncového stupně s 8x KD503

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Není lepší dát tam dva kusy 10G/63 ?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nemuzu usnout, tak jsem si vzpomnel ze tu kdysi nekdo (myslim ze Dohnalik) psal o jakemsi interpretovi "Merzbow", tak mi to nedalo a chvili mi trvalo nez jsem zjistil jak se jmenuje ten elektrobordel co povazuje za hudbu, je to hlukova hudba. Nikdy predtim jsem to neslysel ani necetl, tak jsem si otevrel rozsahly clanek o tom, ze to vlastne je neco mezi hudbou, hlukem, interpret (ktery pravdepodobne jede vsechny drogy sveta) se na zacatku a na konci skladby vraci do hudby, ze to posloucha hodne lidi v tzv. Hlukovejch klubech atd. . ale do ****** muzete mi prosim nekdo vysvetlit jaky ma smysl poslouchat elektrohluk? Zkusil jsem to vydrzet minutu a neskutecne me boli hlava. Hlavne nechapu proc se to,u riko hlukova "hudba", kdyz to nema nic spolecneho s pojmem hudba. Nema to urcity rytmus a navic je to o nicem. Prosim tedy nekoho znaleho o vysvetleni, k cemu to jako je nebo jestli to poslouchaj jenom ty fetky co poslouchaj treba i tekno atd.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky nemůžu spát. Tohle ti těžko někdo vysvětlí, ale připomíná mi to obrazy za "trochu" větší peníze na kterých je tečka, vertikální barevné čáry, atd. Spíš ti to vysvětlí různí nonkonformní umělci, ale možná ani ti ne.

http://www.echoes-zine.cz/recenze/merzbow-kibako
Tohle si přečti, já z toho alba nevydržel ani první skladbu ale nějaký sado masochista si to možná poslechl celé. Když si poslechneš teaser k tomuto albu tak se tam dokonce jistý smysl dá najít a čistě teoreticky by se to dalo nazvat hudbou. Ale celé album je už "kapánek" jiné, jediné co se mi u toho vybavilo byly nepěkné pokusy na zvířatech, ale co, třeba to má v lidech něco podobného evokovat a bylo to záměrem "umělce".

Nema to urcity rytmus a navic je to o nicem.

V tomto je to podobné jako spousta klasiky. Pro někoho je to spousta nesourodých melodií a pro druhého naprosto dokonalá hudba kde každá melodie má své opodstatněné místo a dohromady je z toho dokonalý celek. Třeba jednou mě doma kamarád poprosil jestli bych nevypl klasiku protože ho uspává a je na jedno brdo.
A "fetky" ti tohle asi moc poslouchat nebudou, není se tam čeho chytit a ani to nemá rytmiku, takže ani drogy ti nepomohou u tohoto dosáhnout "euforie".
Samozřejmě sdílím stejný názor jako ty na tento "skvost". Ale co mi víme, třeba to má hloubku a jen to neslyšíme, já tedy určitě ne, mě už "zdegenerovala" klasika.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No nene big_smile Jsem si to naschvál taky našel a pustil a též jsem něco podobnýho slyšel poprvé v životě. Občas mě to znělo jak když se kousne zvukovka, nebo nějakej digitální šum big_smile

(upravil microlan 23. 5. 2013 8:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jan16:

10G/63V by bylo na hraně, bude to dávat naprázdno 62 V , pak mám ty trafa dvě, chci je dát seriově a mít možnost i 90 V, což je už kolem 130 V

Tohle mě stálo 3 dm2 cuprextitu, pár gramů cínu a 2 hodiny práce, která mě bavila

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pořídil jsem si akvárium (zatím je teda prázdný) a radost mi udělalo jakou radost meli děti, že budem mít "zase" akvárko smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Akvárko je fajn wink.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

microlan - a zkousel jsi je merit? casto maj jen zlomek puvodni kapacity ... Ale nakonec proc ne, porad je to smysluplna recyklace a i kdyby mely jen 5G, neni to spatne.

Web

(upravil microlan 23. 5. 2013 9:34)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pzwak:

jo měřil jsem je jednotlivě metodou co někde popsal Leoš. Trafo na 3,2 V/10 A, měřící toroidní tráfko a milivoltmetr. Ještě nemám pospojovaný jednotlivý sekce, abych to změřil jako celek.

// a změřit jednotlivý sekce a sečíst je, mě nenapadlo

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak 2x 10G/80 případně na 100. Prostě dva, kyblíky. Nebo 4, když se seženou s poloviční kapacitou. Tohle považuju za těžkou prasečárnu i já a to se snažím recyklovat kontejner všemi způsoby smile

Příspěvky [3,261 až 3,280 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 162 163 164 165 166 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£