Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 163 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 161 162 163 164 165 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [3,241 až 3,260 z 8,422]

(upravil right13 19. 5. 2013 22:27)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://svetelektro.com/modules/Forums/d … ;mode=view

Web

(upravil stiglitz 19. 5. 2013 22:29)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Protože si všichni myslí, že když nemáš objektiv za padesát tisíc, jsi ubožák. Panebože, kdy jste vůbec vzali poprvé foťák do ruky...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ještě si tak uvědomit, že stejně to funguje tady s audiovybavením...

(upravil kure05 19. 5. 2013 22:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky bych nějakej objektiv za 50k bral. Určitě bych si nějakej vybral, kdyby byl nějakej sponzor big_smile

Zrovna ten seťák za moc nestojí a opticky ho překoná nějakej lepší kompakt. Já to chápu tak, že když si někdo koupí zrcadlovku, tak ho focení baví a chce se tomu věnovat a ví proč sí jí kupuje a co od ní očekávat.

(upravil right13 19. 5. 2013 22:40)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

praveze tento nikkor bol v testoch oznaceny ako dost slusny na zaklad, uvidim casom, kym sa s tym naucim robit a zistim ze potrebujem ine sklo to potrva dlho, zatial to budem trapit na automatiku a pomali prechadzat na manual, proste, dostal som to za taku cenu ze za to by som nekupil ani kompakt ani ten vreckovy bazmek, ma to 6860  cvakov uzavierky, na jeho vek je to uzasny stav

Web

(upravil kure05 19. 5. 2013 22:45)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak na lepší základ bych si dokázal představit třeba 18-105mm f/3.5-5.6 ale né zrovna ten 18-55. Mno ale uvidíš časem, pak Ti tohle nebude stačit, tak se začneš poohlížet po něčem jiným . . . wink Jinak 6800 cvaků je pěkný, to je takřka nový . . . Na ten manuál Ti moc nedoporučuju přecházet. Budou to jen vyhozený peníze za ty redukční kroužky a taky ztracenej čas, protože z těch výsledků nebudeš asi nikdy spokojenej . . .

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A dnešní zážitek z vesnického 1.A třídního fotbalu

Hrálo se až od 17:00 a jak víte odpolední sluníčko je fajn.

Další fotky tady pozdějš.

http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/8/8165/8165120_cae5fb753125bc2d961e423f9b024ac0/images/lhota_vsenory.jpg?ver=2

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak ještě takhle. Renomovaný foto magazín dělal testy objektivů. Budu se opakovat. Byl na přímé porovnání Carl Zeiss, a Sony 18-55, seťák, což by měl být teoreticky horší objektiv, protože CZ jej jenom v ceně převyšoval téměř desetinásobně.
Sony, nejenže si neuříznul ostudu, byl srovnatelný, i lepší, co do rozlišení, jediné, v čem ztrácel, byla mechanická odolnost, a konstrukce.
Takže to s audiovybavením funguje stejně, no to nevím. Ha.
To je všechno, co si o tom myslím

(upravil kure05 19. 5. 2013 23:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Povídej si co chceš, ale zrovna ten 18-55mm co dává Nikon do setů je úplně to nejobyčejnější  a nejlevnější sklo co je v nabídce, takže je jasný že od toho nelze očekávat zázraky. Rozsah ohnisek by byl ještě OK, ale ta světelnost . . .  Hodí se to tak možná těm co fotěj krajinky a momentky na vejletech kde je dost světla, ale za šera, či dokonce v místnosti je to k prdu, protože pokud nezvedneš ISO, tak budeš mít dlouhý časy a tím pádem vše mázlý. Pokud budeš neúměrně zvedat ISO, tak půjde kvalita fotek taky do kopru. Můžeš teda použít blesk, ale to je věc názoru. Já třeba interní blesk vůbec nepoužívám, protože se snažím zachytit i světelnou atmosféru, kterou bych jinak bleskem totálně zabil. Takže tenhle objektiv je fakt dobrej na seznámení se zrcadlovkou jako celkem a koho to chytne a najde v tom něco víc, tak rozhodně bude chtít postoupit někam vejš, takže ho výměna objektivů nemine. Já sám mám třeba 18-105mm f/3.5-5.6 a 35mm f/1.8 a můžu říct že od dob co mám tu pevnou 35mm tak ten zoom používám naprosto vyjímečně. Na konci léta budu pořizovat ještě pevnou 105mm f/2.8 a to kvůli makru, který s těma objektivama co mám, neudélám nijak kvalitně.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A jak jsem sllíbil.
Fotky z vesnického fotbalu
SK Lhota (u Kladna) - Všenorský SK 2:1
Za Všenory hrál Luděk Zelenka a očekáván byl příjezd kozaté Lucie Borhyové, jejíž starej za ně hraje. Bohužel přijel jsem jen já a to z Kladna.

http://volta.rajce.idnes.cz/Fotbal_1.A_ … ky_SK_2_1/

http://img3.rajce.idnes.cz/d0303/8/8165/8165120_cae5fb753125bc2d961e423f9b024ac0/images/fotbal_Lhota_Vsenory_2_1_16.jpg?ver=2

Web

(upravil reeb 20. 5. 2013 0:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

teda co se tady člověk nedočte..bud je něco kvalitní a musíš si za to připlatit, nebo je to levný a je to šunt. A to platí obecně, nejenom pro audio a foto..Druhá věc je že se občas najdou výrobky které jsou za svou cenu velmi povedené, mají parádní poměr výkon/cena.

Konkrétně u těch objektivů je to tak že nový seták je obvykle docela dobrý ale po čase se rozvrže a vyviklá a stojí to za prd. Jsou to základní zoomy, co čekat, telo objektivu plast, čočky plast, složitá optická stavba, ale treba má antireflexní vrstvy..naproti tomu ty staré kousky to je jiná, celokovové tělo, skleněné čočky, sametový chod ostření a clony..ale skla kolikrát bez antireflexních vrstev takže protisvětlo může dělat bordel..

Jen si Martine kup ten redukční kroužek a všechno si to vyzkoušej, často jsou z toho starého manuálního objektivu fotky jak víno..(a skla v bazaru za pětikilo.. smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

najvecsim uspechom bude ked tam dostanem toto smile http://www.paladix.cz/clanky/zenit-fs-12.html  lezi to doma v skrini s nasadenou praktikou

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Parádní sou pevné skla, základáky 50mm.. dřív bylo na foru Digineff spousta fotek, přes 40let staré Carly Zeiss ap..žrádlo. To rozostření (bokeh)co umí jen pevné sklo. To teprv lidi zjistí že fotku dělá hlavně objektiv. Na focení krajiny ,architektury ap. je to manuální ostření v pohodě.
Kdysi jsem taky začínal s Nikonem + k tomu Nikor 28-105 a byl mimořádně povedený.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

right13
S touhle fotopuškou si taky užívám, je to výborné sklo když se do antireflexů nepustí plíseň. I tu spoušť budu upravovat pro Canon. Kamarád s ní odfotil hodně závodů rally a nemohl si ten objektiv vynachválit, to že je manuál ani moc nevadilo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

right13:
Tu fotopušku jsem taky měl, než jsem přešel na Nikony smile Koukám, že taky ještě fotíš na film. Zajímalo by mě, kolik nás exotů ještě zůstalo věrno klasice.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

klucí a co optické vady ?

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Přece nemaj wink Je to starý sklo a je nejlepší wink Já bych v dnešní době nechtěl sklo bez AF, přijde mě to jako krok zpět a poměrně dost omezující.

(upravil pzwak 20. 5. 2013 9:05)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sice nejsem profi fotograf, ale o foceni neco malo vim za tu spoustu let, co se tim zabyvam. Mou zkusenosti je, ze stara skla jsou konstruovana na format kinofilmu, takze pokryji sice vetsi obrazove pole (36 x  24mm), ale pocitalo se s tim, ze staci mensi rozliseni (pocet car na mm), protoze i velmi jemnozrne filmy proste vic neumely zachytit. U APS-C snimacu dnesnich digi zrcadlovek je cip mensi a rozliseni snimace (pocet car na mm) vetsi nez u filmu. I kdyz byva kvalita starych skel vysoka, dnesni skla je casto v pohode prevalcuji. Dalsim problemem jsou odrazy od cipu - film je matny, cip a antialiasing filtr pred nim jsou leskle. Pokud objektiv nema antireflexni vrstvu zezadu, umi to udelat slusny bordel a to nejen v protisvetle. Mel jsem spoustu starsich manualnich skel a postupne jsem je nahradil novejsimi, protoze kvalita proste nestacila. Samozrejme pevne sklo byva opticky lepsi nez zoom, ale ani to nemusi byt pravidlem.

Co se tyka ceny a kvality, je potreba rozlisit, jestli je sklo urceno pro amaterske pouziti, kde slabsi mechanicka konstrukce nemusi byt na zavadu, nebo pro profiky, kde musi vydrzet mnohem vic. Obecne ale zakladni objektivy dodavane v setech s telem za moc nestoji, i kdyz Nikon je zrovna prijemnou vyjimkou. Mnohem hur je na tom Canon, kde setaky vsichni zatracuji.

AF neni nutnost, jak pise reeb, na krajinku a u sirokace se da ostrit manualne v pohode. Fotit zavod motorek v cilove rovince bez AF je naopak masochismus smile

Je to stejne jako ve vsem ostatnim, nekomu staci stara skla a dokaze s nimi za urcitych podminek udelat skvelou fotku, nekdo musi mit nejnovejsi hi-tech a stejne produkuje fotky bez napadu a nezajimave. Nakonec sklo vlastne neni potreba, co takhle pinhole? (neco malo je k videni u me na webu) smile

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Které M42 objektivy nemají antireflex na zadní čočce? Já se setkal jen se třemi objektivy a to na jednom to pozřela plíseň. Vím že s tímto je problém jen u Rusáků, některý objektiv antireflex vzadu má a ten samý z jiné výrobní série už ne. A také ty nejstarší Carl Zeiss toto nemají. Jinak Japonské skla co mi prošli pod rukama je měli všichni.

U APS-C je spíš problém s difrakcí, díky tomu je nejvyšší použitelné clonové číslo 8, pak to začne mazat místo ostrého obrazu. Pak taky bývá problém s hledáčkem který je "malý" a nemá dobrou světelnost, pak už je nutná redukce s čipem protože se ostří blbě. Difrakci i blbý hledáček jsem eliminoval koupí FullFrame EOS 5D, hledáček má proti Pentax K100D jako výkladní skříň.

Ani to rozlišení často není nejhorší, na fóru manualniskla.cz myslím i toto testovali.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

absence antireflexu zezadu - namatkou ze skel co mam nebo jsem mel - starsi Flektogon 20/2.8, Tamron 90/2.5 (neplest s novejsim 90/2.8, spousta rusaku, nektere Practicary atp.) Ono se to pozna vetsinou pri urcite predmetove vzdalenosti, napr. ten Tamron je na makro naprosto v pohode, mezi 1m - 3m dela krasny flek a pak zase celkem v pohode. Flektogon taky hezky prasatkoval pri urcitem uhlu protisvetla na D, na filmu byl v pohode. Pentaxi FA20 / 2.8 to nedela, ale je fakt, ze tam jsou SMC.

Na FF mas po problemu, ty starsi skla byly pro FF primarne urcene. Pentax K100D mel hledacek penta mirror a jeste zmenseny, vyssi rada istD, K10D, K5, K7 maji pentaprisma a u K5 a K5II pokryva hledacek cele obrazove pole. Tam problem neni. Spis strasi Nikony a Canony mely hledacek prtavy a tmavy, tehdy byl Pentax istD v hledacku o tridu lepsi.

S difrakci u APS-C zacinam mit problem od clony 11 u sirokace, u telete od 16. Vetsinou je zlate okno definovane u komercnich zoomu od 5.6-8, az lepsi svetelnejsi skla s pevnou nejnizsi clonou maji ostry obraz uz na plnou diru nebo max. o jednu clonu vys - treba Sigma 70-200/2.8 je ostra uz na plnou diru, dokonce i hloupy zakladak pentax 28-70/4 je ostry od 4.

Mam rad stare veci, ale u starsich skel je treba mit na pameti jejich vlastnosti a meze. Stejne tak u novejsich levnych zoomu clovek nemuze cekat zazraky. Stary Flektogon 20/2.8 stal pred revoluci 2700Kcs, coz byla jedna slusna vyplata, cenovy ekvivalent je dnes cca 27tKc a za to uz se da poridit slusne sklo.

Samozrejme bez debat je u pevnych skel lepsi bookeh, ale to u starych i novych.

Web

Příspěvky [3,241 až 3,260 z 8,422]

  Stránky: ««« 1 ... 161 162 163 164 165 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£