Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 108 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 106 107 108 109 110 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [2,141 až 2,160 z 8,426]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix, díky. Tak to je v pohodě. Nedůvěru ve mě od pohledu budily ty hodnoty kondenzátorů, které tam jsou pověšeny. To 1k je úplně bez problémů. Takže když mám doma 2x50k/Y, bude to v ještě větší pohodě. Mám totiž v plánu to někdy zkusit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Konečně jsem doma komplet překopal 100Mbit síť na plnohodnotný 1Gbit. Jediné co teď brzdí jsou disky v počítačích a serveru smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

babakus: Ono to je i tak pěkně poznat když si z NASu přesouváš hádéčkovej film do HTPC...... ten 100Mbit je na tohle utrpení.....

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A nejen HD Filmy do HTPC. Dost často tady mám nějaké to PC na údržbu a spousta z nich už má Gb síťovku. Potom je lahoda instalace programů, záloha atd..

Jinak musím uznat, že mě docela překvapilo poctivé zpracování a výkon síťových prvků od Netgearu.

(upravil Dohnalik 2. 9. 2012 21:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jak jsi měřil výkon? Mi běží i integrovaný realtek na něco kolem 950Mbit, což je sakra slušný na to, že na druhé straně je průměrnej router a kabel je 5e délky cca 20m. Jinak tvrzení, že 1gbit brzdí disky... no nevím nevím, podle mě ještě ne, takovej trošku starší disk má rychlost čtení okolo 120MB/s, což máš 960Mbit smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

I moderní disk se sekvenčním čtením 120MB včetně rozhraní bych rád viděl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://www.storagereview.com/images/wd_caviar_black_2tb_2mb_sequentialtransfer.png

(upravil DJ_Rix 2. 9. 2012 21:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ano. Důležité je to 2MB. Takže to bude fungovat jen pro ty HD filmy. Ale u normálního roszložení souborů to tedy 130-140Mb nebude ani omylem.
Navíc bez zmínky desky a chipsetu a použité metody je to v podstatě bezcenná informace.

Chce to víc praxe a míň teoretických znalostí z netu. big_smile

(upravil Dohnalik 2. 9. 2012 21:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mě budeš napomínat, že potřebuju víc praxe, ale sám si pleteš B a b? OK tedy lol Normálním rozložením myslíš co? A vysvětli mi prosím, proč by to měla být bez znalosti použitého chipsetu bezcená informace? A použitá metoda by ti měla být snad jasná, benchmark iometer a sekvenční čtení/zápis 2MB souborů, co víc na tom chceš zjišťovat?

(upravil DJ_Rix 2. 9. 2012 21:56)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

To nemám zapotřebí. Dohadovat s s někým že jsem pustil shift o písmenko dřív. Pokud si myslíš že máš pravdu,je to tvůj problém. Narozdíl od tebe mi sedí v PC SSD i dva normální disky a vím o čem mluvím.

Normální rozložení souborů je řekněme od 1k po MB,proto je sekvenční čtení informace v podstatě k hovnu,ukazuje jen jak rychle se bude číst velký soubor kontinuálně uložený na disku.

(a podívej se co je IOPS a co MB/s experte)

(upravil Dohnalik 2. 9. 2012 21:58)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Byl to rejpanec, neber to tak vážně. Já bych jen rád, abys mi to vyvrátil, rád se něčemu přiučím. Donedávna jsem měl v PC také dva disky, teď šel jeden do serveru. SSD mám Samsung 830 128 GB smile vím jakej je rozdíl mezi IOPS a MB/s, nevím, za co mě považuješ, jenom ten benchmark se tak jmenuje.
Pokud to považuješ za normální rozložení dat na fileserveru, tak teda nevím nevím... Já tam mám filmy a hudbu, programy tam neinstaluju.

(upravil DJ_Rix 2. 9. 2012 22:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak si ten test pusť doprdele u sebe a podívej se co to hodí big_smile

(třeba AS-SSD je dobrej,tam se podívej jak to dopadne)

EDIT: Ještě jedna věc: domnívám se že to je taky na začátku plotny,tedy na úplně prázdném disku......jak říkám bezcená informace,která v praxi nemá opodstatnění.

(třeba na mým Samsung F3 mám taky prvních 200GB taky přes 140MB/s a posledních 200GB je to už "jen" 100MB/s-posledních 100GB to spadne dokonce až k 80MB/s)

(upravil Dohnalik 2. 9. 2012 22:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Při kopírování dat z SSD na HDD to jede plnou rychlostí, co moje plný HDD zvládá. Nepotřebuju přes síť sakra tlačit 1kB soubory a já celou dobu mluvím o discích v NAS, v HTPC...kdekoli, tam je mi sekvenční čtení 1kB souborů ukradený, pouštím si tam hudbu, filmy, koukám na obrázky, občas přes to nějaký ten PC spravuju na dálku, ale tam spíš než disk už brzdí síť. Při takových větších objemech dat ten disk jede na doraz. Máš pravdu, že čím blíž se to blíčí středu plotny, tím je to víc na prd, ale pořád to jede slušně. Pokud člověk ty disky občas defragmentuje, tak je to v cajku.
nechci se s tebou hádat, jestli tě živí IT nebo něco takovýho, tak prosím, ale já tím zabil taky podstatnou část života a nemyslím si, že bych v tom byl úplný začátečník.

(upravil DJ_Rix 2. 9. 2012 22:09)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já se nehádám smile jen říkám že jsi uvedl polovičatou informaci-v podstatě nesmysl,protože realita je jiná. Syntetické testy jsou dobré tak akorát kdžy disk vybírám před koupí,rozhodně nemohou čekat že se mi pak tou rychlostí budou kopírovat doma MPtrosky. big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rock na valníku 2012

Report ode mě

http://volta.rajce.idnes.cz/Rock_na_valniku_2012/


http://desmond.imageshack.us/Himg13/scaled.php?server=13&filename=rocknavalnikusobota25.jpg&res=landing

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dohnalik, DJ_Rix: jste se nějak rozjeli big_smile
V PC mám Samsung F1 HD103UJ 1TB a průměrná rychlost zápisu a čtení je cca 90MB/s při přenosech větších souborů. Ano, disk je sice pomalejší, ale je to můj první TB disk a mám ho rád lol Navíc už třetím rokem šlape naprosto bezproblémů wink SSD pro systém je na cestě a pro větší data mi takové rychlosti zatím stačí smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Budky slepeny,dnes dorazily repráky. Volbu zda s rámečkem či bez,nechám asi na novém majiteli. Já nevím big_smile

S rámečkem mi to připomíná starý Technicsy smile

http://t.imgbox.com/adgTYT4x.jpg http://t.imgbox.com/adgKQLsc.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 9aa22479f0  Asi sa vraciam do roku 1868, ale proste mi to nedá... KE150, 4 pásmová verzia, výhybky budú po rozohratí odladené. Uvidíme čo z toho bude. Taká radosť dnes, jedna predná stena skompletovaná so zapustením oboch ART a upevnením.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

DJ_Rix: ještě by to chtělo testík wink

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

O víkendu snad složím výhybky a otestuju smile Chvilku se u mě ohřejí,čili kdo bude mít zájem může si je potom dojet poslechnout včetně porovnání s VMA-2 .

Příspěvky [2,141 až 2,160 z 8,426]

  Stránky: ««« 1 ... 106 107 108 109 110 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£