Téma: BEYMA 10BR60+bedna

konečne dokončena bedna na 90% važi 22kg.
taka vec. dneska som založil repro pod repro penove tesnenie na okna, a prišruboval na prednu dosku, dosku som nelepil iba prisruboval na zvyšok bedne a som BR len vložil, dal som to na zosilovač s PE 50W ale trafo bolo len asi 20W len na skusku, celkom pekne hralo. aj ked čakal som viac, skor iny zvuk.
Zobral som od kamarata sub genius s TDA7294 a napojili to na miesto jeho suba a čo som videl, ma sklamalo na totalne plnej čiare, začinam veriť že kupa repraku BEYMA za 1800sk bola zla voľba.
zapol som a pridavam hlasitosť pridavam a kedze 100W do 8ohm ten zos neda a ešte som to mal možno mal na 60-70% tak membrana lietala tak divoko že mi kurnik až naražala na dno magnetu, to bolo strasne, klepalo to jak zbijačka.
Može to byť tym že som nemal prilepeny BR alebo aj celu prednu stenu len prišrubovanu?(zvyšok je komplet zlepene a utesnene špary)
potom som s toho trafa v tych geniusoch napajal ten 50W zosik opatrne zapajal, a ok pridavam pekne hral chladič tam mam taky maličky nehrial vobec, držal som ruku cely čas ale potom som pridal viac a zase začala cievka buchať o dno magnetu a zrazu bzz som odpojil repro a puk ohen a sa doslova vyparil jeden odpor zhorel nejaky tranzistor koncovy ale to je nepodstatne a som si nevšimol ale tie rezistory na emitoroch 0,22R boli horuce tak že som sa na nich popalil.

Ide mi o to prečo ten reprak tak lieta? ved ma 100W RMS tak kde su vlastne??????

a ešte jedna vec, rozmery su vnutorne vyška-širka-dlžka 50x30,7x37,2 cm, vonkajšie treba pripočitať 2,4cm DTD a mam tam BR 76mm priemer a dlžka je vypočitana na 21cm je to dobre?

http://svetelektro.com/modules.php?name … p;id=10808
http://svetelektro.com/modules.php?name … p;id=10809
http://svetelektro.com/modules.php?name … p;id=10810

Vďaka

Re: BEYMA 10BR60+bedna

Dej tam poádnej 100W/8ohm zes a nezkoušel s TDA7294...to je totální propadák...je neuvěřitelně slabej...dej tam pořádnej zes a uvidíš jak se ti najednou rozehraje.

Re: BEYMA 10BR60+bedna

pripajal som to aj na 50W PE08/2003 napajani +-40V a tiež to robilo ked začala buchať cievka o magnet zosilovač vybuchol a jeden odpor sa doslova vyparil smile

Re: BEYMA 10BR60+bedna

repro moze byt zmatok alebo ojeb tedy ne?lebo skrz hentu br ozvucnicu co mas neni mozne aby hentak lietal

Re: BEYMA 10BR60+bedna

Repro je objednavane z DEXON.CZ Ozvucnica je dokonale utensnea, na tom som si dal zaležať, zalepene bielym lepidlom na drevo plus 8,5cm šruby a nakoniec po vyschnuti som to ešte zašparoval nejakym akrylatovym tmelom na parkety všetky rohy vidno slabo na fotkach svetle miesta, neskor pofotim lepšie.Pod reprakom je penove tesnenie na okna.
Taže len lepši zosik k tomu potom...

Re: BEYMA 10BR60+bedna

no vsak ja na tu bednu nehovorym nic zle 57l nemoze byt vela i ked v kata.lyste je pisane 40l ale to mas v pohode.Tak skus ten zos. a ak to bude robit to iste tak bude zly repro.Inac repro spravidla velmi lieta ked je v prilis velkej oz.alebo bez oz.

Re: BEYMA 10BR60+bedna

V jakým programu si navrhoval bassreflex ? Letmo jsem zkusil simulaci ve WinISD a při objemu 57l a nátrubku jakém píšeš mi vychází ladění na pouhých 30 Hz!!! Při Fs reproduktoru 45 Hz je to hrozně málo. To byl úmysl ? To by totiž vysvětlovalo extrémní výchylku membrány. Nehledě na to, že zvuk musí stát za prd. Zkus si ten návrh znovu odsimulovat, nezaručuju, že jsem to teď narychlo zadal 100% dobře. Minimálně zkus ucpat nátrubek, jestli  bude při stejné hlasitosti repro taky "kuchat". Rozumné by bylo ladit BR tak na 45 Hz (určitě ne pod 40 Hz), délku nátrubku si ověř, mně vyšlo 9 cm.
Jinak se zesilovačem s TDA, taky nelze čekat zázraky. 10BR60 jsme měli s bráchou jako jeden z prvních slušnějších repro, ale popravdě na sub to není co se týče hlasitosti nic moc. Krmili jsme nejdřív zesilovačem s LM3886 (45W / 8ohmu) a později  200W tranzistorovým koncem. Změna k lepšímu byla v kvalitě (přesnosti) zvuku, ale v hlasitosti jsme si moc nepomohli. Repro opravdu neměl moc rezervu, a celkem rychle ve špičkách lupal. Zkoušeli jsme ho nejdřív v uzavřence 45l, ale to byla bída, nehrál moc hluboko, potom s nátrubkem laděným na 45 Hz. To už bylo lepší, ale moc ohulit se v běžně velké místnosti nedal. Stačilo to tak na "středně vyšší hlasitost", žádný masakr. Zvukově na tom byl ale velmi dobře, basy byly nezvykle přesné (oproti noname subwooferům). Nakonec hodně pomohl strmý subsonický filtr (HP) laděný těsně pod 40Hz, tak už se dala Beyma opravdu slušně používat a člověk se nemusel bát trochu otočit volume. Nakonec jsme pořídili 12LX60 a tam už byl problém opačný, hlasitosti bylo až moc... smile Ale to už je jiná pohádka...

Re: BEYMA 10BR60+bedna

Zdravím boraicho
Obejm by mal byť v poho preťože keď sa odpočíta ta výstuha, repro a BR tak sme niekde medzi 50-53l .
Tiež som si to na rýchlo hodil do simulácie a BR by mal byť kratší (cca tých 90mm).
Teda ak som ti to takto hovoril ako to máš teraz tak sa ospravedlnujem (navrhoval som to ja). Každopádne skráť BR na tých cca 90mm a napoj to na poriadný zosilovač. (na ten 50W zosilovač z PE sa mi zdá že si dal moc vysoké napätie) Hlavne si skontroluj či to ten reprák prežil v zdraví a štastí pretože sa pravdepodobne na ňom objavilo 40V jednosmerných !!
Inak je to repro do štúdia a na doma čomu odpovedá citlivosť aj zaťažitelnosť. Takže neaké chatovačky a pod. s tým moc neozvučíš.
Niekedy si ma odchyť na ICQ (teraz mám síce skúškové tak cca o 1týždeň) pokecáme a poriešime to.

Re: BEYMA 10BR60+bedna

Ked ten reprak lietal ako bezprizorny, asi ti zosil prepusta jednosmer alebo ma inu vadu. BR by bolo lepsie s priemerom 10cm a dlhe 20cm ti spravi Fb na 40Hz. Bude skakat ovela menej a aj viac zahra.  Ak tam nechas povodnu trubku, tak by som dal 10cm.  Zmeraj si impedancku bedne.