Téma: Pasivní výhybky k posouzení

Asi před 10ti lety jsem si stavěl tyhle výhybky:

http://s4.postimg.cc/a3jj6ydh5/5480_vyhybka.jpg

bylo to podle jakési knížky, už nevím jaké... Prosím odborníky o posouzení, nejsem si jist vhodností výhybky k použitým reproduktorům.
Dělící kmitočty by měly být zhruba 800 a 4000Hz.
Děkuji předem!

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Nezmysel, ARV-éčko potrebuje minimálne 2 rád a aj u toho ARP-čka to nebude o ničom. Riešenie - osadiť do skutočnej ozvučnice, omerať a navrhnúť. Tá reálna výhybka bude podstatne zložitejšia.

(upravil paul1 19. 4. 2010 18:30)

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Můžeš doporučit soft, kterým zvládne i "poučený laik" navrhnout výhybky?
Mám to v 150l bednách. Už mi tu nadávali, že je to moc, tož jak budu předělávat výhybku, dám přepážku, aby to mělo  tak těch 80l.
Díky...

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Poučený laik nezvládne nič. Na návrh výhybiek je potrebné meranie. Zmeranými dátami sa nakàmia príslušné softy a potom sa simuluje. Najlepšie bude keď sa s niekým z tohoto fóra spojíš a ten človek ti omeria a navrhne. Pochybujem ale, že by to niekdo chcel robiť zadarmo (je to dosť práce).

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Totiž jsem se původně domníval, že pro tyhle často používané repro existují ověřené výhybky. Nejde teda jen o repro ale i o parametry beden?

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Na tuhle sestavu existuje několik ne zrovna nejlepších výhybek, a taky modifikace podobné bedny Tesla Bratislava.

Web

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Vzhledem k tomu, že výhybky na míru nenavrhnu, tak vezmu za vděk čímkoliv lepším, než je výše uvedené schéma. Můžu poprosit o link, nebo číslo AR...
Díky!

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Optal bych se na reprománii, nebo na fóru tvm.

Web

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Jako vodítko bych se snažil sehnat schéma reprobeden TESLA ARS1054. Reproduktory jsou velmi zhruba podobné a ona TESLA bedna hrála velmi přijatelně.

A ejhle, celá dokumentace je přímo tady na audiowebu, zde schéma výhybky: http://audioweb.cz/obr/ars105x_6.jpg

Tohle postav a už nezlob smile

Web

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Díky moc!

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Než začneš kupovat součástky, ještě ukaž, jaké sis vybral, ať Tě kdyžtak včas zadržíme smile

Není koďan jako koďan, není špulka jako špulka, není odpor jako odpor.

Přečti si taky Sinclairův článek Repase reprosoustav (nebo tak nějak) zde na audiwebu nebo na aldaxu.

Web

(upravil paul1 20. 4. 2010 22:45)

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Chápu (snad), kondy pokud možno svitky nad 100V, ten 50uF bipolár, odpory tam nevidím a cívky vzduchové, drátem 1mm  a umístit dál od sebe, nebo orientované napříč. Na tišťák to asi nebudu dávat, cívky přilepím na přední desku mezi repro a kondy na svorkovnice, našroubované taky tam.

Re: Pasivní výhybky k posouzení

těch 50uF taky ve svitku.

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Dostanou se koupit? Nikde jsem na takové nad 25V nenarazil.

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Pozri prodance (prípadne dexon). 50 uF úplne stačí aj bipolár.

(upravil paul1 22. 4. 2010 18:07)

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Mohl bych to taky poskládat z 10ti kusů 4M7 MKS 2x za celkem nějakých ubohých 1200Kč yikes

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Ahoj
Chlapci neblbněte,do téhle výhybky stačí v pohodě bipolár,pokud možno na 50V a více.Jinak u Denkla jsou 10M svitky
kolem 20Kč,ale je to myslím zbytečné.

Re: Pasivní výhybky k posouzení

Ano, 50M samozřejmě v bipoláru, co tady zase šílíte...

Web