Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » Celestion G12-100 ROLA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Celestion G12-100 ROLA

Mám dva kousky, byly by vhodné do satelitu? Nemůžu sehnat údaje, potřeboval bych poradit  jestli jsou vůbec vhodné
na stavbu kompaktů.  Děkuji.

Re: Celestion G12-100 ROLA

G12-100 asi není celé označení. Pokud vím, dělaly se s dvěma typy závěsu, jeden jako střeďák pro PA, druhý jako širokopásmový pro klávesy/akustickou kytaru a podobně. Na stavbu kompaktů bych se na to vybodl, při problmu už neseženeš stejnou náhradu.

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Foto G12

http://s4.postimg.cc/4wpjtko8p/5787_30032010169.jpg http://s4.postimg.cc/a9ee7pc55/5787_30032010170.jpg

Re: Celestion G12-100 ROLA

Kdybys zagooglil, našel bys :
Celestion G12-100 - měl by mít na sobě asi nápis Rola Celestion Ltd., England, dělal se ve 2, možná třech provedeních, bez rozlišení typu na koši. 12-100PE měl papírový závěs, CE textilní. Jediné rozlišení na koši jinak bylo nápis rres. frequency 40Hz (CE) a tuším 90Hz (PE). Je to vše tuším začátek 80. let, možná i dříve. Taky se asi dělaly 12-100 pro nějakého konkrétního výrobce komb, někdy později. Jinak udávané parametry jsou nic moc, citlivosti 92 a 94dB, prostě kytarové a klávesové repra.
Dodám : to, co máš, je asi G12-100CE

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Dík za radu, asi se jich zbavím.

Re: Celestion G12-100 ROLA

Nedá  mi to, googlil jsem před tím, googlim  pořád ale těch parametrů  se  nemůžu dopátrat, jenom ze zvědavosti. Našel jsem jenom na 65W verzi i z f. charakteristikou. Toť vše. Zřejmě špatný oddíl.  I přesto děkuji za info.

Re: Celestion G12-100 ROLA

To musíš googlit ve starých tištěných prospektech z 80. let.

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Jen bych doplnil ,že existovala verze G12-100TC s rozšířeným frekvenčním rozsahem do 12kHz.Tohle je na 95% G12-100CE , jak píše Sendy.Dá se to použít ve spojení s nějakým tweetrem na nenáročné ozvučení reprodukovanou hudbou nebo do komba ke klávesám.
Otázka je také ,jestli jsou repro v originálním stavu, na té fotce to vypadá podezřele,ale může to dělat fotoaparát.

Re: Celestion G12-100 ROLA

Jseš si jistý, že G12-100TC existoval ? Na 100% byl G12-50TC, v 70 řadě byl podobný, ale tam už bylo označení G12T70 myslím. Já jsem v prospektech tu TC stovku nikdy neviděl, a i to, co měli kluci kdysi v PA, byl nakonec G12-50TC.

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Já mám nabídkový list Celestion někdy z roku 79/80, plust prospekt.Nabízeli verze TC včetně G15-75,G15-100. G12-100TC jsme měli ve vzorkovně v Hořovické Harmonice (Delicia). Byla tam toho spousta,zejména ze 70 a 80 let, protože se tenkrát silně uvažovalo o licenční výrobě/montáži elektroniky (komba,zesilovače ,reproboxy). Nakonec z toho byla jen montáž a výroba ozvučnic pro Solton: Chorus 50,Chorus 100 a BK100.Z beden třípásmovky Titan 500 a P403.
Ta Chorus 100 byla s osazením 2x12" a na trh šlo jen pár kusů. Všude byly samozřejmě Solton repro.
Všechno ztroskotalo na Tesle ,která určovala na tyto výrobky prodejní ceny, vždycky na vzorky navalili vymyšlené režijní náklady v řádech 1000% procent,takže to pak bylo neprodejné.

Re: Celestion G12-100 ROLA

Já měl papíry z roku 1984 - to, co se válelo v Tuzexu - a tam je asi už tedy prořídlá řada modelů. Pokud jsi G12-100TC měl v ruce, nepamatuješ, jestli byla prachovka uprostřed, nebo až na okraji toho difuzoru, tak jak to bylo u pozdějších modelů ?

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Myslím, že nebýt Tesly, tak by Hořovice existovaly možná ještě dnes.
Byl to životaschopný podnik se spoustou šikovných a zkušených lidí, co stáli ještě u začátků téhle výroby /Resonet a spol./.
Z doslechu ze servisu vím, že kvůli ESČ museli u komb měnit síťové šňůry, přičemž taková výměna stála nehorázné peníze+cena šňůry+nehorázné režie na výrobu kastlí, aby uživili tu armádu byrokratů, co tam tehdy byla nalezlá po koutech a předstírala práci.
Možná proto se Soltonů a AA Craftů dostalo na tuzemský trh tak málo a byly tak drahý - dominantní postavení měla Tesla Vráble, která zalobbovala ve straně a vládě a nenechala si tohle postavení vzít. Přičemž vrábelských komb a beden se dostávalo na trh stejně mizivé množství, málokdo na to měl, protože to bylo složitý, překombinovaný a většina produkce stejně šla do Ruska a do RVHP.
Dodnes dostávám maily od rusáků /jeden byl snad až z Dagestánu, nejvíc Lotyši a Estonci/ se žádostmi o servisní dokumentace na komba AZK181-183, Studiomixy apod.

Web

Re: Celestion G12-100 ROLA

Sendy to bylo v roce 1988 - 89,já si takové podrobnosti nepamatuju.Vlastně jsem si na existenci verzí TC vzpoměl až když jsem prohlížel staré papíry.V souvislosti s tím jak se tu mluvilo o těchto reproduktorech.O  Celestion jsem se moc tenkrát nezajímal,byly tu hlavně k vidění kytarové verze a HF50.
Měl jsem přístup k reproduktorů Solton Craaft,přes servis se nachali koupit 15" T500 za Kčs. Jeden kus stál 250DEM a kurz byl asi 7Kčs/DEM, plus nějaká daň.Když vezmu v úvahu ,že 15" ARM stály na krámě okolo 5tis ..

Někdy v roce 1987 se měl dostat do prodeje celý PA systém od Soltonů.Byla to sestava 10"+1" na zvukovodech a pod to subbas 2x15". Zesilovače CA1600 a CA800 (2x800W a 2x400W) s integrovaným analogovým DSP.Dnes už je to jistě překonaná věc,ale tenkrát to bylo jak z jiného světa.Bohužel to zkolabovalo na mnoha faktorech a velkou roli v tom měla Tesla n.p. Zrovna jsem si prohlížel výkresy boxů se značnou nostalgii:-).
Omlouvám se ,za krátký výlet do minulosti a OT.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » Celestion G12-100 ROLA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£