Téma: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Postavil jsem si přípravek k párování tranzistorů z (jde mi jen o hrubý roztřídění) http://sound.westhost.com/transistor-matching.htm , řeším  jak k němu jednoduše připojovat výkonové tranzistory v pouzdře TO-3 a TO-66. Musí být na chladiči. Něco jako nějaký konektor pod chladičem, kam bych nasadil tranzistor a během měření jen přidržel. Jak se upevňují v praxi při měření?
Ještě dotázek k zapojení: proč autor odvozuje proud z kolektorového odporu, jednodušší by bylo použít Ametr,ne?
Napájet to budu AT zdrojem, tak.

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Malá šroubovací svorkovnice nebo pájet...

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Můžeš se třeba inspirovat tady

http://cgi.ebay.com/TEKTRONIX-577-D2-CU … 19b9569673

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Inspirace z říše snů... Jistě to funguje při vyšších proudech pulzně, nemaj tam nikde chladič. Ten mi to trochu komplikuje.
Pájet to právě nechci, spíš ta šroubovací svorkovnice, chladič podložený něčím pružným, aby po domáčknutí a dotažení šroubků "připružil" tranzistor k chladiči, tak něco zhruba.

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Myslel jsem, aby ses inspiroval těma kontaktnicema. Dají se použít některé konektory, dokonce i z počítačové kabeláže, kolektor pak nejlíp šroubem na masivní chladič.

Web

(upravil paul1 13. 4. 2010 20:28)

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Úplně přesně na vývody TO-3 sedne stará UHF anténní zástrčka, náhodou mám v práci desku z nějakého rádia a napadlo mě to přiměřit k tranzistoru. Chladič nebudu šroubovat, vymyslel jsem rychloupínák s pákou. Přes gumovou podložku přitiskne tranzistor k chladiči a v té poloze se zajistí.
Prototyp je zatím ze dřeva a laminátu, uvidíme jak se osvědčí.

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Znáš ty Teslácké upínače na TO3 ?

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Ani nevím, že něco takového existuje, můžeš to upřesnit?

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

K BM455 a ještě něčemu jsou upínače na velké a malé trandy.

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

sorry za OT : sendy,prosím ťa. ten prípravok na meranie ku BM559 , taká krabička. nemáš náhodou fotku toho alebo celý ten prípravok ?? neviem  to nikde nájsť  ani ako to má vyzerať.

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Já znám akorát takový hliníkový bazmek, půdorys jako kniha A5, a na tom jsou pozice na 2 trandy

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

hento je na to RLCG od tesly

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Jo pardon, už vím, co myslíš... ale foto nemám.

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Ten prípravok k BM455 by sa mi hodil, merák mám ale prípravok nie. Ak by dakto mal, nech pošle maila... Díky.

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Martine, a co Sinclair? Nemá originál přípravek? Sice jsem na tom dělal naposled před 25ti lety, ale myslím, že by to Betaron "zmáknul" vyrobit smile

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Tak jsem tu zkoušečku dal do kupy.
Ty KD607 bez sériového čísla dají všecky tři při napětí na bázi 780mV kolektorový proud kolem 1A, ty s číslem mám také tři a Ic je 1,23; 1,89; 1,96A. Kolektorový odpor je 1ohm, napětí 12V.
KD617 se navzájem hodně liší, Ic je 2,16; 1,03; 1,63; 1,93.
Potřebuju vybrat dvojice k TW120, pokud má mít npn větší zesílení, tak musím vzít npn s Ic 1,23 : pnp 1,03 a npn 1,89 : pnp 1,63.
Holt smůla, že mám malý výběr.

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Birkoff, niekedy si ten prípravok detailne nafotím a proste doma vyrobím repliku... Alebo proste vlastný nápad a bude. Ale to musí byť na to čas, a ten zatiaľ nemám. Až časom, no...

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Ty přípravky jdou občas koupit (myslím ty velké desky), já už měl postupně 3.

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Tak mi jednu kúp preplatím smile

Web

Re: Tester - třídič výkonových tranzistorů

Znáš to - když sháníš, není, když máš, tak další najdeš pohozený u dveří :-/

Web