Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na Sinclaira a spol.

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [18]

Téma: Dotaz na Sinclaira a spol.

Pánové, prosím o radu...
Chci si koupit gramofon Technics SL 1210 MK2 nebo MK5 na domácí poslech, ale nevím jaký zesilovač a předzesilovač k němu vybrat.
"Kolega" na tomto fóru mi doporučil značku NAD s tím, že mi tu můžete říct víc + četla jsem na ně dobré recenze. Na NAD ale netrvám, jiná kvalitní značka vítaná, nerada bych ale koupila šunt - viz. asijské značky. Preferovala bych něco nového, než bazarového.
Doteď jsem hrála (a pořád hraju) na Tesle NZC 160, ale hodlám investovat do nového... + mám navíc reproduktory ARS 9204-10 v dobrém stavu, které bych si k tomu zapojila.
Jakákoli rada vítaná...

(upravil e-man 11. 4. 2010 17:56)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Konečně nějaká baba cool tož vitaj děvčico ! Technicsy jsou nejlepší gramce , také cena nad deset litrů je špičková . Víc ti o nich poví Sinclair , který přes ně hrál . NAD je také správná volba , ale ty ARS jsou o dvě
(minimálně) třídy níž . Nenech se zlákat udávaným špičkovým příkonem , skutečný sin. příkon je kolem 20W.
Výkon těch slabších zesilovačů začíná na 40 W. Už sama vidíš ten nepoměr a hrozbu zničení repráků.
Kvalita komponentů by měla korespondovat , jinými slovy - sestava hraje tak , jako její nejslabší článek .
Od šestnácticentimetrového gumáku nelze čekat žádné extra zážitky . Kluci ze sekce reprosoustavy a reproduktory
ti jistě poradí vhodný typ . Já osobně upřednostňuji 8 ohm zátěž .

(upravil sinclair 12. 4. 2010 1:33)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Nejlepší z NADů je momentálně zesilovač C375, případně jeho slabší brácha C355. Ani jeden z nich nemá ale vstup pro gramofon, takže bys musela dokoupit ještě předzesilovač - na výběr jsou průměrný a podle mě předražený NADy PP2 a PP3, nebo špičkový Actidamp Mk.IV, autor Pavel Dudek, který vyrábím já.
Vzhledem k těm bednám by byl adekvátní C355.
Doufám, že taková odpověď je dostatečně komplexní.

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Actidamp doporučuju.

A ty TESLA bedny udělají ještě pár let dobrou službu, než je vyměníš za velký třípásma smile

Web

(upravil frantah 12. 4. 2010 10:00)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Jsem též pro Actidamp a bral bych ho rovnou od sinclaira, šak kukni na fotky: http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=172067#p172067 , jak umí Actidampy pěkně ufachčit a okabátit. Jsou jak z růže květ, radost pohledět!!!

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Na C355 jsem měla „spadýno“ od začátku, C 375 je pro mě co se týče ceny – OUT. Vadilo mi ale, že nemá Phono vstup, což mi bylo vtloukáno do hlavy – že to mít musí – pak nepotřebuju předzesilovač. Jelikož to myslím se zvukem vážně, tak jako tak bych si ten předzesilovač koupila. No ale co opravdu kvalitního dneska ten Phono vstup taky má, že?
Proto sem uvažovala o kombinaci C355 + PP2 nebo PP3, což vidím, že ty předzesilovače nic moc…
O chvále a výkonu Actidampu jsem toho tady četla mraky, jenže – a teď asi hodně debilní otázka na závěr – 100% nechápu, jestli je to ve formě stavebnice, nebo postavený nebo z části, protože kdybych do toho měla zasáhnout víc, než zapojit „krabičku“ z bodu A do bodu B, co si budem nalhávat – nemám šanci.
Tak… a teď si tu jisté osoby začínají rvát vlasy…

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Od Leoše (sinclair) to je elegantní krabička + napájecí adaptér. Adaptér se píchne do zdi, pokud možno do zásuvky smile, do krabičky cinche od gramce a cinche propojovacího kabelu k zesilovači, a hotovo.

Krabička se může vystavit nebo naopak schovat, nemá žádné ovládací prvky...

Ostatně tady jou fotky:

http://sweb.cz/servisdok/Acti_01.jpg http://sweb.cz/servisdok/Acti_02.jpg http://sweb.cz/servisdok/Acti_03.jpg

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

"Adaptér se píchne do zdi, pokud možno do zásuvky" --- no haha, tak hloupá zase nejsem... (doufám)
Fotky hezký, viděla jsem je několikrát, ale věř mi, ženský to tolik neřekne...
A Sinclair to sestavuje na žádost, nebo to prodává i na tom svém webu, nějak sem to tam nemohla najít?

(upravil sinclair 12. 4. 2010 11:02)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Přiložím k Actidampu nákres, kam a co strčit, je to velmi jednoduché a k Actidampu přiložím i propojovací kablík.

Ve zkratce: cinche z Technicse přijdou strčit do krabičky Actidampu a z Actidampu do C355 povede kablík, který přiložím. K Actidampu se připojí ještě napájecí adaptér, který strčíš do zásuvky. Toť vše.
Totéž bys musela udělat i s předzesilovačem NAD PP, jenže u něj není český návod, stojí stejně a hraje hůř, než Actidamp...

Joanett, sestavuju Actidamp na konkrétní objednávku, ale shodou okolností mi tu leží jeden hotový, který jsem postavil z dlouhé chvíle při úrazu.

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Je mi to jasný, zlatý český ručičky, že? A ještě se zeptám, jak je na tom Actidamp cenově?
Pánové jen tak mimochodem, díky za ochotu a trpělivost...

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Actidamp Mk.IV. tak, jak ho vidíš na fotkách, stojí vzhledem ke své kvalitě a složitosti 3.500,-Kč komplet i s adaptérem a v ceně budeš mít i ten propojovací kablík.

http://sweb.cz/servisdok/preduzavrenim.jpg

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

NAD PP2 opravdu ne, je to jeden dvojitý operák... U Actidampů je poměr kvalita/cena mimořádný..

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

O.K. Tak to beru... Mohl bys (budu tykat) mi ten jeden volný dát zatím stranou, do dvou dnů bych se ozvala jestli ho beru, ale pravd. ano. Prosím?

(upravil sinclair 12. 4. 2010 11:27)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Jistě, je tady a ještě tento týden ho mohu poslat.

Info: ona jenom ta kanadská krabička Hammond, která tak dobře vypadá, stojí pět stovek...
        Omlouvám se za počeštění nicku..:-)

Mimochodem ten Technics, Actidamp a NAD C355, to bude hrát jako z praku i s těmi bednami-které mezi námi vůbec nejsou špatné. Dobrá kombinace.

Web

(upravil Joanett 12. 4. 2010 11:31)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Dobře, dám ještě vědět...
Budu věřit odborníkům... Hammond NeHammond...
PS: Já jen, že když ti někdo říká Žaneto, a ty se tak nejmenuješ, je to divný...
No to doufám, že bude. Razím heslo - "Když už, tak už" (Když zvuk, tak pořádnej). A to mi původně odborníci v obchodě radili zesilovač typu Omnitronic... No potěš...

(upravil sinclair 12. 4. 2010 11:32)

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Tak Actidampů jsem už postavil desítky, ze začátku do zakázkových černých krabiček Revatech a teď, když je ta možnost, stavím do toho Hammondu, vypadá to líp a dobře se s tím dělá.

Edit: když mi zavoláš na 607 531 850, dokážeš na C355 něco ušetřit-tolik, že Ti to zaplatí ten Actidamp.

Web

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Zdravím dostal se do ruky zesilovač Sony TA 4654, máte s tím někdo zkušenosti? Mám k němu i servisní manuál, topologie předzesilovače se mi zdá docela dobrá, ten hodlám převážně využívat. Dá se jednoduše odpojit od koncového stupně cinch klipem. Případně by mně zájímaly úpravy. Osciloskop další věci mám. Zatím díky.

Re: Dotaz na Sinclaira a spol.

Oprava zesilovač je Sony TA 4650. Sorry.

Příspěvky [18]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Dotaz na Sinclaira a spol.

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£