Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Opravdu si tohle chceš dát do hotového obýváku? nevyřeší, když máš holý stropy, a na zemi parkety nebo dlažbu, i koberec je málo.

(upravil mechanik 16. 8. 2010 19:58)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

čo presne urobí toto DSP? aby sa určité vlny neodčítali od seba a určité zase naopak nesčítali a podobne... ako odstránia odrazy aby rôzne nerozhádzali frekvenčnú charakteristiku?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Nic, narve se tam tolik nebo tak málo, aby se násilím docílilo rovné SPL big_smile
Souhlasím s tím, že to je moc důležitý faktor, ale pro taký či onaký subwoofer jde o konstantu, kterou je z jistého hlediska potřeba vypustit, a řešit ji od toho subwooferu relativně odděleně.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zázraky se nedějí - základem je akustika poslechovky a na ní navazující akustické úpravy, pochopitelně dle možností. Dlouho jsem laboroval s DEQ, protože já mám repra uložena naprosto nesymetricky a equalizace to nikdy úplně nevyřešila, jen zmírnila. Jednoho dne jsem se zdravě namích a nainstaloval jsem do basové pasti, na místa prvních odrazů difusery a dnes mám klid.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Aleska, můžu vidět nějaký fotky?
třeba i dalších členů. zajímá mě to taky, protože mám v pokoji na dvou frekvencích asi tak 8dB hrb a jednu větší díru. EQ to taky částečně vyřeší, ale lehnu-li si do postele tak je to zas v čoudu...

Web

(upravil Aleska 18. 4. 2010 5:39)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Přidávám dva obrázky ze stavby (po reinstalaci PC jsem jich víc nezachránil) a to řez a pohled na rozestavěnou basovou rohovou past. Je to 1/4 z kruhu průměru 80 cm - celkem 13,5 bm. Na tom obrázku je názorně vidět nesouměrnost poslechu, v levé části je postel o šíři 1,5 metru - proto muselo vše být posunuto do levé strany k oknu.
To již elektronická EQ nezachrání, protože odrazy L a R bedny (od stěn) jsou v místě poslechu diametrálně odlišné.
A již vůbec nepočítej s tím, že zvuk v posteli bude totožný se zvukem v poslechovém místě. Jde o totiž o projev tzv. módů místnosti, podívej se zde: http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … =m%C3%B3dy

http://s4.postimg.cc/fv8cpulvd/714_oez_basovou_pasti.jpg http://s4.postimg.cc/60h7jmhx5/714_s7300067.jpg

Na ty osobní injektivy našich členů (tj. členů HiFinázorů) po přečtení klidně zapomeň = je to veřejné fórum a to snese všechno, internet je anonymní, takže se pisatelé mnohdy vyjadřují tak, jak jim káže podvědomí.

(upravil zuki 18. 4. 2010 16:54)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No poslechově asi přínos, Ale jestli vidím dobře - tak plíce posluchačů dostanou časem pěknej "záhul" s vykašláváním uvolňujících se mikročástic z nezakryté minerální vaty (v ještě horším případě skelné)....

Pokud se pletu tak sorry...

Edit - Viz níže: azbest byl svého času taky atestovaný....

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Jsou to fotky ze stavby - dnes je to kryté ještě jutou (pytlovinou) z estetických důvodů. Jinak na nettu je asi tak 50:50 % kryté fólií/nekryté fólií a to i ve světě. Já z ní strach nemám, co by měli říkat pracovníci nejen prodejen, nebo dokonce i lidé kteří velkoobchody procházejí a nakupují něco jiného (podívej se, regály jsou plné až nahoru). Navíc je to materiál atestovaný a prověřovaný právě z důvodů, kterých se obáváš. Kdyby byla sebemenší pochybnost, okamžitě by oprávněné orgány zasáhly.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

tu na fore som sa dozvedel že sa to môže zabaliť aj do sáčku bez strát učinnosti

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Může, ale nemusí.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ale jak to udělat, aby to nejak vypadalo a nehyzdilo interiér. To by mi dělalo asi větší starosti.

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Nejlépe (a nejestetičtěji) to má udělané Zdeny z HiFinázorů - podívej se na jeho představení v rubrice "Kdo je kdo". Škoda jen, že tam zmizely fotky - ale jak jej znám, určitě je pošle.

(upravil Zorg 18. 4. 2010 23:19)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

crash/mechanik: ptal jsem se, jestli má někdo zkušenosti s novejma revama, co mají možnost .2, což nevím, jestli si mám vysvětlit jako nezávislé ovládnutí 2 subů. Jinak samo že pro vícero subů něco jako to 2496. Tož tak.

Aleska: asi je to funkční, ale do pokoje bych si ten sajrajt nedal tongue

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg napsal:

......Aleska: asi je to funkční, ale do pokoje bych si ten sajrajt nedal tongue

Najdi rovnocenou náhradu, budu ti (a nejen já) navždy dlužníkem.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

To vážně zorgu nevím....

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg: Nevím o AVR, který by umožňoval pro SW nastavit cokoliv víc než změnu dělící frekvence. 2 výstupy jsou zpravidla jen rozdvojení. Bez samostaného DSP se zatím asi nelze obejít. Možná to půjde až se někomu podaří "nabourat" do automatických kalibračních systémů, které mají některé AVR.

Aleska: Až se zastavíš, povím ti to. smile

(upravil dbmax 19. 4. 2010 15:32)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

MethMan: no to by ma budiš zaujímalo čo máš za starý šrot, na AVR okrem deliacej frekvencie sa dá samozrejme nastaviť posun fázy sw a sú doplnené parametrickým ekvalizériom kľudne aj 6 pásiem.

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

T753.
Který máš na mysli? Neznáš nějaký co umí víc sw než 1?

(upravil dbmax 19. 4. 2010 15:54)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Mať dva kvalitné dobre hrajúce suby je drahá (pre mňa zbytočná) záležitosť, je mnoholepšie investovať do väčšieho priemeru sw, pretože veľká plocha dajme tomu 15placa blahodarne vypľňa celú miestnosť bežných bytových rozmerov. Už keď myslím posratý onkyo sr607 má dva výstupy na sub s tým čo som písal v predošlom príspevočku tak uno problemo, alebo myslíš nezavislé ovladánie oboch subov methman ?

Ed: ono ešte som pozabudol, že v manuáli niektorých výrobcov AVR sa dokonca ani neuvádza že majú také niečo ako parametr.ekvalizér až dokým to človek sám neobjaví v nastaveniach.

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ano myslel jsem nezávislé.
Mám jiný názor na 1 všemocný sub vs. víc menších. Možná by mohlo tě zajímat tohle. Nic o blahodárnosti 15" ale nečekej.

Příspěvky [81 až 100 z 291]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£