Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 15)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 291]

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Vy to strašně hrotíte. Methman neříkal, že Hadex převálcuje PDčko takhle trapně všeobecně. Pokud mám ale dva repráky, který oba zvládnou požadovanou SPL bez problémů a oba mají např. BR bez turbulencí, tak je rozdíl mezi repro zanedbatelný. Je pak směšné řešit jestli je tenhle repro s Bl o 1 větší lepší než druhý, který má zase zvučnější jméno. Případně řešit typický zvuk 15", 18" a 21"....
Navrhované řešení je použití neultrahighend menšího repráku aspoň ve třech kusech prostorově různě rozházených, což je v reálné místnosti daleko větší přínos a vytvoří daleko větší zvukovou pohodu, než 21" PDčko za 20klacků.
Obecně platná poučka, že větší plocha hraje líp, funguje stále prostě podle minima turbulencí. Ale to je pořád součást první nutné podmínky, že každý sub musí zvládnout dobře to na co je určen.
Další je ekonomická a designová stránka, kdy pro menší plochu + větší Xmax stačí menší bedny a pro jeden sub jeden zesilovač.
Howgh.

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

checku, myslel jsem, že ještě včera byl BC 18PS76 nepřekonatelný reproduktor, lepší než LABina big_smile

(upravil NNNTomas 15. 4. 2010 20:11)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No souhlasíme s tebou, no. VelkýBobo říkal, že 2 suby jsou príma wink


Co spíš se hádat o bassreflex vs. uzavřenka? big_smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

tak veru Tomasi, u mňa v honbe za dobrým zvukom už vyhráva len uzavrenka big_smile
Dúfam, že hladina výmeny názorov už ustála, rád by som sa niečo dozvedel o nadrozmerných subáčoch smile

Web

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tak tož já jí též uzavřu! big_smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Crashi, na tvoje pochyby jsem ti odpověděl. Neměl jsem se namáhat, přestože jsi narazil na poměrně zajímavou věc. Byla to bohužel jen náhoda.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ne, to nebyla nahoda, to bylo ontopic big_smile Stacilo by neprezentovat svoje poznatky jako hifistickej trorl, delat ze vseho dogmata a ostatnim sdelit, ze to co resili je uplne jedno. Pak by se mozna i slo domluvit. Ocekavam take, ze chudak mechanik uz tyhle zabomysi valky vubec necte.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

check napsal:

Pokud mám ale dva repráky, který oba zvládnou požadovanou SPL bez problémů a oba mají např. BR bez turbulencí, tak je rozdíl mezi repro zanedbatelný.

To nie je pravda, nebude zanedbatelny. Dalej mozete rozoberat, ze preco. SPL nie je jediny hlavny parameter subu, ktory urcuje, ako dobre bude hrat.

check napsal:

Obecně platná poučka, že větší plocha hraje líp, funguje stále prostě podle minima turbulencí.

..a nie len kvoli turbulenciam. Vacsia plocha sa sama o sebe sprava ako velky zdroj zvuku, uz nie bodovy. S dostatocne velkou plochou uz netreba ani 2 male suby, lebo mody miestnosti vybudi rovnomernejsie sama o sebe.

Optimalne by to bolo riesene asi tak, ako ma doma BassPig ... kto dalsi sa takto podujme? smile)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

BassPig = http://www.basspig.com/

Zajímavé čtení, díky.

(upravil mechanik 16. 4. 2010 14:36)

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Crashpc, rád si prečítam rôzne názory smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Čím byste ovládali vícero subů (aspoň 3)? Bude stačit DCX2496?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorgu, pokud by měla stačit DCX, tak to radši ještě levnější Digisynthetic DS34 od BV audio, za 5 litrů i s poštou ze slovenska. Pokud je skoro jedno jaký mám v subwooferu reproduktor( big_smile ) tak tyhle DSPčka musí stačit.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Za 5 litrů DCX seženeš někdy i na Aukru, či v jiné české inzerci. Je až s podivem negativní náhled na tu DCX u nás - ve světě je na ni náhled mnohdy přesně opačný, viz. Basspig..., na Diyaudio má její vlákno (http://www.diyaudio.com/forums/multi-wa … -over.html) již 270 stránek a nemluví o ní špatně !

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Tohle je za uplně nový přístroj, tak porovnávej kupní ceny... Na slovensku bude ještě o tu poštu levnější. Kdyby byl bazarový, je za 3000Kč smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Levnější je, ale to ještě neznamená, že bude lepší. Prohlédnu-li si net, pak na DCX2496 najdu stovky stránek, zatím co na Digisynthetic pár: Zmínka na Slovanetu, poté stránky dovozce a pak již jen vše v čínštině.
Já jsem se již jednou spálil, když jsem uvěřil jednomu našemu HiFi dovozci, že to co dováží a květnatě opěvuje je to NEJ, NEJ, NEJ (a to byl dovoz z USA). Kdybych ještě 1/2 roku počkal na ohlasy ze světa, věděl bych ihned jaký si domů pořizuji šmejd a nechtěl bych to.
Možná, že moje špatná zkušenost = žádná zkušenost, ale raději si počkám na recenze toho Digisyntheticu. Říkám-li recenze, nemyslím tím květnaté a nadšené stránky prodejců, ale zkušenosti uživatelů - jsou pro mne rozhodující.
Jinak: Na Ebay.de jej Digisynthetic DS226 za 12,5 € 2 dny před koncem (je to také digitální crossover, viz. http://cgi.ebay.de/Digisynthetic-Pro-DS … f23b03a1), jinak nikde nic, zatímco DCX2496 je 2 dny před koncem na 187 € (http://cgi.ebay.de/BEHRINGER-DCX2496-UL … 1c11ac1b85)
Již to je dostatečně vypovídající...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Alesko, mám ho doma. Dokud na něj nenahraju víc než dvacet hodin, nebudu to nějak moc rozebírat, přibližně jsem to napsal vedle na RM, a je to jen pocit jednoho uživatele, nikoli žádná recenze. Za ty peníze to jde, ale jaká je opravdová hodnota proti Behringeru, to netuším.

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

No minimálně na zkoušku bych 2496 na chvíli průbnout chtěl. Ještě otázečka: někdo nějaká zkušenost - nový revy bývají 7.2 - dají se ovládat ty 2 suby zvlášť a nebo je to většinou jen zdvojenej cinch na zadním deklu...

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Zorg, k čomu to plánuješ?

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Ty suby ovládneš tím DSPčkem smile

Re: PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

na základe merania upravím frekvenčnú charakteristiku do rovna? nevyrieši to uprava akustiky napríklad zabalená sklenná vata v rohu miestnosti trojuholník 1x1xvýška stropu? 1-2 kusy

Příspěvky [61 až 80 z 291]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » PA na doma 15" oproti 21" a malá plocha oproti velkej

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£