Téma: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Môj starší CD player v poslednej dobe prestáva dobre čítať napalované CD.  Usudzujem preto, že nefunguje dobre ostrenie optiky. Mám k nemu aj servisný manuál, tam sa hovorí o pattern testingu, avšak ako dosiahnuť doostrenie, alebo ako ho nastaviť tam nie je ani slovo. Určite sa to robí cez firemný software, ale neviem sa k tomu dostať.  Vie niekto poradiť ? Alebo sa mám na to vybodnúť a kúpiť novú laserovú jednotku (stojí to pár korún) ?

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Asi blbá poznámka, ale skúsil si očistiť šošovku? Prach je sviňa ...

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Kup novy laser, alebo radsej celu mechaniku. Aky typ tam mas?

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Pokud máš ten player alespoň trochu rád, tak bych se v tom nehrabal = servis NAD !

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Tak.

Joke: Zkus to podložit pemzou.

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Vďaka za rady aj za srandičky. Asi to vyriešim výmenou laserovej jednotky.

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Kup radši celou mechaniku (pokud je k mání)
Já jsem sehnal do Marantzu CD 4000 komplet mechaniku, po vyměne načte snad i vrch od konzervy, a to během 1s smile

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Jasne, ale teba to bude hlavne tou pemzou smile

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Za celou mechaniku /pokud ji někdo dokáže volně sehnat/ zaplatíš balík, je to nejdražší část playeru. Ta deska s elektronikou a kastle z 0,6ky plechu stojí už prd.

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Samozrejme že nebudem meniť celú mechaniku, funguje v pohode. V Nedise (bývalý Alset) majú lasery skoro do všetkých CD-čiek za pár korún. Výmena laseru umožní predľžiť život mnohým CD playerom.

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Ty snímače "za pár korún" u dražších aparátů NAD nechtějí vůbec fungovat, v lepším případě vydrží okolo roku a jdou do kytek. V 521ce by to fungovat mohlo, je tam myslím KSS213C.

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Skúšal si vyčistiť optiku? To jest aj vymontovanie samotného lasera. Ak nepomôže, pridaj napätie laseru, stejne je v prdeli. Fungovať to chvíľu bude, ako dlho neviem. Kým zoženieš nový laser to vydrží.

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Kurpelm honem to nade mnou smaž, ať někdo zbytečně nerozjebe celý player, jinak ode mě schytáš odstavec na půl monitoru smile

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Nezmažem a ani si nedám dve po hube za rohom. Pred X rokmi doniesol otec do servisu vežu a urobili tam toto. Naúčtovali si nový laser s celou jednotkou. Takže deje sa to úplne normálne. Každý si môže rozmyslieť či to urobí, na vlastné nebezpečenstvo. Odstavec si neprosím. Ak je niekto šikovný a vie čo robí tak nerozjebe...

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Čistenie optiky už prebehlo dávno, s takou triviálnou vecou by som sem nešiel. Skrátka na klasických CD -čkach sa player správa viac menej normálne (na škrabnutom CD sa stane že preskočí) a tiež väčšina "pálencov" chodí normálne, len niektoré (žiaľ tie najobľúbenejšie) majú problémy.  Preto mám podozrenie na ostrenie optiky, alebo na nedostatočný výkon laseru. Mimochodom v NAD-och sú lasery a celé mechaniky Sanyo, konkrétne 521 má SFP 101N 15 pinový.

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

To je stará 521, nebo 521BEE?

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Len takmimochodom v NADoch sa pouzivaju mechaniky aj Philips, Sony nielen Sanyo. wink

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

Ve starších modelech ano, v nových už pouze Sony.

Web

Re: NAD C 521 problémy s čítaním CD

To Sinclair je to staršia 521.