Re: SB Acoustic

http://home1.stofanet.dk/cfuttrup/dpc/dpc.htm - je to v rámech, dohledej si. 16R se u hifi občas objevují.
Ale ano, máš pravdu, v simulaci to je zanedbatelné a uchem rozdíl už tuplem nezaznamenám, šlo mě o viditelný rozdíl v TS a shift u Vas při dopočítávání z dat výrobce, nespoléhám na něj, nemusí občas moc sedět +/-10%, dopočítávám ho z fs, Mms a Dd. A to jsem všechno zmínil jen proto, abys mi nepředhazoval, v jakém přesně objemu je to a to Qtc, s rozdílným zadáním objem jaksi plave, přestože tvar cháry je okem "stejný", zanedbatelný.

Výrobce udává citlivost takovou, jak je naučenej. BS hraje roli dole, na výškáč nepůsobí, o tom, kde ta citlivost je, už jsem mluvil. Rozhodně to není v pásmu středů, kde membrána už dávno přestala pracovat jako píst.

Re: SB Acoustic

No jasne, Gloss, to som si myslel, v spojitosti s gravitaciou, ze to bude pokles membrany pri horizontalnej montazi. To je vsak len parameter v programe, tak nevidim dovod to pouzivat ako fixnu ideu. O.i sa to preberalo tusim aj tu aj na slovanete, ktory reprak je vhody na take umiestnenie, aj na DIYaudio. Vsade sa to vola len sagging.
To iste f4pi, zase len parameter programu a tiez som si myslel, ze to bude popisovane vyzarovanie do priestoru bez poklesu.  Taketo formulovanie som vsak v literature nevidel.

Ano, 16ohm sa obcas najde, ale su to specialy a je toho velmi malo, bezne je to akurat v PA.
Taktiez Vas, skutocne to lieta dost uz len vychadzajuc z parametrov, preto nejaka zmena tlakom vzduchu je zanedbatelna.
Este spravim pokus, aka bude zmena TS, ked sa reprak ochladi, hodim to do mraznicky a nechame sa prekvapit.

Aby som to konecne finalne zopakoval, zaujimava je pre mna jednotkova citlivost - ucinnost. Ostatne citlivosti nie su zaujimave, vyjma porovnania dvoch velmi podobnych reprakov.

Re: SB Acoustic

no možno po všetkých tych názoroch možno predsa len postavím aj ten sub. možno by som skúsil aj tu LAB12. Hmm, rád by som počul aj ten SPH-390TC čo aktuálne rieši madeindoma v inom vlákne. nechám si čas nato nejaký čas, možno nakoniec príde aj ku stavbe smile

Re: SB Acoustic

Jofi napsal:

....možno nakoniec príde aj ku stavbe smile

To by bolo fakt super.

Re: SB Acoustic

no ty by si nieco nepoznamenal