Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Dílna » Otazka na Scoop 12'' konstrukci

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 27 z 27]

(upravil Vojta 28. 2. 2010 12:41)

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Spočítal jsem průměrnou vzdálenost od přední desky těch basovek aby mi vyšel zhruba ten metr, respektivě dal jsem ho do výše druhé basovky- čili nějákých 135cm od země. Hele Sendy, jo možná jsem přestřelil trochu, ale prostě v já dělám zvukaře a nezlob se na mě, nějáký hlukoměr je mi uprdele, jediný na co ho mám je abych viděl číslo a podle něho se i řídil když jsou stanovený nějáký limity, přeci jen subjektivní hlasitost bývá jiná a člověk si myslí že nehraje tak nahlas jak to změří přístroj.
A beru, není nic extra, stál nějáký 15 tísíc, bral jsem ho protože umí do 150db 30hz-12kHz. A máš pravdu, profi jsem nic neměřil, vyhýbky ani nic podobného nedělám. Spoléhám na to že když už si koupím bednu od EAW,D/B,RCF, Turbosound atd. tak ta bedna ty hodnoty opravdu má a nepotřebuju to někomu dokazovat kdo si myslí že ne, přeci jen jde o solidní výrobce a v konečné fázi stejně na koncertě nelétáš s měřákem ale jdeš poslouchat hudbu a maximální výsledek zhodnocení hlasitosti může být "tý jo, kopalo to jako prase" a nebo "stálo za píču, hrálo to málo nahlas, činely moc, basa nikde". Takže asi tak. Ty to máš podložený čísly, já zase tím co to opravdu uhraje a co udává solidní výrobce a nemyslím že to jsem vyjmenoval za značky tak stojí za hovno, to by pak asi každej mohl hrát na domorobo bedny.. Takže nehádejme se už smile

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Vojto,muzu se te zeptat,jak se Ti podarilo splasit 70.000 000kc na aparat a jak je to s navratnosti? Uzivis se s tim? A kdysi nas ucili ze 130db je smrtelnych-muzes mi to prosim vysvetlit? DIK.L

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Tak já osobně jsem na to sám 70 mega nesplašil, nekradu, samozřejmě že takové aparáty se dlouhodbě splácejí. Ovšem při akcích kdy je třeba takový aparát je návratnost slušná, a dá se tím uživit. Ovšem v dnešní době se musíš hodně ohánět aby to za to stálo. A co se týče 130db jako smrtelných, to jsem vživotě neslyšel, snad jen že může hrozit poškození sluchu, ale ruku na srdce, nejsme technaři kteří poslouchají bedny z -20cm(zabořenou hlavu ve zvukovodu) a jsou jistý vzdálenosti a rozumné hranice. Ono a´t se ti ty čísla zdají kdovíjak vysoké, jsou pro 1metr a na koncertě takový velikostí stejně stojíš od beden minimálně 5-10 metrů.

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Je to práh bolesti, ne smrt lol Prudič zas musí prudit.

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Vojto koukej se obhájit, kde se ti povedlo sehnat 70 mega!!! Nejsi ty nějak spojený s imperialisty? Jak je vůbec možné tohle zaplatit a ještě si vydělat na chleba? Nejlepší bude když předložíš výpisy z účtů, daňová přiznání, kontakty na ty pro které zvučíš, kolik si účtuješ atd atd atd.....

Omlouvám se za SPAM, ale ty příspěvky se kterýma se prudič nacpe všude mě fakt štvou!

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Zase bludy o konstrukciach...

Scooper je len jeden typ konstrukcie, zvycajne sa tak vola horna pre bas. Vo vseobecnosti zadny zvukovod sa pouziva uz pre repraky od 5" na posilnenie spodkov, najma pre sirokopasmace.

Pre subwoofre to ma vyznam od 15" priemeru, aby to rozumne hralo, s mensimi rozmermi chyba spodok. Pri 12" uz pod 50Hz, pritom nema velmi efekt zvacsovat dlzku horny, efektivita nerastie tak, ako velkost boxu - pri pouziti vacsej membrany je vysledok ovela lepsi aj s mensim objemom boxu.

Nieje pravda skoro nic z bludov, co napisal Wily. Scooper patril spolu s Wbinom medzi oblubene konstrukcie, pretoze to hralo vela vzhladom na stare repra, ktore nemali velku vychylku,nizku rezonancku a spol. a teda to bol sposob, ako z toho dostat dostatocnu hlasitost na basoch. Scooper hra pomerne dost, proti BR prida aj 3-4dB na citlivosti. Hra to do dialky, preto sa to pouziva s LA systemami, ma to kick, nema to take zafarbenie zvuku ako predna horna.

Wily zjavne nema ani sajn, ako to cele funguje. Veta "Mozno by to mohlo mat vplyv na mensie stojate vlnenie alebo tak, rozhodne rozdiel s alebo bez nepocitis " je totalna kravina, neviem odkial na to prisiel.

Tie cervene priecky by som do konstrukcie pridal, zlepsuju prudenie vzduchu, vhodne optimalizuju tvar hyperboly, ako je to navrhnute a nie je tam skok. Pravdepodobne sa s tym dosiahne aj mensie zafarbenie basov a mozno aj jemne vyssia ucinnost.

Merat dB na desatiny nie je problem, problem je opakovatelnost merania, aby sa taka presnost dosiahla.

Zda sa, ze daktori v skole spali a zobudili sa az ked poculi 130 a potom siria taketo kraviny.

Re: Otazka na Scoop 12'' konstrukci

KomarD-Jeay napsal:

Zase bludy o konstrukciach...

Scooper je len jeden typ konstrukcie, zvycajne sa tak vola horna pre bas. Vo vseobecnosti zadny zvukovod sa pouziva uz pre repraky od 5" na posilnenie spodkov, najma pre sirokopasmace.

Pre subwoofre to ma vyznam od 15" priemeru, aby to rozumne hralo, s mensimi rozmermi chyba spodok. Pri 12" uz pod 50Hz, pritom nema velmi efekt zvacsovat dlzku horny, efektivita nerastie tak, ako velkost boxu - pri pouziti vacsej membrany je vysledok ovela lepsi aj s mensim objemom boxu.

Nieje pravda skoro nic z bludov, co napisal Wily. Scooper patril spolu s Wbinom medzi oblubene konstrukcie, pretoze to hralo vela vzhladom na stare repra, ktore nemali velku vychylku,nizku rezonancku a spol. a teda to bol sposob, ako z toho dostat dostatocnu hlasitost na basoch. Scooper hra pomerne dost, proti BR prida aj 3-4dB na citlivosti. Hra to do dialky, preto sa to pouziva s LA systemami, ma to kick, nema to take zafarbenie zvuku ako predna horna.

Wily zjavne nema ani sajn, ako to cele funguje. Veta "Mozno by to mohlo mat vplyv na mensie stojate vlnenie alebo tak, rozhodne rozdiel s alebo bez nepocitis " je totalna kravina, neviem odkial na to prisiel.

Tie cervene priecky by som do konstrukcie pridal, zlepsuju prudenie vzduchu, vhodne optimalizuju tvar hyperboly, ako je to navrhnute a nie je tam skok. Pravdepodobne sa s tym dosiahne aj mensie zafarbenie basov a mozno aj jemne vyssia ucinnost.

Merat dB na desatiny nie je problem, problem je opakovatelnost merania, aby sa taka presnost dosiahla.

Zda sa, ze daktori v skole spali a zobudili sa az ked poculi 130 a potom siria taketo kraviny.

dikz 8-)

Příspěvky [21 až 27 z 27]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Dílna » Otazka na Scoop 12'' konstrukci

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£