Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 9)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla A2400-M

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 177]

(upravil marda 5. 10. 2010 15:48)

Re: Tesla A2400-M

Ano přesně tak, tento stroj je Tesla š.p.

http://s19.postimg.cc/5xtimwqgf/1179_stitek.jpg

Jen bych se ohradil proti kritice výstupního relé, tento model AZK221 i AZK240 drží po vypnutí relátka až do vybití zdrojových kondenzátorů.

Mínusem pro profi je, že oba zesilovače (AZK221, AZK240) nemají symetrický vstup, jsou sice osazeny canon konektorem, tento má ale cold (-) pin spojen na zem. Pozdější 2U modely Misonu A2400 (který mám já s KD15003 i KUX41N) již symetriku mají (TL071).

Chybí tu jen fotka AZK222, to je asi A2400-M (?).

(upravil Kadrnozka 8. 10. 2010 20:56)

Re: Tesla A2400-M

Tak se musím pochlubit. Předevčírem jsem domu dovalil AZK221. Vnejší stav bych ohodnotil na výborný, vtřitřní je už trochu horší, protože jeden kanál byl opravovaný a přijde mi že na prázdno trochu topí, ale funguje. Druhý kanál sice nebyl opravovaný, ale má "lechce" vyšší offset, asi 0,6V. Zesilovač má výrobní číslo 300001. Znamená to, že se jedná o první vyrobený kus?

Je to ještě Tesla a dává o tom patřičně vědět na čelním panelu velkým napisem.
Gadzo, asi máš pravdu a skutečně nebude první, protože podle kodového označení B19 na KD650 to ukazuje na rok 1991, přičemž Marda se zde zmínil, že jeho kus pochází z 1990.

Vzádu mám š.p.

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Tesla A2400-M

Limaku já mám servisku jen k tomu AZK221, AZK240 je obdobné jen s více koncovými tranzistory a dílčími hodnotami součástek. A2400-M či Mison bude totéž, jen na jiné topologii (jiné desky plošných spojů).

Re: Tesla A2400-M

limak:
Číňani dokumentaci mají, podle něčeho to přece vyrábějí. Problém je tu dokumentaci z nich vyrazit. Například Magnat, Mac a HECO 100% produkce nechává dělat / a poslední dobou i navrhovat/ v Číně.
Dříve, pokud výrobní dokumentaci tvořili Němci, tak nebyl se servisními manuály žádný problém, napsal jsem mail a do druhého dne jsem měl pdfko v mailu. Dneska mám k dispozici čínský mail, na který napíšu a buď mi napůl nesrozumitelnou angličtinou odpoví, že pošlou, případně maily zůstávají bez odezvy. Mám silný pocit, že angličtina není zrovna silná stránka číňana a tak bych si tipnul, že kolikrát ani nevědí, co po nich chci...
V posledních modelech home subwooferů jsou 100-300-wattové D-čkové zesilovače, ke kterým není žádná dokumentace /vyrábí to pro číňana nějaký další čínský subdodavatel/ a hledat v tom chybu, pokud tam není něco vysloveně prostřeleného, je práce pro vrahy. Naštěstí už mám docela vyvinutý čuch na jejich pajcungy, takže vždy s velkou pravděpodobností trefím, co je v prdeli.

Myslíte, že A2400M je jinak zapojená, než TESLA nebo TESON? Podle mě ne, podle mě jsou Misony akorát omrdané na transformátorech, elektrolytech a jinak jsem viděl v jednom jediném Misonu 2401 docela slušný šrot.

Kadrnozka: výstupní ofset 0,6V je poměrně vysoký a je na hranici rozepnutí ochran. Na nastavení ofsetu je poblíž vstupních KC239F trimr a pokud jeho rozsah nestačí a vše ostatní je v pořádku, jeden ze vstupních tranzistorů ztratil betu, nebo ji má značně sníženou. Ohřev příslušného kanálu může být způsoben buď blbým nastavením, ujetým termistorem, vadným tranzistorem a nebo kmitáním přílušného kanálu, čemuž by napovídal i ten ofset. Pokud někdo vyměňoval budiče a nedal tam to, co tam patří, ale jen něco přibližného, tak příslušný kanál bezesporu kmitá.

Web

Re: Tesla A2400-M

Pěkný fotky. Rozhodně je tato A2400-M lepší než ta 4U potfora smile

Kvalitní součástky, Draloric SMA0207, TR223 - 4, kondy 4x SMH 10G/80V zdroj, jamicon na desce, MKT ES Ostrava, origo Mexičani MJ15003, malé polovidiče Tesla, budiče japonské, relé Takamisawa VSB ... nevidím tam nic co by mě znepokojovalo. Je to fortelný stroj (bohužel poslední, A2401 již ne). Chybějící softstart je někdy mrzutý, místo před toroidem by na něj bylo. Potenciometry mám ale TP190 a nejsou v DPS.

Já mám ty L-profily měděné a osazeny 16 ks KD15003. To by byla pěknější fotka.

Re: Tesla A2400-M

Já nevím, jaké Ty máš zkušenosti, ale já bych Mison do aparátu nechtěl ani omylem. Poslední kus, který jsem opravoval, měl sice na konci MJ15003, ale při měření se ukázalo, že při zatížených obou kanálech nedává A2400 ani celých 350W na kanál, přičemž při poslechovém testu byl proti originální TESLE A2400 zvuk Misonu rozpatlaný a jakmile se rozsvítil clip, vznikla naprosto nepřehledná zvuková koule.
Takže můj názor je, že Misony sice jsou možná spolehlivé /díky poddimenzovanému zdroji/, ale v praxi na vážnější práci nepoužitelné. Netuším, kolik stojí u Vás na Slovensku /ani jsem se nenamáhal po tom pátrat/, ale mám neodbytný pocit, že za stejné peníze by pravděpodobně šel koupit lepší zesilovač.
Já osobně bych si koupil za daleko menší peníze podstatně lepší zesilovač a tím je například BVAudio PA1000BM, pokud je v pořádku, v původním stavu a nikdo jej nerozvrtal. Stačí vyčistit od prachu, kdo je fajnšmekr, namontuje si na clip ledky s vyšší svítivostí a je po ptákách.
Nezlobte se na mě, ale když vidím, co se z Vráblí valily za sračky /kromě TESAudia/, tak téměř k ničemu ve Vráblích vyrobenému nemám důvěru.

Web

Re: Tesla A2400-M

V #128 je chybka, ujetý termistor to nemůže být, není používaný k regulaci klidového proudu (jak tomu je u starých modelů AZK), ale tady slouží pouze pro ochrany. Přes komparátor B082 spíná "MUTE" tranzistor KS4391 vstupu.
Klidový proud drží KD135 na chladiči.

(upravil marda 25. 11. 2010 13:34)

Re: Tesla A2400-M

http://s19.postimg.cc/pnbszcycv/1179_p1010168.jpg http://s19.postimg.cc/jno1vpdkf/1179_p1010162.jpg http://s19.postimg.cc/jc6lixx4f/1179_kux41n.png http://s19.postimg.cc/pee89flkf/1179_kd3773.png

Oprava A2400, jeden kanál odešel. Vpravo porovnání SOAR KUX41N (A2400) a KD3773 (A2200). Obrovský rozdíl.

(upravil sinclair 19. 10. 2010 11:28)

Re: Tesla A2400-M

Vždycky jsem říkal, že KUX41N není příliš vhodný do zesilovačů, i když "jaksi" použitelný, dodnes mi není jasný, jak to, že Tesly A2400 osazené tímhle šrotem neodcházely. Nechápu, proč ti kreténi nedali například do A2400 jakéhokoliv provedení tranzistory MJ15003 nebo KD15003, dokud byly /byly do roku 1993/.
Z Tesonu vím /volal jsem si tam tehdy/, že KUX41N tam dávali "z prechodného nedostatku iných vhodných tranzistorov". Nebudu to komentovat, ale doporučuju ty tranzistory vyházet do řiti a nasadit do A2400 buď změřené MJ15003, pokud mají nějakou rezervu Uceo, nebo lépe MJ15025, nebo ještě lépe MJ21196. S těmi posledními bude ten zesilovač opravdu nezničitelný. Do A2200 bohatě stačí KD3773 nebo značkové ONSemi 2N3773, tam to není tak našponovaný.

Z porovnání soa je vidět, že KD3773 je typický nf tranzistor pro zesilovače, kdežto KUX41N je takové pomalejší KUčko, ta soa je skutečně mizerná, já se na to ještě neměl čas dívat do katalogu, ale teď díky mardovi vidím, co je to za hnus.

Web

(upravil marda 23. 10. 2010 22:56)

Re: Tesla A2400-M

KD15003 v modelu A2400 zde:

http://s19.postimg.cc/3zmuowxyn/1179_a2400.jpg

Re: Tesla A2400-M

Tak jsem KUXy vypájel, proměřil, šluslé jsou 2 ks z 8 ks. Objednám MJ21196G, ale bude to pálka.

Pak zkusím oba kanály zmůstkovat, při +/- 78V očekávám 700W - 800W na 8 ohm. Zkoušet 4 ohmovou zátěž při můstku se mi zdá být riskantní, i když dle vyjádření sinclaira s KD15003 může makat i do 2 ohm ve stereo režimu.

Re: Tesla A2400-M

Ano, s KD15003 ano, ovšem s MJčky ne. Stačí se podívat na konstrukci KD15003 a subtilní MJčko a je to vcelku jasné.
KD15003 má celoměděnou základnu jako KD503 a díky tomu vydrží prakticky všechno.

Web

(upravil marda 29. 10. 2010 11:40)

Re: Tesla A2400-M

O tom pouzdru žádná, to je parádní. Jenže KD15003 jsem sehnal 1 ks smile

Nezbývá mi nic jiného než to osadit těmi MJ21196G, které jsou nyní dle SOARu nejrobustnějšími TO3 bipoláry. Pro můstek můžu ještě vyměnit ventilátor, dát tam model s větším průtokem vzduchu, aby to fičelo.

Alternativa přemotání toroidu je jako poslední, dává to na ss +/- 78V, dle schématu má být +/- 72V, hnal bych to při přemotání sekundáru ještě níže.

Jinak toroid je tam (220V) 2x53V / 5A, jeden kus techto parametrů používá moje DPA880 na 1 kanál ! s výkonem 400W/4ohmy (EI trafo velké jako Brno).

Re: Tesla A2400-M

Ony i KD503 jsou téměř nezničitelné, nedostane-li je do rukou mladej pitomec, co je budí KFkama /taky jsem býval takový mladý pitomec/ a nepřepísknouu.li se výrazně jejich parametry. To znamená že SOAR u KD503 platí ještě do změřeného Uceo cca 110V, kolektorový proud a výkonová ztráta také, SOAR se jen trochu "pokřiví".
Já si myslím, že KD15003 by ještě sehnat šly, třeba u takových šejdířů, jako je Sendy smile, ale za stovku kus to určitě nebude.
My jsme chtěli vzít do Aldaxáckého eshopu TO3 MJčka několika druhů, ale po malém průzkumu se ukázalo, že mladí bastlíři mají plechový vemena a radši cpou do leachů Toshiby. Když to řeknu, jak to je, tak je potřeba prodat alespoň jednu tyčku či karton měsíčně, aby se to vyplatilo vůbec objednávat.
Veřejným tajemstvím pak je, že v distibučních skladech se povalují zbytky polovodičů ještě s olovem na vývodech, které jsou značně lacinější a nám amatérům je nějaká Pb-free norma u prdele. Takto sse dají sehnat i polovodiče, které se už v PB-free verzi nevyrábějí.
Ty máš A2400 v motorizované verzi, tj. s ventilátory? Tam by M21196 měly přežít.
Zajímavý je, že Láďa Bunta dával série od série jiné ventilátory, osazoval po třech párech KD15003 nebo později MJ15003 /mluvm o zesilovači PA1000BM/ pro výkon 2x500W a málokdy, téměř nikdy tyhle zesy neodešly. Možná díky skvělému limitéru, jehož zapojení Láďa bedlivě střeží smile Nemám ho dokonce ani já, ačkoliv mi těch zesů prošlo rukama poměrně dost /většinou čištění/ a nikdy jsem neměl tolik času ho obkreslit -:)

Web

Re: Tesla A2400-M

Ano, motorizovaná verze smile

Budiče jsou hyn taky, Toshiba 2SA1306/2SC3298. K dostání bývaly v GESu, výrobce ISC http://www.iscsemi.cn nechutné.

Náhradu asi použiju 2SA1837/2SC4793 Toshiba. EZK dodal 2SA1837 také od ISC sad

Chalani zo Slovenska radí jako koncáky použít výběrové KD3773.

Re: Tesla A2400-M

Jojo, dneska patlá polovodiče kdejaký Somálec a to je potom průser a honička sehnat něco originálního a značkového. Naši někteří prodejci ve snaze po co největším vejvaru ten neznačkový sajrajt nakupují a pak člověku nezbývá, než bezmocně rozhodit rukama a zkusit Farnell a podobné firmy.
KD3773 by ve verzi s aktivním chlazením mohly přežít.

Web

(upravil marda 25. 11. 2010 11:12)

Re: Tesla A2400-M

Vlevo KUX41N s viditelným průrazem, uprostřed rozlousklá KD15003 (čip 5,5 x 5,5 mm!), vpravo KD15003. Vadné, průraz C-E budiče BDX.

http://img21.imageshack.us/img21/2465/p1010180qr.th.jpg

(upravil zoro 3. 3. 2011 22:04)

Re: Tesla A2400-M

1. Zdravim, kamarad prodava tenhle zesilovac (Tesla A2400), pozadal me abych mu povesil inzerat na internet, hledal jsem vice informaci co se tyce ceny atd. a narazil jsem ta toto forum, takze jeden kousek je tady k mani, je to zrejme ta 3U verze, fotky zatim nemam, ale behem par dnu je muzu dodat. Zesilovac je mozno osobne odebrat v Praze / Dubeč, nejsem si jisty, jestli by ho chtel poslat, ale pokud sezene nejakou kvalitni krabici tak by to asi slo...diky za nabidky Z.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2. Ahoj, tak on mu tam prej jde jen jeden kanal, takze inzerat stahuju...ufff za dobrotu na zebrotu :-/ sorry Z.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3...diky vsem zajemcum, ja ten zesilovac pres vikend, nebo z kraje pristiho tydne nafotim a poslu fotky, prodejce sam nevim jestli prodat, nebo ne...pripadam si trochu jak hnup, ale to nekdy pomoc bliznimu sebou nese smile takze prosimvydrzte a bude se videt...diky Z.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Tesla A2400-M

Zoro, nepiš 3 příspěvky pod sebe, použij funkci edit...
O zesilovač mám zájem, napiš mi mail ma mira10.cejka(zavinac)seznam.cz

Re: Tesla A2400-M

...jasne ozvu se jak se ten kluk rozhodne...ufff diky Z.

Příspěvky [101 až 120 z 177]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla A2400-M

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£