Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problém-subwoofer začal hučet

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: problém-subwoofer začal hučet

Jde o aktivni subwoofer, najednou zacal hucet, asi 50Hz ze site. Tak jsem ho trochu proveril jestli neni nekde spatne stineni. Ze vseho prvni jsem zkontroloval spoje vsech vodicu, zdaly se byt v poradku. Kdyz jsem odpojil predzesilovac (aktivni vyhybku) od zesilovace tak je to OK. Takze bude problem asi v predzesilovaci. Dale pri zvysovani hlasitosti (otaceni potenciometru na vstupu predzesilovace) se huceni zesiluje. Z toho jsem usoudil ze bude problem pred timto potenciometrem tak jsem odpajel vodice co privadi signal od vstupnich cinchu na vstup predzesiku v domeni ze je mozna nekde prerusene stineni. Bohuzel to stale huci. Mohl by mi s tim nekdo pomoct? Nejaka rada v cem to muze byt?  Jeste chci doplnit ze vsechny vodice se siglalem jsou stinene a taky je cast modulu s 230V oddelena hlinikovym plechem.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Dobrá zpráva je že si postupoval správně a tak se ti podařilo určit přibližné místo závady. Jsou tu totiž experti kteří by nepřišli ani na to.
Špatná zpráva je že i kdybychom věděli co je to za typ a měli od toho schema tak s tím stejně na dálku nic neuděláme. Jediné co ti můžu poradit je jít po jednotlivých aktivních prvcích signálové cesty toho předzesilovače až narazíš na místo kde to dělat nebude. pak je jasné že chyba je mezi místem kde to dělá a kde to nedělá a od toho už se dá odpíchnout. Holt není schema tak víc neporadíme. Jen by bylo záhodno tyto pokusy dělat opatrně a tak aby při tom nedošlo k poškození reproduktoru. Takže jako nejmenší možné opatření si to ztlum tak aby to nebrumělo moc nahlas.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Kacířská otázka: Hučí nebo bručí? První výraz je cca 100 Hz, tedy dvojcestně usměrněná síť, tedy špatná filtrace napájecího napětí, třeba zdechlý koďan. Druhý výraz je 50 Hz, tedy pronikání "signálu" rozvodné sítě do elektroniky, kabelů apod, třeba přes uhnilý uzemnění...

Web

Re: problém-subwoofer začal hučet

Takze je to opravdu 50Hz. Schema vyfotim jakmile bude schopny fotak. Je ale zajimave ze pred tim potenciometrem uz nic neni jen odpory tak nechapu kde se ten brum bere.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Bručí to i tehdy, pokud není připojen zdroj signálu? Z čeho to budíš?

Web

Re: problém-subwoofer začal hučet

Ano to jsem zkusil prvni, odpojit zdroj signalu, pak sem odpajel i draty od vstupu signalu predzesilovace. Hned na zacatku je potenciometr na ovladani hlasitosti. Pred nim je jen slouceni signalu ze sterea pres odpory.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Tak to dovez, mrknem na to. Telefon myslím máš.

Web

Re: problém-subwoofer začal hučet

Dobre jeste to ukazu kamosovi a kdyz to nevyresime tak se ozvu.

(upravil Peter 10. 8. 2008 21:54)

Re: problém-subwoofer začal hučet

Problem vyresen, zapomel jsem tam spojit zem predzesilovace s kostrou plechu, na kterem to vsechno drzi.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Ach jo.

Re: problém-subwoofer začal hučet

Ještě že se nepřišlo na to, že to hučení přichází z klacku lol

Web

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » problém-subwoofer začal hučet

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£