Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

To: dokken

Ten sendvič sa volá Dibond vyrába sa od 2mm, a aj z rôznymi farebnými mutáciami. Je to proste geniálny materiál. Stabilný v exteriéri úspešne sa používa na obklady budov alebo v reklamnom priemysle.


Mám z bráchom takú malú reklamku a dosť často z toho matrošu vyrábame najrôznejšie tabuľky.

Keby ste niekto potrebovali nejaké Dibondy a aj iné plasty a plexi, dajte mi vedieť dohodneme sa. Máme aj vlastnú formátovaciu pilu takže kľudne aj narežem.

Web

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

2 onee
dobrá informace,při brouzdání na netu jsem netušil co se s tím dá všechno dělat,dokonce i ohýbat.tady jak to vypadá
http://img247.imageshack.us/img247/4889/dibondgm0.th.jpg

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Hm, vyzerá to veľmi zaujímavo.

Web

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

To Mengel: dala by sa ta krabica dodat aj pri vyske 60mm a bez napisu na prednom paneli?

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Hop
Dala. ale pravdepodobne s novou koncepciou kostry a chvilu by to asi trvalo. viac prosim mailom, telefonom...

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

To dokken

Veľmi dobre sa s tým pracuje, dása ako píšeš ohýbať jednoduchým od frézovaním jednej strany 90 stupňovou frézou alebo stačí na pile virezať drážku do polovice hrúbky materiálu. Veľmi dobre sa tiež frézuje. Nato že je to naozaj tenký a ľahký materiál je veľmi pevný. Nedávno sme pre jedného zákazníka vyrábali závesnú tabulu 4x1,5m, tabula visela len na 4 oceľových lankách bez nejaký výstuh a bez problémov, žiadne krútenie a podobné veci ktoré vznikajú pri plastových doskovinách.

Web

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Tak ma napadlo, co takto pouzit steny z pertinaxu?
vidite nejaky extra nevyhody/vyhody? je to bezna prax?

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

běžná praxe to není,když se řeže smrdí a je hnusnej smile

Re: plexisklo ako material na case zosiku,..

Pertinax voní! Ale je dost houževnatej, špatně se piluje. Členitý plastický panel se dá dobře udělat z oboustranného cuprextitu. Místo řezání se stříhá a místo lepení pájí. Jde to velmi rychle a všechno se dá hned opravit. Chce to jen cit při pájení, protože pájka při tuhnutí svírá úhly. Potom samozřejmě přetmelit hrany a přebrousit.