Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Stereo jack k mobilu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

(upravil jik 26. 11. 2007 9:22)

Téma: Stereo jack k mobilu

Mám prosbu na někoho, kdo se v tom pohybuje, jestli by mi neporadil. Koupil jsem si Nokiu 6300 a má klasický jack 2,5 pro přibalená sluchátka, která jsou i s HF. Na mobilových fórech použití běžných sluchátek u tohoto telefonu normálně připouštějí, takže bych vzal nůžky, normální obyčejná sluchátka, původní 3,5 jack odstřihl, koupil 2,5 jack a tak dále.... Ale: na té HF je jack se čtyřmi ploškami (3 izolačními kroužky) a já nevím, jestli tam můžu to, co chci, udělat. Možná nad tím zbytečně moc přemýšlím, ale představa, že vyzkratuju kontakt, který je třeba citlivý několik mV pro mikrofon nebo naopak s napájením pro elektrotový mikrofon s jiným kontaktem přes delší plošku u sluchátek mě trochu děsí. Proto bych chtěl někoho poprosit (DJ Bobře nebo někdo jiný, kdo tomu rozumí...), jestli by mi dal požehnání nebo naopak by mi to vyvrátil. Dík.

Re: Stereo jack k mobilu

Takhle asi né. Ustřihnout sluchátka (ne konektor) a dát 3,5 samici. Nový sluchátka nechat na pokoji. Nokie si zhusta očichávají, jestli je tam originál příslušenství.

Re: Stereo jack k mobilu

nerieš to a kúp si v elektre jack 2,5mm a napájkuj na nové slúchadlá,alebo ak sa ti s tým nechce prplať ako mne tak si kúp redukciu 2,5mm - 3,5mm a v pohode to šlape smile potom ti ich nenájde ako HF ale ako slúchadlá...
ak to teda aj chceš tak krkolomne riešiť tak si musíš pohľadať tie kontakty,napr. skús google, ale myslím si že v tom kábliku budú vodiče iba na jedno slúchadlo+mic...

(upravil Endy 26. 11. 2007 17:14)

Re: Stereo jack k mobilu

Ahoj, právě o víkendu jsem řešil tento problém. Náhodou jsem totiž narazil v brněnské firmě Elex na to, že mají v sortimentu 2,5 jack se čtyřmi kontakty, zajásal jsem a koupil ho. Udělal jsem káblík kde na jednom konci byl ten samec 2,5 a na druhým samice 3,5. Připájel jsem jen pravé a levé sluchátko se zemí a zkusil. Mobil však reagoval pouze rozsvícením displeje, sluchátka nenašel a přehrával stále jen přes reoroduktorek. Myslel jsem, že to musí být už jen tím, že mu chybí mikrofon ke snímání úbytku napětí na něm a tím vyhodnocení že jsou sluchadla připojena. Změřil jsem tedy odpor mikrofonu na stávajících sluchadlech, ten byl asi 1,150kohmu. Pak jsem vzal odpor 1K1 a připájel ho oproti zemi na poslední kontakt který patřil mikrofonu. Mobil sluchadla rozeznal a zobrazil jejich ikonku. A šlape to bezchybně.

Web

Re: Stereo jack k mobilu

pekne smile aký maš mobil ? ja nokiu 3110c ... ono keďže tam dáš len 2,5mm s 3 kontaktmi tak ten štvrtý (v mobile) je asi skratovaný s niektorým iným a mne napísalo že našiel slúchadlá a nie HF... smile

Re: Stereo jack k mobilu

Jo, tohle jsem onehdá taky řešil smile šlo to přesně tak, jak to píše Endy - poslední kontakt na jacku je mikrofon, 1k na zem a šlape to. Nebo tam rovnou připojit elektretovou kapsli.
Ze servisního manuálu jde vyčíst, jaká impedance znamená jaké příslušenství. Já tam dával 1k a rozeznalo to jako HF...

Web

(upravil jik 27. 11. 2007 9:30)

Re: Stereo jack k mobilu

Takže Vám díky. Z toho usuzuju, že jiná sluchátka připojit můžu (ať už s připájeným obyčejným stereojackem 2,5 nebo s redukcí 2,5/3,5) a telefon nepoškodím.

Edit:
taky jsem si po sobě znovu přečetl svůj první příspěvek a zjišťuji, že jsem se asi přesně nevyjádřil. Šlo mi o to využívat telefon jako MP3 přehrávač s normálními sluchátky za dvě stovky a netahat s sebou ty křehká originální (přívodní vodiče už asi tenčí dát výrobce nemohl).

(upravil Endy 27. 11. 2007 21:50)

Re: Stereo jack k mobilu

Mob mám 3110c. Taky sem zkoušel připájet vodiče původního přiloženého HF na samici 3,5 ale nepovedlo se, vodiče jsou strašně tenoučký a navíc jsou zpevněny nějakým vlascem, který je vpleten vždy doprostřed pramínku, cín na to nechytal ani po vypreparování toho vlasce.

Web

(upravil Kronos 27. 11. 2007 22:04)

Re: Stereo jack k mobilu

Nic nestříhejte, kupte si tu redukcí. mad Na těch drátech je snad ještě izolace ne ?

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Stereo jack k mobilu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£