Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil EsoRimmer 18. 11. 2020 21:49)

Téma: Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Tak i já jsem se pustil do "renovace" starších arn6608 s modrým košem.

Na začátku jsem dělal měření impedance, kde vrchol rezonance mířil u jednoho kusu na 42Hz a u druhého kusu 48Hz. Hodnoty to jsou celkem vysoké, z výroby mívají 29Hz.

Jako každý, kdo to zkoušel, jsem nejdřív gumu čistil lékařským lihem. O několik desítek tyčinek do uší dál přišel čas na onen regum. Přípravek je to celkem levný, dobře se roztírá. Aplikace pomocí nějakých polštářků na pleť (ano, ubral jsem ženě) a do krajů opět tyčinky do uší.

Po několikanásobné aplikaci, kdy už gumový závěs ten regum tolik necucal, jsem počkal dva dny a změřil opět impedanci, FS kleslo na nějakých 37-38Hz, což byl úspěch, ale ne dostatečný.

Po nějakém tom přemýšlení přišla na řadu zadní strana závěsu, kde je celkově horší přístup, žlábek závěsu úplně vybízí k tomu, aby se do něj regum nalil a pak se to jen rozetře, což je asi ta chyba, kterou jsem udělal. Každopádně když se regum vstřebal, tak jsem se vrhnul na měření a tam jsou výsledky dost pozitivní, FS kleslo u jednoho kusu na 33,5Hz u druhého 33,7Hz. Bohužel daň za to je deformace závěsu, která se asi stala tou velkou vrstvou na zadní stranu závěsu.

Celkově mám z toho pozitivní dojem, závěsy dost změkly, zvukově to jde opoznání níž, resp to má na spodku lepší citlivost. Teď jen doufat, že se závěsy srovnají a pak na to ještě nanesu silkal od coyote, jeden z mála silikonových potěrů neobsahující agresivní oleje.

https://i.ibb.co/N93DZ2q/dav.jpg
https://i.ibb.co/XkWjXCC/dav.jpg
https://i.ibb.co/CMxw7rS/dav.jpg

(upravil TheLastUnicorn 19. 11. 2020 10:53)

Re: Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Tohle je ukázka, jak ve víře v dobrou věc něco zničit. Už bylo mnohokrát psáno, že s tím regumem fakt opatrně. Ale vždycky se najde někdo, kdo si myslí, že čím víc, tím líp a nějaká FS je alfou a omegou basáku. Z výroby ty repráky sjížděly s FS od cca 28 až ke 36Hz. Neměly totiž vždycky stejný závěsy a středičky. Taky tam byly odchylky. Obsedantní regumování pak může napáchat víc škody, než užitku. FS není všechno...protože s klesající FS a Qts zase stoupá VAS...
Takže ošetřit ano, ale prosím vás, netrapte ty starý měniče. Jsou takový, jaký jsou a lepší už nebudou. Stačí je pečlivě vyčistit a natřít silikonovou emulzí. V drtivé většině případů není nějaký regum vůbec třeba.

Re: Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Já tě u toho vidět, vyskočil bych z kůže. big_smile

Žádné tyčinky do uší ani polštářky na pleť nepotřebuješ. První věc, dej si repro na nějakou látku, aby jsi jím mohl rotovat. Vezmi vhodný hadřík, namoč do vody a vezmi jím to první svinstvo. Pak vezmi hadřík namočený v lihu a čisti dokud hadr nechytá špínu. Teď přijde to kouzlo - vezmi si štětec, na špičku párkrát nanes regum, roztírej v tenkých vrstvách a zbytky, co se při schnutí shluknou, roztírej. Až je celý závěs suchý, dej regum znova. Dvakrát třikrát stačí. Regumovat zevnitř není třeba, tam jen projet hadříkem z vodou a lihem.

Na čištění koše je dobrý petrolej, líh delším působením bere i barvu.

https://i.postimg.cc/2StPFQjP/222871-1s.jpg

Re: Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Tak chybama se člověk učí že smile určitě jsem si nemyslel, že čím víc, tím líp, mne se to do té zadní strany spíš nekontrolovatelně rozkapalo, proto tam toho bylo tolik, zepředu jsem to dělal v tenkých vrstvách. U druhého ARN mi to závěs nezdeformovalo, protože mi to tam už tak neujelo.

Není třeba skákat z kůže, ikdyž je toho závěsu škoda, pořád je to jen a pouze věc!

Další metodu zkusím tak, jak radíš antonio. Škoda, že se neprodávají závěsy lepitelné ze zadní strany membrány, už bych je měnil smile Já je aspoň nikde neviděl.

(upravil stiglitz 19. 11. 2020 23:14)

Re: Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Nepoužívám Regum. Dělám to sprejem na ošetření pneumatik - koupeným v LIDLu, a je to docela použitelný. Ale nikoho nenavádím, nutno vyzkoušet. Ten sprej, pochopitelně je blbost to stříkat na závěs, dělal jsem to, že jsem to nacákal do nějakého víčka, a pak uchošťour, nebo štěteček, už nevím přesně. Ale oproti Regumu nenechává mastný fleky, tuším. Jo, a to svinstvo, co je vidět na první fotce, v těch pórech to odstranilo docela dobře.

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Opravy starých gumových závěsů pomocí Regumu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£