Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 301 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 299 300 301 302 303 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [6,001 až 6,020 z 8,421]

(upravil MirouP 22. 2. 2017 17:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nechce se mi zakládat nový vlákno, tak píšu sem:
Otázka z německého "chcete být milionář"  za 125 000 EURO - který z následujících vztahů je správný:

0 kg + 0 kg = 3 kg
0 cm + 0 cm = 3 cm
0 dB + 0 dB = 3 dB
0 °C + 0 °C = 3 °C

Mít tak tu šanci správně odpovědět smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jedine decibely, inak sú všetko lineárne veličiny.

(upravil jik 21. 2. 2017 10:06)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Teoreticky by měl správně odpovědět i normální smrtelník použitím vylučovací metody.

Ale každopádně zajímavá otázka.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

čím více debilů (dB) tím víc hluku

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zapeklité smile teda ne že by bylo těžké trefit správnou odpověď, ale chvíli mi trvalo, než jsem přišel na to, proč se u decibelů dají takhle sčítat i nuly. Jenže když je decibel sama o sobě nic neříkající hodnota (když nevíme k čemu se váže), tak 3dB je asi dvojnásobkem ať už je základ nějaké číslo, nebo nula big_smile logaritmické jednotky se asi nedají násobit a tím pádem odpadá i paradox s násobením nulou.... je to tak, nebo tam mám někde chybu?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Aj keď teraz keď nad tým rozmýšlam...N*log(1)=0dB...kde N je hocijaké číslo...ale 3dB, tam N musí byť presne 10, pretože 10*log(2)=3dB (aj to nie uplne presne). Ciže to platí len pre určitý špecifický prípad. Ako vylučovacou metódou na to musí prísť každý kto trošku porozmýšla.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nejsou to přesně 3dB a platí to jen pro výkon. Ale vzhledem k tomu že ostatní varinaty jsou imo ptákoviny to budou ty dB.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

u kg a cm, když se jedná o kvanta, potom je to nesmysl, dvakrát 0 cm zbytek zlatého řetízku nejsou 3 cm.
zatímco u těch °C to v určitých konkrétních a neúplných údajích, kde se jedná o tok energie, může být podobné jako s dB.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

ono decibely jako hlasitosti nejdou mezi sebou sčítat jen tak, musí se to převádět na intenzity, ty se pak sčítají a výsledná intenzita se pak znova logaritmuje. jak byste jinak určili výslednou hlasitost pro dva tóny, když jeden bude mít 60dB a druhý 70dB.

k tomu příkladu 0dB obecně neznamená nic. je to 10log(I/I0) kde I je intenzita pro kterou chceš hlasitost a I0 je hranice slyšitelnosti daná lidským sluchem, nějakých 10na–12 W•m−2. což neznamená že nižší hlasitosti neexistují, jenom jdou do mínusu a pro člověka nemají moc smysl. takže 0dB+0dB je ve skutečnosti 10na–12 +10na–12 což je 2*10na–12 a  10log(2*10na–12/10na–12) dá ty 3dB

pro teploty to taky nedá smysl, když vezmeš tekutinu co má 0 °C  a naleješ do ní jakoukoliv jinou tekutinu co má 0 °C  dostaneš zase  °C . zajímavější je to tam jenom když je rozdíl v teplotách

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale vždyť je top naprosto logický. Je úplně jedno, kolik dB tam je ,  XdB+XdB je dvojnásobek, nebo-li nárůst o 3dB. Je to jen logickej chyták.

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Kolik běžnejch neelektrikářů kolem vás ví co je to Bell, nebo deciBell ? Schválně se zítra zkusím zeptat svejch techniků v práci, kolik je 0dB+0dB big_smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A co teprve když budu mít dvě krabičky plný malých trpaslíků, každá bude mít nějaký přenos G(s) a já je teď dám do série, či paralelně? lol

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

sagitarius napsal:

Ale vždyť je top naprosto logický. Je úplně jedno, kolik dB tam je ,  XdB+XdB je dvojnásobek, nebo-li nárůst o 3dB. Je to jen logickej chyták.

Ale platí to len pri výkone smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hazys napsal:

plný malých trpaslíků

malýho trpaslíka bych tak nějak z logiky věci čekal spíš než obrovskýho trpaslíka.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak mi dneska přišly domů tyhle adaptéry:

https://i.postimg.cc/DJHWMnrT/2268213.jpg

(upravil Digiting 22. 2. 2017 14:35)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Hnidopich by napsal: Źádná z odpovědí (z úvodu, #6001) není správně. Decibel píšeme dB (a ne db), mezi číslem a fyzikální jednotkou se píše mezera, a to i v němčině, není zřejmé, o jaké decibely jde (napětí v. výkon), příp. zda se nesčítají identické signály v protifázi.

(upravil MirouP 22. 2. 2017 17:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Němci to měli dobře, to velký B mi uniklo, na mezeru jsem byl línej smile

opravím to smile

Také zadání otázky jsem nestihl opsat, abych si ho dal někam přeložit smile takže klidně to mohlo být ".... která z uvedených možností by mohla být správně....".

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

No zdá se mi, že se těžko najde rozumnej příklad, kde by platilo 0 dB + 0 dB = 3 dB.
I v akustice to sedí nanejvýš přibližně a jen někdy.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Můj první stereoradiomagnetofon. Sehnal jsem ho po letech, když stisknu funkci mgf, jde z repro brum. Řemínky v háji. No, není se co divit. ale nejde rádio, respektive jde, ale stereo prostě nenaladíte nic, a protože mám stejnou závadu - naprosto stejnou - i u jedné Toshiby, chci vědět, kde hledat, víte někdo? Stereo lze naladit pouze v jednom místě, tam ale nevysílá nic...
Takže tady. Před třiceti lety jsem ho kupoval poprvé, he.
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/telefunken/#DSCF1909.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Zvukovka iConnectAudio2+ Velice zajímavý, divotvorný počin. Teď mi spolu s EqualizerAPO dělá DSP.
Suma sumárum:
DAC,Zvukovka,DSP,Midi. Výstup symetrický, max výstupní úroveň vyšší než u klasických zvukovek pro PC.
Vnějšek parádně zpracovaný, tlusté kovy. Ovládání na čelním panelu "snové".

Neduhy: TRS jacky jde zasunout "více než je potřeba", což zapříčiní nepřijmutí zvuku do daného kanálu. Fakt hloupá dětská nemoc.
Routování kanálu pod windows, a v dodaném SW: Nakonec jsem to asi trochu pochopil, ale je to PEKLO, SMRT. Takhle si MUXování a MIXování tedy nepředstavuju.

Za cca 4500Kč to ale udělá obstojnou práci.

Příspěvky [6,001 až 6,020 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 299 300 301 302 303 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£