Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 290 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 288 289 290 291 292 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,781 až 5,800 z 8,421]

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

divnypocit napsal:

Dnes se mi podařilo zničit spoj na plochém vodiči, netušíte z čeho je ta vodivá vrstva? http://www.sema-for.cz/shop/index.php?i … ;id_lang=2  podobný typ vodiče .. je to takové černé, původně jsem se bál, že je na něm oxidace ale chyba smile a je tam tak tenká vrstva, že jsem to proškrábl, pájet to nelze smile  asi to bude grafit?

Grafitové spoje se používají v kalkulačkách a na klávesnicových a LCD jednotkách, jsou lepené vodivým lepidlem a jak to jednou začne zlobit, tak podle mě hotovo, nikdy se mi to nepovedlo dlouhodobě opravit, i když tady tvrdí něco jiného.
To na co jsi dal odkaz je odolný kovoý konec pro zasunutí do konektoru, na ten se dá i pájet.
Tady popisujou rozdíl.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

jik: díky, zase jsem chytřejší.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Možná je to OT, ale v jedné kalkulačce se mi povedlo opravit vodič namalováním měkkou tužkou 6B...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Já měl něco s klávesnicí, nefunkční některé klávesy, očistil jsem konektor a už to nešlo vůbec smile ta tužka mě taky napadla ale raději jsem koupil novou smile chybami se člověk učí.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tohle mi dneska přišlo poštou , to je asi radost dnešního dne
https://www.amazon.com/Complete-Album-1 … B00EMZYBEU

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Výroba gramofonu se pomalu chýlí ke konci.
FOTO

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pěkné smile Talíř mi strukturou připomíná brusný kotouč smile

(upravil stiglitz 7. 11. 2016 20:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dost dobrý! Nebylo by trošku detainějších fotek, já tu mám taky v depozitu věci na stavbu vlastního gramce, ale nějak to pořád odkládám. Protože tam v depozitu jsou ještě dva kotoučáky, B101 a 730, a tři kazeťáky, a jedny ARS9507, a... dva gramofony ještě, ale asi to všechno nedám, něco budu muset pustit.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pavelst: dobrý. Doufám, že tam ponechali původní dynamiku záznamu, taková Child in Time by si nezasloužila nějaký loudness war.
karel.adam87: pěkný

Já jsem si dnes udělal radost opět vysokofrekvenční technikou. Krátké vlny mě už pomalu nudí, navíc ty půlhodinové relace jsou neúpřimné (mnohdy vysílače nejsou na území vysílané stanice), ale i tak dobré, Amerika, Čína (večer i v češtině 7415 kHz) atd., střední vlny velká část Evropy, např. 810kHz Makedonie, 918kHz Slovinsko a spousta dalších. FM několik stanic Österreich, trochu i Slováky a to bydlím na Vysočině v údolí řeky.

Tak jsem si řekl, že si udělám radost dalšími frekvencemi. Vzal jsem starou věžičku laděnou mechanicky otočným kondenzátorem, ale ukazatelem digitálním (čítačem), našel cívku oscilátoru, vyletoval, zkrátil počet závitů na dva a roztahováním se dostal někam mezi 116MHz až 139 MHz, odhadem jsem ubral dva závity na laděné vstupní cívce a pak tam je ještě jedna u přívodu antény (asi nějaký atenuátor) se dvěma kondenzátory, tu jsem také zkrouhl o dva závity. Jen tak citem bez jakéhokoliv měření (jenom tu oscilátorovou spolu s kapacitním trimrem v kostce ladicího kondenzátor jsem naszavil podle toho vestavěneného čítače).

Připojil na dipól, který mám na balkóně kvůli rádiu FM 88-108 a světe div se, poslouchám tady letadla. Vůbec nevím jaká, protože na ukazatel frekvence se nemůžu spoléhat, filtr je příliš široký (aspoň se nemusí ladit tak přesně). Poslech několikrát do hodiny pár vteřin nějaká čísla zakončená "bye bye, thank you" apod.

Co mě hlava nebere, prý je to amplitudově modulované a v té věžičce jsem kromě posazení výš do pásma neudělal nic jiného a poslech je krásně čistý. Že by napětí nedosáhlo saturace omezovače u demodulátoru? Asi jo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

to JIK: zkus tohle: tuner je obyč usb TV klíčenka za 5 USD a umí to všechny modulace, 30MHz až 1.2GHz, "vodopád" z celýho pásma, na kterým se dá vizuálně odečíst morzeovka a spousta dalších "feature",  dnes už i na androidu a linuxu... Akorát pod 30MHz je potřeba konvertor. Kdysi mě to úplně pohltilo.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kaed: Já si stejně myslím, že jednou dojdu k SDR. Co jsem tak viděl na internetu, všechno e-bay, Amazon, Čína atd. A to já zatím neumím. Kolikrát jsem si říkal že klidně nějakou korunu připlatím, hlavě abych si to mohl koupit tady. Ten Tvůj odkaz si hned uložím, vypadá to zajímavě. Díky za něj. "Vodopády" znám jenom z websdr a jednou bych chtěl mít svůj vlastní... Zatím jsem vlastník pouze superhetů a DSP rádia.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tohle rádio koupíš i v ČR, Ondra tam má i odkazy na prodejce v čr, akorát dráž. Sice to není extra selektivní a odolný proti křížové modulaci, ale za ty prachy je to nejlevnější SDR  rádio. Mám dva ks, kdyby jedno třeba odešlo...

(upravil mechanik 8. 11. 2016 20:24)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak dnes som napriek všetkým posmeškom z mojej strany uveril a mrzí ma to, kde mám to "hovedo" umiestniť na dosky zosilňovačov? a to som plánoval ísť ešte do SMD big_smile

https://i.postimg.cc/PCRZpgx0/2257149.jpg

Každopádne je stále dosť vecí ktoré je na zvuku počuť daleko viac, než toto. Napriek tomu ked pripustíme že je počuť aj kondenzátory vo vodivom stave v ceste malých signálov tak je vidieť že doteraz merané parametre nestačia a technický odborníci stále tápajú čiastočne kdesi v tme... a tým nemyslím ten polský eshop big_smile

(upravil kudlibabka 8. 11. 2016 22:01)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

uz aj skeptikovja pocuju rozdiel?
ja si dnes koupil plany na tyto reprobedny:
http://www.decware.com/newsite/HORN.html

(upravil mechanik 8. 11. 2016 22:20)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Ale ja som si z toho robil rád srandu big_smile Je to vtipné, kondenzátory na 250V pre signál big_smile Netvrdil som nikdy že to nemôže byť počuť len si myslím že má cenu to riešiť pri fakt dotiahnutom zariadení kde už všetko ostatné je dotiahnuté. To ale neznamená že to nebude počuť na každom kráme... Len pri tom kráme by som riešil ako prvé iné veci...

Na nejaku "psychoakustika" ma nikto nenahovorí, rozdiel je zretelný pre človeka čo to má napočúvané... Nič som od toho nečakal a každopadne nemám chuť tie obrovské kondenzátory dávať na PCB ani dnes ale asi budem niečo musieť vymyslieť...

Okrem toho som použil BENNIC axialy z prodance, rovnaké ako mám vo výhybke. Každopadne keby som to niekedy chcel zakomponovať do návrhu PCB dám tam radšej niečo hranaté ako tento VISATON a ešte vyskúšam nejake menšie typy pre to že minimálne v predzosilňovači by to bolo fakt vtipné... Do výhybky časom skúsim niečo na vyššie napätie s nejakym kvalitnejším prevedením. Problém je že to pri nás nie je velmi dostupné v bežných eshopoch kde objednávam, že by som si zobral len nejake menšie kapacity do výškovej sekcie na test... Problém je že by to tiež bolo priadne drahé. Už z lacného BENNICu stáli kondenzátory 86e a to mám basy aktivne...

kudlibabka, pre čo píšeš v slovenčine? big_smile okrem toho sa tam píše ia a nie j...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

pro srandu....to j mi tam moc nesedelo...:-)

(upravil mechanik 18. 11. 2016 10:39)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

toto si ešte neskúšal? big_smile   http://www.tme.eu/sk/details/kpcu01-10u … u01h610j/#

EDIT: každopadne tá WIMA hore je polyester zatial čo BENNIC a VISATON sú polypropylen. To bude chcieť dosť toho porovnať. Našiel som pekný hranatý KEMET polypropylen na 50V   http://www.distrelec.sk/sk/kondenzator- … ;simi=98.3   takže v rozumnom malom púzdre... Cena je sice vyššia než pri kondenzátoroch na vyššie napätie... 9,47e bez DPH, to je fakt dosť.

Do výhybky potom skúsim MIFLEX MKP14H tie sú na 600V. Cena je niečo málo cez dvojnásobok BENNICu, za výškovú sekciu teda dám 36e čo ako tak ide...

Posledný bude koncák a preamp tam skúsim elektrolyt+folia oproti bipoláru+folia oproti DC servu.

EDIT: tak neviem či ten kemet ešte zdražel ale dnes tam vidím cenu 12,60e a nie 9,47e, bohužial som zistil že sa nejedná o polypropylen ale Metallized Polyphenylene Sulfide. Eshop tie kategorie asi nemá najlepšie urobené... Teda neviem či má cenu to skúšať, za 30e s DPH, 2 kusy. Bude to asi horšie než polypropylen ktorý sice stojí len do 5e/kus ale je hrozne velký.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

A když teda dám něco teorie - i ten nejlepší kondík má nějaký ztráty (tg delta), a v extrémním případě i změřitelnou nelinearitu při polarizaci různým napětím, ale DC servo se od 10Hz ničeho nezůčastňuje. Takže jakejkoliv kondík je "kurvítko zvuku" už jenom vliven nezanedbatelnýho fázovýho posuvu, co je různej podle kmitočtu. Ale v tomhle nejedu. Pro mě je high-end  pakl TC205 do výhybky, složenej paralelně z malejch kapacit, a dál už to považuju za sektu s vlastním výkladem náboženství smile

(upravil karel.adam87 11. 11. 2016 13:41)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2 DJ_Rix, stiglitz: Ano, je to brusný kotouč a na něm je provizorně ten zelený filc. Jestli se k tomu dostanu, tak i víkendu pošlu nějaké final fotky (Udělám tomu samostatné téma s popisem), tady je to ještě v pracovní fázi.

https://s11.postimg.cc/7192ks92n/IMG_5447.jpg https://s11.postimg.cc/zfei4nwmn/IMG_5450.jpg https://s11.postimg.cc/mcngz4vsf/IMG_5452.jpg https://s15.postimg.cc/pl5j1yhl3/IMG_5455.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Na tomhle je krásný to, že to, co si uděláš sám, těší mnohonásobně víc. Dobrá práce!

Příspěvky [5,781 až 5,800 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 288 289 290 291 292 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£