Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 264 z 422)

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

  Stránky: ««« 1 ... 262 263 264 265 266 ... 422 »»»

RSS

Příspěvky [5,261 až 5,280 z 8,421]

(upravil Dohnalik 29. 8. 2015 0:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

https://lh3.googleusercontent.com/-8eKyDS5zDZo/VeDgDMg2iyI/AAAAAAAAFC0/Qihmp5G3l6U/s720-Ic42/IMG_20150829_001713.jpg

Dnes mi konečně z číny dorazila Xiaomi powerbanka. Zpracování špičkové, kapacita přes 10 Ah, velikost maličká...a to všechno za 300 Kč smile
Používá velmi podobné (v některých případech stejné) lithium ion články jako Tesla Model S, proto tolik energie v tak malém balení.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Pre zaujímavosť, koľko váži (samotná krychla, bez káblov)? Mám cca 2r starý 10Ah bank, pozriem koľko váži ten, každopádne ale do cyklotašiek vždy dosť zvažujem, či ho pribaliť, alebo radšej dobíjať po krčmách...

(upravil Dohnalik 29. 8. 2015 1:51)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Naměřil jsem 210 g.

http://www.gearbest.com/mobile-power-ba … 87685.html
Oni píšou 207 g. Rozdíl zanedbatelnej...asi to bude tím, že je plně nabitá smile

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

--->Dohnalik:

A které typy akušek máš na mysli konkrétně, že v tom čínském ksindlu jsou? smile
Před půl rokem jsme objednávali do jednoho našeho projektu něco málo přes 1000 článků typu Sony VTC5. Věř, že nebyla žádná prdel se k těm OEM originálům dostat. Tudíž silně pochybuju o tom, že nějaká pitomá čínská powerbanka obsahuje něco, co se originálu byť jen blíží.
Nabíječka prohlížečů facebooku navíc absolutně nepotřebuje high-discharge-rate LiIon články.

(upravil Dohnalik 29. 8. 2015 2:22)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Mysli si dál, jsou to 100% originály. Spousta lidí je vytahovala a měřila, ESR špica, kapacita přes 3450 mAh na článek, zítra to pohledám a hodím to sem, nebo možná koupím druhou a kuchnu ji jenom na ty články. Očividně o Xiaomi nic moc nevíš, není ledajakej čínan, xaiomi vyrábí špičkový telefony za super ceny a hromadu dalších blbostí, nelajzli by si použít neoriginály. Jsou tuším 3. největším výrobcem mobilních telefonů na světě po applu a samsungu.
Články v powerbance jsou Panasonic NCR18650BF, občas ekvivalent od LG. Nejmodernější články který jsou k dostání, vzhledem k množství v jakým je xiaomi odebírá přímo ze zdroje, na tom mají marži ještě pořád velkou.

Sony VTC5 jsou na dnešní dobu zastaralé, ale jsou levné, chápu. Já si taky koupil Samsungy ICR18650-26F, 4 kusy, vyšly mě asi na 60 Kč na článek, krásná cena. Opět 100% originály, kapacita se pohybuje kolem 2650 mAh.
https://lh3.googleusercontent.com/-n_L5 … 005124.jpg

Než začneš rýpat, ano, vím že ty Sony jsou high-current, nicméně ty panasonicy 30A zvládají také levou zadní. U těch samsungů bych to asi neriskoval, nicméně za 60 Kč...

// tady je ta powerbanka rozebraná: http://genk.vn/do-choi-so/co-gi-ben-tro … 704121.chn

(upravil Hazys 29. 8. 2015 2:26)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak zrovna nějakýma telefonama mě nikdo moc neohromí. Tuhle spotřební verbež já odmítám podporovat, stejně jako prohlížení f**kbooku, ke kterýmu jsou ty dnešní "telefony" většinou určený. Naivně jsem si myslel, že ten můj krám použiji aspoň na přehrávání hudby, ale tak zpyzděný přehrávač, to už jsem dlouho nepotkal. smile

Kolik že mají ty Panasonicy discharge rate? Našel sem v rychlsoti nějaký datasheet a maximum bylo 2C (to je nějak žalostně málo).

Tím tu nechci vyvolávat žádné bezpředmětné diskuze typu "kdo ho má delšího", pouze mě zajímá, co tak úžasného v té powerbance je, když jsi to tolik vychválil. Zatím ale nejsem příliš přesvědčen, že by to bylo lepší, než VTC5, co se napájení elektrické trakce týká.

Za ty počmárané články a lepící pásky se omlouvám, ve finální verzi nejsou. Ty desky nahoře jsou made by já. smile
http://c66.imgup.net/6s1aad.jpg

PS: Ty tvé jsou datasheetovo 2C discharge. "že to zvládne taky 30A" - se divím, že takové fráze používáš zrovna ty. yikes Pouze se potvrzuje, že powerbanka neobsahuje high-discharge-rate články, tudíž ani nic srovnatelného s tím, co se používá v elektromobilech. A že by v Tesla S jezdily 2C discharge články, se mi krajně nepozdává.

(upravil Dohnalik 29. 8. 2015 2:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Proč jsou lepší na napájení elektrické trakce než VTC5? Prototože 7100 ks tvoří 90 kWh baterii elektrickýho auta, který dojede 500 km a zrychlí z 0-100 za 2,8s (při rozjezdu tuším z baterie teče kolem 1800 A). Přitom na baterii dávají záruku 8 let a tvrdí životnost 10 let. On bude asi důvod, proč Tesla použila ty články co jsem zmínil a nepoužila VTC5. Jeden z nich je i to, že panasonicy mají větší příměs křemíku a zvládají daleko lépe pracovat ve větším rozsahu teplot, než ty sony, což je u auta docela zásadní věc. Stejný články používají v Powerwall, který cykluje denně po dobu 10 let (tj každý odpoledne se nabijou...10 let). Jasně, používají je v omezenějším rozsahu napětí, ale pořád je to úctyhodný výkon.

Je mi jasný, že tě neohromím telefonama, už jsem si o tom četl tak 10x jak to nebudeš podporovat...but IDC smile Má to vypovídající hodnotu o společnosti, o to mi šlo.

Co ta tvoje baterie pohání? Ze zvědavosti, elektrickou trakci mám rád.

//ten teardown té baterie je nedostupnej z nějakýho důvodu..zkusím pohledat ty obrázky jinde. Podle něj jsou ty články víceméně lehce upravený BFka. Panasonic mají s teslou deal a i musk někde říkal, že používají tyhle (samozřejmě ne konkrétně, ale řekl že jsou to state of art consumer grade).

(upravil Hazys 29. 8. 2015 2:43)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Taky auto.  4x4 66kW. Z nuly na 100 pod 4s (odhad), zatím v měničích není dodělaný field weakening, takže se to přes 70km/h nedostane.

//EDIT: 7100ks, no budiž. My máme jen 792ks, šetříme každý gram tudíž nějaké 2C články jsou pro nás naprosto nezajímavé.
Detaily možné do SZ, sem do fora se to nehodí, tohle má být o audiotechnice. Navíc zde odmítám o našem projektu vést diskuzi. děkuji za pochopení.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Tak jsem dnes konečně dohnal do finiše částečné snížení výkonu laseru Ultracluster RGB, udělal jsem z toho tak trochu laser od šikmookých s přidanou modrou a ovládáním DMX + dálkovým. A s podstatně větším úhlem záběru.
Nechtěl jsem platit něčí slepotu, 200 mW prý nejnebezpečnější červené, sice s nerovnoměrným rozhozením do minimálně 20 bodů, mne nenechávalo klidným. Zelená a červená stejně přebíjely modrou. A nechtěl jsem při každé akci tvrdě hlídat, aby někdo nenamířil laser do lidí. Jsou sice stejně borci, co do nich perou takové výkony v jednom paprsku, já si ale nechtěl zatěžovat svědomí smile.
Nyní jde do červené a zelené diody poloviční proud, modrá zůstala 100 mW a vypadá to utěšeně a úměrně. V pátek to bude v akci smile.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Laserem bych vůbec nikdy nepálil do lidí. Nějakej kripl si přijde stěžovat, že nevidí, a zahojí se na Tobě. Teď už to není tovární stroj, tak by na Tebe v případě problémů koukali krs prsty...

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nejde o kripla (nazval bys tak svoje dítě třeba?), ale o možnost postihu a pokud to bude pod širým nebem tak s využitím nových paragrafů k ochraně letecké dopravy, možnost vyřádění se státního zástupce vysoká.
Jinak platí hygienické limity pro třídy laserů podle vlnových délek a výkonů, do průseru můžeš spadnout i po technické závadě, třeba se posune rozsah vychylování nebo spadne rampa. A za ohrožení se počítá i paprsek odražený, který může mít skoro stejnou intenzitu. Takže máš na akci inkognito hygienika nebo chlapa z Inspektorátu a dáš mu vydělat hned.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nazval. Už se s lidma taky moc neseru. Dostávají co zaslouží. V dobrém i ve zlém. No, možností jak se dostat do problémků je jak koukám opravdu hodně...

(upravil Otas 1. 9. 2015 15:10)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

V zásadě nemám jiné pocity, než to, co říkáte.
Proto ty výkony spadly skutečně zásadně, je to teď vcelku totéž, jako ty malé mrchy, co prodávají Vietnamci, jen s větším úhlem záběru a několika dalšími plus. V jednom bodě mi tak vychází průměrně cca 2 mW na červené a modré (ta je navíc trochu rozplizlá) a 1 mW na zelené.
Naštěstí tento laser principem NIKDY neudělá soustředěný jeden paprsek v jednom bodě - to bylo východisko výběru. Jednobodové jsem viděl několikrát a jímala mne hrůza a bytostně to nesnáším. 
A když jsem jednobodový dostal jako vyrovnání dluhu, prodal jsem ho s velkým varováním za pětistovku.

Mimochodem zítra jdu na operaci laserem, jsem zvědav na barvu smile.

Edit: Červená, samozřejmě. A vidím zase ostře.

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Dneska jsem dokončil oživování a měření na prototypové desce mého preampu. Ani třetí verze se neobešla bez chyby, chybějící propoj u proudového zrcadla mi připravil krásné dva večery nervování big_smile Každopádně vše již funguje jak má. Celý projekt je zamýšlen jako dual mono koncepce, proto i na modulu se nachází jen jeden zesilovač, nš zdroje napájení, ochrana proti DC a DC servo. Jakmile bude čas nahodím sem nějaké měření a pokud půjde vše podle plánu, bude celý projekt k slyšení na akelu.

https://i.postimg.cc/gx3v63LZ/2221659.jpg

(upravil mechanik 10. 9. 2015 9:14)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Rozkop, pekné, žiadne BDčka, to by mohlo hrať dobre smile KSA1381 a KSC3503 Fairchild? Tiež vyberatelné kompenzácie, to je šikovné. Takto som rozlámal asi 3 kusy DIP8... Rád vidím niečo iné, SMD, prekovy, celkovo DPS.

Prezradíš, napovieš, aká je to topologia? Nízkošumový zdroj je podobný ako ten od PMA? (tušim napätová referencia OZ + darlington) Skúšal si či je to realne počuť oproti LM317/337? Ochrana proti DC na výstupe? Je to nutné ked má každý zosilňovač na vstupe kondenzátor proti DC? O sluchátkach sa asi vzhladom k chladeniu neuvažuje. Merania si rád pozriem.

Tak som si po 1,5 roku osadil dosku samotného diamond-u. Ked sú tam rýchle tranzistory tak ho na výstupe DACu ani nepočuť až na mierne pevnejšie basy. Celkom by ma zaujímalo ako by hral BUF634, verím že uplne rovnako...   

https://i.postimg.cc/ZCvYTn2k/2222671.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Potesilo, docela vzacny kousek

http://aukro.cz/ShowItem2.php?item=5625 … st-visited

Web

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Nemohl by si ji naskenovat?

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Jo muzu.. doporucoval ji B.Sykora

Web

(upravil Benazi 11. 9. 2015 20:31)

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

kámoš mi dnes dotáhl bedny na repas .Hrál na střední hlasitost a najednou šupka a basy nikde. po  podrobnějším ohledání jsem se nestačil divit.
foto výhybky zde:
http://s22.postimg.cc/dvrejd5tp/DSC00232.jpghttp://s18.postimg.cc/rgssjlp39/DSC00231.jpg

Re: Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

2 Rozkop: Ty SMDčka na kraji desky, to co je za fóry? jak tohle vůbec někoho napadne...

Příspěvky [5,261 až 5,280 z 8,421]

  Stránky: ««« 1 ... 262 263 264 265 266 ... 422 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Čo ste dnes urobili, kúpili alebo čím ste si spravili radosť...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£