Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Změna polohy BR

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

Téma: Změna polohy BR

Kolegové, rád bych požádal zkušenější o radu. Sice jsem už postavil od r. 1985 celkem dost budek, ale většinou uzavřených. Poslední projekt byl kopií hotového projektu s BR ozvučnicí, se kterým jsem spokojen. Ovšem kamarád mě chce o moje bedýnky připravit protože se mu moc líbí, a tak budu stavět znovu stejný projekt, ale chtěl bych změnit polohu BR. Jde mi o to, jestli je to možné- repektive co bych musel kvůli tomu na projektu měnit. Onen projekt je 2P sloupek- nohoře výška, pod ní středobas a pod ním BR. Mezi repráky a mezi basem a BR jsou mezery 2.5cm. Bylo by možné BR přesunout na sloupu dolů? Uvažuju tak 20cm, od spodu (výška sloupu 1 metr). Nikde jsem nenašel nic o tom, co se změní změnou polohy nátrubku, když vše ostatní zůstane stejné.

Web

(upravil Hippo007 7. 1. 2015 23:32)

Re: Změna polohy BR

Můžeš to udělat, se zvukem bedny to nic neudělá.

EDIT: no vlastně u 2-pásma je dělící frekvence kolem 2 kHz a přes BR se dostane kromě frekvence na kterou je BR naladěn utlumeně i to co hraje středobas, takže nějaký minimální rozdíl ve zvuku těch 2 provedení může být slyšet. Ale nebál bych se tu změnu udělat.

Re: Změna polohy BR

Hippo007 - tím spíše by mělo být menší zlo přesunutí toho BR k podlaze z urovně repro v poslechové výšce ne ? smile  pokud by to bylo možné řešil bych ho směrováním do podlahy třeba i jako štěrbinu řešenou jako mezeru mezi dnem a čelní deskou...

Re: Změna polohy BR

Bez měření výsledku BR do podlahy ne, ovlivňoval by jeho naladění omezený prostor, do kterého by vyzařoval. Umístění BR vepředu má výhodu v nenáročnosti na požadvek umístění bedny. Jestli bude bedna stát dál od stěny ( >0,5m ), může se dát BR na zadní stěnu bedny - nejsou z něj slyšet odražené tóny střední frekvence vyzařované středobasem zadní stranou membrány dovnitř bedny.

Re: Změna polohy BR

Díky. Nějak rozumně to namyslím.

Web

Re: Změna polohy BR

Tak pochopitelně konstrukčně, mezera alespon o prumeru BR,myslel jsem na šterbinu jejíž stěnou by byla čelní deska (bne trubka nekde uprostred hloubky) ,čímž by to nemuselo tolik trpět tím směrováním do podlahy,šlo by to rovnou "ven" ,ale odfiltrovalo by to ty nežádoucí frekvence..prostě mi to uvizlo v paměti zminované jako dobré řešení  (ostatně každé má své jak píšeš,at už zepředu,zezadu,zespodu.. snad jen zhora se nedáva a to možná jen kvuli prachu? než že by to mělo jiná negativa ? smile

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Změna polohy BR

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£