Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 16)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 304]

Re: Zesilovač sinclair

Právě proto jsem dotyčné tupci nazval, protože nekriticky obhajují něco, čemu nerozumí a na nějaké námitky nereagují.

Re: Zesilovač sinclair

Když pominu plošňák, tak to zapojení má nějaké funkční vady ? Nebo je jenom moc jednoduché ?

Re: Zesilovač sinclair

V tom zapojení sú fakt školácke chyby ktore v sekunde pošlú zosik na večnú cestu. Blbo zapojený trimer kluďáku je jedna z nich.
Ked už sme pri tom kluďaku vo svojich dvoch posledných konštrukciach som na snímanie teploty požil tranzistor v malinkom puzdre SMD a dal som milimeter od nožičky kolektora výkonového trenzistora. Zakapol som ho do bielej teplovodivej pasty tak aby bol medzi oboma tranzistormi tepelná vazba. Po odtestovaní a zmeraní musím konštatovat že tepelná vezba je omnho dynamickejšia ako pri bežnom spôsobe ked je snímací tranzistor v klasickom puzdre pripevnený cez izolačnú podložku  na chladič. A za velkú výhodu považujem aj to že netreba riešiť jeho umiestnenie na chladiči a vrtanie dalšej diery.

Re: Zesilovač sinclair

Jestli někdo začne řešit ty chyby, čekám omluvu wink

Re: Zesilovač sinclair

djsteve - hifisti sa SMD boja, s tymto tu neuspejes... ja osobne by som THT zrusil big_smile

Web

Re: Zesilovač sinclair

Tak zrušit THT výkonový součástky není taková prdel smile Ale jinak ano, THT parametry jenom zhoršuje a zařízení prodražuje, obecně známá věc už několik snad i desítek let. Navíc na sestavení je složitější než SMD, jenže to člověk bastlířům nevysvětlí, ono je to maličký a nejde to dělat kombinačkama...

Re: Zesilovač sinclair

Já bych zase rád viděl ty vaše SMD IGBT a mosfety na 1200V a 50 či 500A... Vy povrchovkáři lol

Re: Zesilovač sinclair

Však říkám, že až na výkonový hajzly je lepší používat SMT, ale jelikož nedělám nějak moc výkonový potvory (by mi to tak leda jebalo pod rukama), tak se spokojím s SMD, THT používám jenom elyty (protože ty SMD zaberou daleko víc místa a jsou nahovno) a výkonový součástky.

Re: Zesilovač sinclair

Na poziciu tepelného čidla je vdaka svojej malej tepelnej zotrvačnosti sučiastka SMD ako stvorená či to hodí alebo nehodí do hi fi je už len na samotnom konštruktérovi.

Re: Zesilovač sinclair

Já bych řek, že to je spíš na publiku, které to pak bude kupovat. lol

(upravil mordoo 17. 8. 2014 23:53)

Re: Zesilovač sinclair

120 min. amatera, 70x70 smile
https://lh4.googleusercontent.com/-HTq1T-DRGKg/U_EiyVI5XzI/AAAAAAAAEwM/e55Bphi40Zw/s128/z30.PNG

(upravil Dohnalik 18. 8. 2014 0:35)

Re: Zesilovač sinclair

http://www.pctun.czechian.net/820a/soub … 20a_03.jpg K tématu něco velice podobného, akorát tam soudruzi přidali nadproudové ochrany (a samozřejmě vychází z úplného originálu, takže regulace kliďáku je naprosto zbytečný luxus).

Re: Zesilovač sinclair

mordoo, silový cesty musí být silný, né hubený smile

Re: Zesilovač sinclair

djsteve: já ti nevím ... taková malá mrcha přece nemůže dobře znít smile

Re: Zesilovač sinclair

Ale ja počúvam iba po tichu takže žiadny výkon sa nekoná. smile je mi to jasne.

Re: Zesilovač sinclair

To je právě ono.Sto lidí,sto chutí.Je tady někdo,kdo by to spíchl v SMD?Byla by to malá destička v nohách výkoňáků.
Byl by někdo ochoten opravit ty chyby ve schématu?

(upravil PMA 18. 8. 2014 9:00)

Re: Zesilovač sinclair

Dohnalik napsal:

http://www.pctun.czechian.net/820a/soub … 20a_03.jpg K tématu něco velice podobného, akorát tam soudruzi přidali nadproudové ochrany (a samozřejmě vychází z úplného originálu, takže regulace kliďáku je naprosto zbytečný luxus).

Tys to někdy stavěl (originál) a měřil - že píšeš, že "regulace kliďáku je naprosto zbytečný luxus"??? Máš nějaké výsledky, které můžeš zveřejnit a to tvrzení obhájit, nebo je to jen další ze sta bastlířských plácnutí do vody???

Jinak ten obvod na linku má, co se týče parametrů, všechny chyby originálu. Zcela rozvážený vstupní diferenční zesilovač, malý klidový proud a tudíž jak přechodové zkreslení, tak zkreslení způsobené chybným nastavením vstupního obvodu. Hraním si s velikostí desky toto nezlepšíte, ale už jsem pochopil, že vám tady o parametry a tudíž ani o zvuk nejde.

(upravil Dohnalik 18. 8. 2014 9:05)

Re: Zesilovač sinclair

Bylo to myšleno ironicky...proboha. Mně je jasný, že to má všechny chyby originálu a jestli si myslíš, že jsem takovej debil a předpokládám, že když zmenším desku, tak to zlepším...tak to tady balím. Nikdy jsem to neměl v plánu stavět ani se tím zabývat, poslal jsem to jenom pro zajímavost, že to zapojení používala tesla i v 89 ve svém nejlepším receiveru (což byla i tak sračka).

Re: Zesilovač sinclair

PMA napsal:

Hraním si s velikostí desky toto nezlepšíte, ale už jsem pochopil, že vám tady o parametry a tudíž ani o zvuk nejde.

Presne, tu sa počúva zásadne očami, uši sú zbytočná komplikácia....

(upravil PMA 18. 8. 2014 9:17)

Re: Zesilovač sinclair

V tom pdf je popsané to, co je, podle mě, nejdůležitější a co v původním manuálu ani v dalších schématech Z30 nenajdete.

1) nastavení vstupu pro minimalizaci zkreslení
2) obvod pro teplotní regulaci klidového proudu (ten trimr si klidně zapojte jako proměnný odpor, jenže to stejně nic neřeší, věc řeší kvalitní součástka a mě se za X let nestalo že by kvalitní trimr měl odskok běžce. Pokud nakupujete někde za 5,- Kčs, tak není pomoci)
3) nastavení konce pro minimalizaci zkreslení ve třídě AB

Dále máte připojené měření, které ukazuje průběh složek harmonického zkreslení na kmitočtu, těsně pod limitací. K tomu mám sadu měření od malých výkonů až k limitaci i pro CCIF 19+20kHz a IMD 250Hz + 8kHz.

Jenže jsem si nějak spletl fórum, tady se "řeší" jiná problematika, takže nebudu obtěžovat. Zmenšit tišťák nebo přezapojit trimr nebo ho nahradit pevnými odpory si můžete podle libosti.

Příspěvky [201 až 220 z 304]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 ... 16 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zesilovač sinclair

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£