Téma: umiestnenie subbasov do vzduchu

Ahojte...taka teoreticka rovina. Ideme s kamaratom robit taky mensi klub, preto by som sa ccel opytat ako je to s umiestnenim subwooferov do vzduhu. Dajme tomu ze by som mal k dispozicii 4x dapx18b a 4x nejake dvojpasmove satelity s 12" stredobasom. Moja myslienka spociva v tom, ze by sa dva suby polozili na bok na seba a podne v nejakom uhle este zavesili tiez na bok polozene dva satelity pod seba a vyselo by to vo vzduchu od stropu nadol. V podstate by to vyzeralo ako line array. na druhej strane tak isto. Bolo by to tazke ako svina ale to by sa nejak vykoumalo. Taketo riesenie som este nevidel nikde vsade boli skovane suby pod podiom prip vo vyklenku pod dj-om. Len ako vravim cisto v teoretickej rovine. Strop je vysoky ako svina cize s miestom by problem nebol a vyzeralo by to zaujimavo, len ako by to hralo...

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

I ke stropu je můžeš dát. Simuluj to v programu REW (nutno se registrovat).

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

to by hrálo na pi ka ču

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

Čím víc do rohu, tím víc basů zadarmo.

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

Strop je to iste čo podlaha takže to pojde smile

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

Svůdná myšlenka, nikdo do nich nebude kopat a budou ohroženy jen špunty od šampaňského, popřípadě letícími půllitry. Ušetří se místo v malém klubu (zařízením takového se zatím teoreticky zrovna zaobírám). Jen ten strop musí být důkladný. Selhání stropu nebo závěsů je tutový smrťák.

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

a když už jsme u těch krizových scénářů, tak pokud by šlo přímo konkrétně o ten DAP x18b, tak nemají rigging pointy, tudíž je nebude tak snadné zavěsit. Jediná teoreticky možná varianta, která mě napadá, je nechat si vyrobit nějakou konstrukci do které se suby usadí. Samozřejmě ideálně a správně by to tak mělo, né-li musí být, si to nechat udělat v dílně co ti k tomu dodá certifikaci na konkrétní použití, a to se saaaaakra prodraží. Takže bych kouknul po nějakých subwooferech co jsou továrně určené pro věšení.

Re: umiestnenie subbasov do vzduchu

Daj to pekne na konštrukciu. Za dvadsať rokov profesionalnej praxe ako DJ som už čosi zažil. Kolegovi sa na akcii utrhla pevne montovana bedňa v klube a slečna prišla o pár zubov a zlomený nos. Naštastie to bola len 12" bednička. naťahovačky a súd nestoja za to. Ale spominam si na jednu zaujimavú akciu kde chlapci dali na konštrukciu 4ks 18" basov hrajucich s pod stropu a bolo to fajn. Smelo do toho.