Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 18 z 32)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 32 »»»

RSS

Příspěvky [341 až 360 z 632]

Re: Výroba repro soustavy

MaBat asi před rokem napsal:
Popravdě mi není úplně jasné, proč už dávno antonio nenabízí začátečnickou, byť jen minimalistickou, sadu mikrofonu, preampu a návodu pro měření reprobeden (všechen potřebný software je volně ke stažení na webu). Přece společnými silami lidí z fora by tohle všecho muselo jít bez problémů dát dohromady, témeř každý tu něco z toho umí.
Klidně přispěji tím návodem, ale muselo by být zřejmé, že to někam směřuje. Není nic otravnějšího, než trávit spoustu času něčím, co pak využije jeden člověk, a to ještě možná...

Už mi je jasné, že bez měření se ani já později nikam nehnu. Otázka to co napsal MaBat je fajn ale pohnulo se to někam. Já jsem zde na foru zatím nic nenalezl. Dá se někde koupit setík k měření atd.

Re: Výroba repro soustavy

Samozřejmě, že ne. Tehdy jsem napsal "Popravdě mi není úplně jasné, proč...".
Nyní bych k tomu dodal snad jen, že už mi to celkem jasné je smile

Re: Výroba repro soustavy

reta: Dá se někde koupit setík k měření atd.

Nevím, dám pár odkazů na samo domo:
měřící mikrofon
jak na měřící stojan na mikrofon
návod na předzesilovač pro mikrofon nebo návod 2

(upravil reta 29. 5. 2013 21:21)

Re: Výroba repro soustavy

Děkuji za odpovědi.
Jak jsem ne jen dnes zjisti tak ten mikrofon je asi jedinej co se dá v ČR za rozumný peníz koupit. Právě jsem si ho objednal.

Je na tomto webu, foru někdo kdo je mi schopný a ochotný udělat za úplatu ten předzesilovač?
edit: pěkně prosím

Re: Výroba repro soustavy

MaBat: takže už jsi taky otrávený reakcemi některých zdejších členů a nemáš chuť zkusit sepsat ten návod?

Re: Výroba repro soustavy

reta: potřebuješ jednou změřit, nebo to chceš mít jako zařízení i do budoucna ? Lidí schopných udělat ti ten předzesilovač zde bude plno, otázka je kolik jich bude ochotných smile

(upravil reta 3. 6. 2013 14:25)

Re: Výroba repro soustavy

Rád bych měl toto zařízení i do budoucna.

Hledal jsem a hledal setík. Našel: http://www.hifionline.cz/merici-systemy … -software/
Ovšem nedokážu posoudit jeho kvality.

(upravil MaBat 31. 5. 2013 12:24)

Re: Výroba repro soustavy

To je za ty peníze IMHO nesmysl. Navíc veškerý potřebný a přitom velmi kvalitní software je dostupný zdarma.

Teoreticky by měla plně dostačovat i sada, sestávající z UMIK-1 pro vstup (mikrofon + ADC) a stávající zvukové karty pro výstup. Ačkoliv to mám doma, ještě jsem se nedostal k tomu to vyzkoušet.

Stejně tak dobře bude ale fungovat M-1 z Prodance a primitivní bateriový preamp. Hardware obecně už není zásadní problém.

(upravil reta 31. 5. 2013 13:07)

Re: Výroba repro soustavy

U toho UMIK-1 v létáku píší:
Je čas konečně se soustředit na svá měření třemi jednoduchými kroky: Vybalte, Zástrčka Změřte! A to se mi hodně zamlouvá. Pokud je to pravda. A nakonec ani ta cena není až tak hrozná.

Re: Výroba repro soustavy

reta napsal:

Děkuji za odpovědi.

Je na tomto webu, foru někdo kdo je mi schopný a ochotný udělat za úplatu ten předzesilovač?

1 operák , 5 odporu a 1 kondík, co Ti nalinkoval Hipo, postavis na nejake uni desce za dobu, co se manželka bude dívat na růžovku. A kdyz se na prvni pokus nepovede, tak ztráty budou pár kaček.

Web

Re: Výroba repro soustavy

To co nalinkoval Hippo007 je samozřejmě ve hře ten mikrofon už mám doma s číslem 059. A Hned začal první problém na konci toho mikrofonu je konektor vypadá jako cinch nebo jack po chvíli bádání je to asi cinch. Nikde jsem u prodejce nenašel co je to zač. A takovímto patálijím jsem se chtěl tím, že bych je hodil na skušenějšího, vyhnout. Rotře asi mi zase nezbude než dát na tebe nebo chvilku počkám až co MaBat na ten UMIK-1.

Re: Výroba repro soustavy

Pokud už máš ten Megaton, tak samozřejmě stačí si opatřit preamp. Na konci je obyčejný cinch, jinak taky "RCA". ALe jestli je tohle problém, veř, že přijdou ještě daleko větší komplikace.

(upravil reta 1. 6. 2013 10:30)

Re: Výroba repro soustavy

Že budou komplikace s tim do toho jdu. Ovšem zatím je to tak pokud zde na foru napišu jack tak se skoro všem až na vyjímky vybavý konektor, možná různě tenký a všelijat barevný. Mě se vybaví Jack Daniel's. Zkrátka je to tak, že si chci postavit pořádný bedny ale taky chci aby se mi pořád vybavovala wisky i za cenu toho, že ta stavba bude trvat déle.

Edit: to v žádném případě nemyslím zle, každý jsme nějaký.

Re: Výroba repro soustavy

Koukám, že čím dál, tím víc,  je pro Tebe i cesta cílem.

Web

(upravil reta 1. 6. 2013 11:24)

Re: Výroba repro soustavy

Asi ono. Jen bych rád aby na konci tý cesty byly slušně hrající bedny.
Pořád platí, že až dostavím stavebnici chtěl bych něco jiného, většího, lepšího. Možná ty RpM.
Edit: a mebo ještě lepší.

V odkaze od Hippo007, příspěvek 343, návod 2 nemohu načíst (zobrazit) obrázek osazováku. Prosba nemáte ho někdo. Autorovi jsem psal zatím mlčí.
Pokud se povede ten preamp postavit, budu ho moci použít ve smyslu MaBatova příspěvku 314. Jinak, dát ho při měření impedance v limpu mezi zvukovku a kabely, ktré jsem již s tím 100 ohm udělal? A tak doufat, že rozhození v pásmu 2-20Hz zmizí.

Re: Výroba repro soustavy

odporucam ti to, co bolo odporucene aj mne na slovanete cca. pred polrokom smile prestuduj top temy tu https://www.audioweb.cz/viewforum.php?id=18 
mal by si zacat asi s touto https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10379

Re: Výroba repro soustavy

Regebob, děkuji ale problém, je zatím někde jinde ve většině příspěvků je diskuze již nad něčím naměřeným ať už špatně nebo dobře. Tak tam ještě nejsem zatím nemám čím měřit (krom impedance), to snad vyřeším, ale pak a to hlavně jak měřit.

Re: Výroba repro soustavy

reta napsal:

Pokud se povede ten preamp postavit, budu ho moci použít ve smyslu MaBatova příspěvku 314. Jinak, dát ho při měření impedance v limpu mezi zvukovku a kabely, ktré jsem již s tím 100 ohm udělal? A tak doufat, že rozhození v pásmu 2-20Hz zmizí.

na toto som reagoval, ak precitas Zdenovo vlakno zistis napr., ze na meranie v Limpe (Arte)sa pouziva nejaky vykonovy zosilnovac(ja som pouzil modul z TV s A2030D)+artabox a preamp potrebujes na zosilnenie signalu z mikrofonu, ale je tam toho aj viacej

(upravil reta 4. 6. 2013 12:49)

Re: Výroba repro soustavy

Trápím se trápím, pokouším se dosadit součástky do PS. Nějak mi to nejde. A to jsem myslel, že než skončí růžovka tak to opravdu bude. Nebude.
Prosím nemáte někdo PS, třeba i na papíře o tomto pochybuji.
http://s21.postimg.cc/cxa6k99zb/osazen.gif
DĚKUJI.

edit: slušný hlavolam

EDIT: VYŘEŠENO PŘÍSPĚVKEM 367
málo jsem se snažil

Re: Výroba repro soustavy

ak ti to pomoze ja mam spravene toto http://sound.westhost.com/p93-f6.gif  zdroj  http://sound.westhost.com/project93.htm  a tu najdes aj PS v PDF  http://ptesza.blogspot.sk/search/label/ … 91mikrofon

Příspěvky [341 až 360 z 632]

  Stránky: ««« 1 ... 16 17 18 19 20 ... 32 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Výroba repro soustavy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£