Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 113 z 170)

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

  Stránky: ««« 1 ... 111 112 113 114 115 ... 170 »»»

RSS

Příspěvky [2,241 až 2,260 z 3,396]

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Ano, přesně jsi to sám napsal:

díly který nejsou v toleranci a stojí za prd

MJ15003 za 35 kč a za 125 kč

Jak si doprdele může někdo dovolit, zabalit díl kterej není v toleranci a prodávat ho jako normální díl, jen za menší cenu ?? Kdyby k tomu bylo napsáno, že ten díl je mimotolerantní a tudíž proto laciný, už by to nikdo nekupoval.

To samý s těmi tranzistory: Když je na futrálu napsaný MJ15003 , tak je mi lautr buřt kolik to stojí a kdo to vyrábí, mělo by to snad splňovat katalogový údaje, ne ??

A o tom já mluvím, ale vlastně jsi důkazem, že je to jak jsem napsal - výrobci a prodejci nás pěkně zmanipulovali a tak místo abychom jim zmíněný shit díl prohodili výlohou a nechali si pěkně vrátit peníze, bereme to tak, že to je vlastně v pořádku, protože to přece bylo laciný, tak jakýpak vztekání se big_smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Rixi klídek... tady aspoň vidíš, že za těch 35Kč to je šmejd. Já takhle v GESu před pár dny koupil "zaručovaný výrobce ONs" a dopadlo to takhle:

Spoiler

http://i45.tinypic.com/vcxoxl.jpg

Ten napravo bude určitě ONs.  A po přeměření neodpovídá datasheetu ani nalevo. Zesílení skoro 300x je nanejvýš podezřelé.
Máš pravdu, měl sem do toho GESu obratem naklusat a omlátit jim to o hlavu. Leč jsem vycvičená ovce a vim, že by se mi nepovedlo ten šmejd jim vrátit.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Je to tak,... tak jak když ,mě někdo řekne "proč kupovat selenii turbo do fiatu nebo do alfy, ty auta schroustaj všecko  ("jsou to takový ty hospodský řeči typu no kámoš kámoše říkal že ital je poruchovej, frantíci reznou, japonci sou nah*vno a nejlepší je schadewerke a jeto tak prostě protože dívej kolik jich jezdí (vůbec nevadí že z 10 TD/TDi je jich 7 polofunkčních) nejlepší je  prostě "oktáfka f metle, na hlýnách, f plné palbě a f tédéýčku s klýmou ty motory jsou držáky a jezděj za 3 litry na 1000 km, vopsach nenahraďýš, to je po důchodcích, serviska nefejkovaná, co na tom že to má 10 let, to má nalítanejch 80tkm, stopro, venca co kupuje olej do motora v lídlu to řýkal, to tak je jako") - na tuhle tému vořežprutů je zaměřenej d-fens (nechci dělat reklamu a soráč za off topic ale nedalo mě to, a musel jsem si někde vylít srdíčko big_smile )

Dnešní člověk kterej je trošku vzdělanej a uvědomuje si, nedá na blesk, lžidnes, hofinky.cz, lidl, kaufland a podobný, smíří se s tím že kvalita je za peníze a sračky jsou levný/ ve slevě a jsou všude. Každej z nás se musí taky smířit s tím, že ty stárlajny, levný kopie trandů a sajrajty se kupovat budou protože 85% populace nezajímá kvalita, zajímá je jen cena! aneb "přece nedám tolik a tolik když je to tady tak levný" (jsou vyjímky zboží, asi tak 2/100)

z výkalu prostě nikdo bič neuplete smile

jinak s těma MJ se kráásně napálil kámoš na učňáku ( já tenkrát taky nevěděl o nějakých kopiích trandů ale měl jsem štěstí, protože jsem koupil celou stavebnici i s trandama který byli on semi takže to šlapalo) zato on odpálil 3 sady a pořád nechtěl uvěřit tomu že ty za 125 mají neco do sebe.

(upravil Tipi 10. 3. 2013 11:28)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Ono občas mám pocit, že s tou kvalitou vs cena je to ešte horšie než to tu prezentujete, x krát tu čítam názory typu, ľudí kvalita  nezaujíma, ľudia sú hlúpi kupujú len to najlacnejšie bla bla bla... Problém je v tom, že sa stáva takmer bežnou praxou, že už ani tie drahšie veci nie sú o nič lepšie než tie lacnejšie, možno tak majú farebnejšiu krabičku sad Problém je to hlavne u vecí, pri ktorých bežný smrtelník nevie zistiť či je to šmejd. Ja som tak nedávno pochodil, doniesli mi na opravu jeden 100V zos stým, že to potrebujú veľmi súrne. S opravami sa už moc nezaoberám, tak sa mi to toho moc  nechcelo, ale keď som videl ich zúfalý výraz, tak som to zobral. No skrátka relatívne rýchlo som zistil, že sú tam odpálené 2 už spomínané MJ15003(4), premeral som všetko čo sa dalo, vbehol som do najbližšieho obchodu a kúpil 2ks MJ15003(4) za 4,6e/ks. S tým, že v tej chvíli som ani šajnu, nemal aká ja normálna cena za jedno MJčko. Skrátka som potreboval tranzistor MJ15003(4), tak mi ho dali, ja som zaplatil a fičal domov dokončiť opravu. Samozrejme, po cca 10s to drblo, a ako na potvoru to zobralo zo sebou ďalší (pôvodný a originálny ONsem). Nezdar som pripisoval k mojej neschopnosti. Tak som kúpil Ďalšie 2 trandy, znvoa všetko skontroloval, zapojil cez žairovky,  ale rovnaký scenár. Podozrivé mi bolo hlavne to, že to nedrblo hneď, ale až po cca 10-15s, nepomohla ani žiarovka a hlavne, že to drblo prakticky bez záťaže. Tak som sa naštval a jeden trand som rozpílil... asi viete ako to dopadlo (čip o rozmerov, 1,5x1,5mm nalepený s chemoprénom o železnú základňu).   A čo je na tom tá irónia? No to, že som nemal snahu nejak šetriť, nikto mi neponúkol horšiu, alebo lepšiu MJ15003ku (aj keď je to píčovina typu, chceš ten ľahší  1 kilogram, alebo ťažší 1 kilogram). Skrátka som chcel MJ15003 a aj keby mi ho ponúkli za 50centov aj tak by nebol podozrievavý nakoľko som vôbec nemal prehľad o tom v akej cene sa ten trand pohybuje a (ne)kavlitu som nemal ako posúdiť. A vtom je ten problém, sú veci v ktorých má človek prehľad a šmejd rozozná na prvý pohľad, ale IMHO nikto nemá 100% pprehľad o všetkých výrobkoch. A práve to je to, čo sa dnes vo veľkom zneužíva. Skrátka ak niekto chce kúpiť nejakú presne definovateľnú vec, tak ide do obchodu, kúpi si tú vec a akosi predpokladá, že tá vec je naozaj to, čo chcel kúpiť. A možno ani netuší, že tá daná vec je normálene x krát drahšia.

BTW, často tu čítam nadávky na lidl, ja som mal tiež obrovskú averziu voči tomu obchodu, ale raz už ani neviem prečo som tam išiel. No a od tej chvíle chodím už takmer výhradne len tam. Takže tým čo tak na ten obchod nadávajú radím jedno - skúste tam raz zájsť, vyberte si daný výrobok o 1 stupeň drahší, než to najlacnejšie(spravidla poľsko) a prečítajte si kde sa dané vec vyrobila (spravidla česko, nemecko) a skúste ten výrobok. Toto neberte ako reklamu, toto berte ako dobrú radu, lebo zo všetkých tých nadzvukových super mega hyper marketov, kde sa ponuka delí na úplný výmet a predražené výrobky renomovaných značiek pochybnej kvality, patrí tento obchod do kategórie, kde viete kúpiť rozumnú kvalitu za rozumnú cenu (viem znie to ako klišé). wink

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Skvělá nabídka pro ty co chtějí si vyrobit DIY kabel http://aukro.cz/ochranny-oplet-6mm-na-k … 58900.html

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tipi:
Zujimave, tak ten co si unho kupoval je poriadny hajzel lebo kamarat pred casom kupil za 4€ ON ka  a zmeral im zaverak , najhosi mal daco cez 160V. Tie pancovane serozny predajca ponuka za cca polovicnu cenu aj menej (napr GME po 0,56€). Za tolko ma aj Farnell od ON-ka a podla referencii oni udajne odpad nepredavaju. Je to smutne. Co sa tyka Lidlu od kedy som par krat jedol bravcove parocky akosi mi zacalo z Mekomackych parkov byt zle.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

To, že je ěco levný a není to kvalitní není žádná novinka...a člověk od levný věci ani žádnou extra kvalitu nečeká. Větší průser je, když je nahovno drahá značková věc, co dnes už bohužel není žádnou výjimkou...viz relativně drahý autodíly FEBI.
Když se tu spomínal Lidl...tak s tím nějaký problém nemám - prodávají dost velké množství vcelku kvalitních věcí. Taky Kaufland si u některých produktů úroveň celkem drží. Nejhorší je imho Tesco a Billa. Ale rozhodně nejlepší potraviny si vždy dovezu z Německa. Byť to člověk koupí jen v pitomým ALDI, tak je kvalita proti těm blitkům v SR někde úplně jinde. Tam si člověk pochutná i na tom nejlevnějším salámu a chlebu.

(upravil Dalča 11. 3. 2013 12:10)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Paul25:

Hovoříš mi z duše,
Ale: má rencka, Lagunu 2.0dCi, a nedbaje rad "zkušených" ujel jen na metylestery cca 100.000km (celkem najeto 150.000), a když je léto a finanční krize + akce na olej, tak jezdím na originál řepkový, slunečnicový (no prostě co je k mání) olej... Hlavně když má dobrou cenu...
Traktůrek pod kapotou spokojeně hrká a zatím nijak neprotestuje smile


Takže díky za akce , ó všemocný nadnárodní řetězci!!! Páč ceny nafty jsou už dlouho ve výši, kdy mám pocti že to není cena, ale zlodějina, zvláště když sleduji ceny paliv v jiných velkých ekonomikách (jak USA tak Rusko).

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Stojí Ti to za těch ušetřených asi 6Kč/litr? Olej jsem už dlouho neviděl za cenu nižší než 29Kč.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tak pohonný hmoty, to je kapitola. Jak se oteplí, zkusím udělat z mojí káry alkoholika smile

Web

(upravil Dalča 11. 3. 2013 12:11)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

čéče, ono to je víc než 6Kč...
Meřo koupíš za 27,- vč DPH, pod rukou bez papírů za 22,-
nafta u benzinky pod 35 nejde už dlóóóóóóuhou dobu.
Při průměrný spotřebě 7,7l/100km si to spočítej sám...
A když nejseš úplněj tydýt a dáš stroji vše co potřebuje smile, tak na alternativní palivo odjede to samý, co na ropu.

Když se daří tak se daří, musíš vyčuchat tu správou akci na olej, poslední byla litr řepkového nevalné kvality za 19,- vč DPH.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Dalča: Tak občas něco jde, já sám bych to asi neriskoval ikdyž mám auto z 90 let sad

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Pokud to naředíš s naftou tak bych v tom problém neviděl... smile Až se oteplí tak budu vlivem tlaku na úspory jezdit 30 let starym patrolem. Proč? Protože ikdyž to jezdí za 12l/100, pořád to jezdí zadarmo a přitom bez poruchy na olej z friťáku, kterého mám týdně mraky, jen profiltrovat, míchnout s benzínem a šup s tim do nádrže smile Navíc pokud se dá běžící motor pořídit do cca 8t, tak tam je ta úspora značná.

Web

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

A když uděláte přepočet "nafta/auto" a potom "Olej/problémy s tím související/jinej motor/práce/auto" je to fakt rentabilní? Čistě z mé zvědavosti, a zkuste odpovědět popravdě s nějakým propočtem co všechno s tím souvisíl,.. pokud je to ušetření měsíčně 1000 kč a za rok kupujete novej motor +  hodin práce tak to není rentabilní ani trošku,.. spíš naopak,..

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Řekněme že si všechno udělám sám, mám k dispozici dílnu a prostory. Prohodit motory konkrétně u tohohle auta je práce na odpoledne, maximálně na den. Problémy jsem minulý rok nezaznamenal, kromě toho že teda jakmile začnou teploty klesat k nule, olej houstne a už to způsobuje problémy. Také přijdeš o část výkonu ale já nejsem závodník, hlavně že se vezu.
Kdybych bral v potaz tu spotřebu 12l/100km.
Najezdím měsíčně cca 1000km (někdy méně, někdy více) to dělá 120lx35kč=4200kč za měsíc.
Pokud odečtu cca 10% benzínu, zhruba 12lx35kč=420kč.
Další je nutnost vyměnit palivový filtr, otázka 300kč za 1 nebo 2 měsíce.
Má celková úspora je tedy zhruba 3500 měsíčně.
Řekněme že za dva měsíce mám na motor s tím že když se mi bude chtít tak udělám GO toho starého za 20t a mám téměř jako z fabriky pro případ, že bych z něj chtěl udělat leštěnku veteránka.
Pokud vezmu v potaz ježdění od března/dubna do října/listopadu (včetně) ušetřím minimálně 15-19000 kč/rok (záleží dle ceny motoru). V ostatních měsících osedlám feldu jakožto zimní vozidlo a hurá do ulic lol
Je to asi nejvíce o možnostech každého z nás.
A znám lidi co po přestavbě a vymakaným filtrováním oleje jezdí celoročně a mají najeto hromadu kilometrů na jeden motor (jasně že ne 400 000) ale např 60. Pokud ten motor není úplně na odpis, vymění se vstřikovače a jezdíš vesele dál smile Ovšem nejsou to žádná moderní auta, přelom 80. a 90. let.

Web

(upravil Jan16 12. 3. 2013 23:13)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Kdo chce vidět hořící SKYTEC?

UPD: Prej to shořelo po dvou dnech.

(upravil denis15 13. 3. 2013 9:11)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Ten Patrol ani žádný závoďák není smile - je to neskutečný držák a dříč a jak vidím (cítím), kolik lidí na friťák jezdí, připadám si jak u mekáče smile. Pokud je teplo, nevidím problém a pokud to občas člověk projede i na naftu, mění filtry a nenechá to žluknout v nádrži, je to ekonommické řešení. Celkem dost známých na to jezdí a to denně a kupodivu se to neprojevilo žádným nuceným odstavením v servisu. Mám spíše opačnou zkušenost-kamarád k nám jel od Budějovic a někde natankoval sračkovitou naftu. Auto začalo blbě táhnout a celkově bylo vidět, že to čerpadlu nedělalo dobře. První obchod, 5l jedlého oleje a motor předl jako ovečka s voňavým ocáskem za autem smile. Ono té sračky je v naftě už i tak dost....
PS: kolega dokonce dělal pokusy a údajně ten použitý přefiltrovaný byl lépe jezditelný než čistý nový big_smile. Asi aditivovaný hranolkama či co. Nemáte někdo taky porovnání??

(upravil Dalča 13. 3. 2013 11:43)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Paull25:

Počítejme s Matějem:
úspora na palivu průměrně 10Kč/l. Při spotřebě bratru 7,7l/100km při proběhu 150.000km (což je nějakých 11,5 kubíků paliva) se jedná o úsporu 115.000,-Kč.
MEŘO beru za 26Kč, naftu za 36Kč, olej za 20Kč.

Když seš šikula a daří se ti kupovat Olej bez papírů a tímpádem bez DPH, tak je ekonomika ještě zajímavější.

Mňo, i kdyby mi právě teď auto vybuchlo, tak si za tyto peníze koupím obdobnou stejně ojetou Lagunu.

Předchozí můj stroj byl Megane 1.9dCi, stejným stylem (co se paliva týče) jsem na něm ujel 247.000,- a pak jsem ho za 50.000,- prodal (jezdá doteď, ale starší majitel s ním jezdí málo - občas dovolená, jinak na nákup do většího města).

Oleje měním ve výrobcem předepsaném intervalu. Protože jsem mazací úchyl s každým olejem do motoru přiliju flaštičku teflonu (Ekolube brno)
Rostlinný olej jezdím jen v létě, MEŘO jaro/podzim, když moc mrzne tak klasická nafta.

Co se tejče závad na Laguně: zatím nic
Co se tejče závad na Meganu: jednou turbo v prdeli, prasklá skříň na výfukový straně (no ale to přičítám, že jsem se probrodil říčkou, páč jsem byl línej objíždět až k mostu a prdět to začlo, jak jsem vyjel z řeky - asi šplouchlo krapet vody na žhavý turbo)

U všeho zatím originál vstřiky, originál vysokotlaké čerpadlo.

Palivový filtr měním průměrně každej rok (když začne stroj nadávat, že je zanesenej)
Občas do paliva přilívám methylalkohol (0,5l na plnou nádrž) abych se zbavil případně někde vyskytnuvší se vody.

Do oleje (paliva, ne mazacího!!) přidávám krapet 2-ETHYLHEXYL NITRÁTU 60ml na 60l paliva. A mám klid.

Párkrát jsem se nachomýtl k nekolika sudům použitýho trafooleje, tak ten motorem prolít taky bez ztráty kytičky.

Hlavně hlídám okolní teplotu, jak hlásej teploty kolem 0 už na olej nejezdím, ale na MEŘO. jak to jde k -15°C, přesedám na naftu.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Hmmm, zaujimali by ma emisie. Tipujem pred emiskou tam das asi normalnu naftu...
Som zvedavy, kedy na rastlinny olej daju spotrebnu dan...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Přesně, hlavně to všude hrdě rozhlašujte ať se toho ti volové chytnou a dodatečně vám to zdaní.

Příspěvky [2,241 až 2,260 z 3,396]

  Stránky: ««« 1 ... 111 112 113 114 115 ... 170 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£