Re: Projekt MIR50

Betarone smekam! To musi hrat neskutecne...

Re: Projekt MIR50

Betatrone, ta tvoje mechanicka reseni proste nemaji chybu! There is no kill like overkill, parada!
Uz se nemuzu dockat, az to budu mit taky pokupe, ale hezky ve dreve, ja si s kovem az tak nerozumim - o to vetsi respekt u mne Tve vytvory budi.

(upravil right13 2. 12. 2012 22:01)

Re: Projekt MIR50

radosť pozerať na to že moje investície a mrdačky s tým nevyšli nazmar smile Betaron, špičková robota , takú kasničku by som hneď bral

už mám informácie o dosť zaujmavých osadeniach MIRu polovodičmi od firmy Semelab , veľmi sa teším na výsledky !!!

ináč, keď to niekto bude mať v rukách , kto vie zmerať parametre cez zvukovú kartu , mohol by som ho poprosiť ?? ja to neviem

Web

Re: Projekt MIR50

Pokud koncák nešumí a nebrumí ani na sluchátka je to dobře odvedena prace smile

Web

Re: Projekt MIR50

Je radost se na Tvé výtvory dívat, klobouk dolů. Umím taky leccos, ale takhle ne. Ještě jednou hluboká poklona. Pro zasmání - před asi 200 lety to bylo "vyšoustnout pardus".

Re: Projekt MIR50

Tak už mi věříš, ogare ? Zkus to ještě použít jako předzes.... smile

Re: Projekt MIR50

njn, o této aplikaci zesilovače na motivy DPA-110 jsem nepochyboval ani minutu.
Hned jak zde kolega right13 vystavil svou verzi MIR50 jsem intuitivně vycítil, že toto bude v mém případě ideální řešení pro sluchátka s vyšší impedancí.
Nyní sluchátkový zesilovač nechám do konce roku tak jak je a budu jej zvukově porovnávat s jinými sluchátkovými zesilovači. Své dojmy určitě popíši…

Co by předzesilovač jej prověřím až budu dokončovat konstrukce zesilovačů -  varianty Leachů. Nyní  mám materiál na krabice odeslaný do kooperace na Slovensko,  na tvrdý elox…

Re: Projekt MIR50

Hmm...
privodka dvoudratova a jako sitovy vypinac cinska sracka dobra tak na americkych 120V.
Betarone, jsi DOBYTEK !

Re: Projekt MIR50

Betaron napsal:

toto bude v mém případě ideální řešení pro sluchátka s vyšší impedancí.

Jsem si myslel, že takhle výkonově předimenzovaný zesák se hodí právě pro sluchátka s velmi nízkou impedancí (4-8 ohm). Ty s vysokou impedancí (150-300 ohm) by potřebovaly větší rozkmit napětí a né extrémní rezervu v dodaném proudu. Mýlím se a nebo jsem to špatně pochopil? smile

Re: Projekt MIR50

Jsou tam15A koncáky které mají zbytečně velké kapacity, stačilo by něco v TO220..

Web

Re: Projekt MIR50

ještě doplním k té časti diskuze s kondenzátory na pozici C19 a C20, že jsem namísto vámi použitých z produkce ES Ostrava s roztečí 10mm, použil WIMA 47n / 250V s roztečí 7,5mm a nožičky tím pádem upravil. Nevypadá to vůbec zle.

Web

Re: Projekt MIR50

ja 5mm arcotronicsi smile sekol som sa pri návrhu sad neskontroloval som si že 10mm sa nevyrábajú

Web

Re: Projekt MIR50

jo a to sem se nezmínil, že mi přišly /pozice C1, 16 a 22/ WIMA 1u/63V. Jsou ale nějaké divné, spíš obdélníkové než má třeba Betaron na fotce.

https://i.postimg.cc/3kygz0z9/2104698.jpg

A tím pádem se mi tam též nevejdou roll

Web

Re: Projekt MIR50

Tak sem vlož fotky, ne?

Web

Re: Projekt MIR50

tak jo...

Prostě se dělají i s jiným rozměrem nó
http://img4.imageshack.us/img4/4803/38259849.jpg

http://img248.imageshack.us/img248/8807/121wz.jpg

Web

Re: Projekt MIR50

Nó, ono když je to MKS4...
Kúp MKS2.

Re: Projekt MIR50

no ono je to zamýšlané , buď na 2x 1uF tak ako to ma Betaron , tiež som ich mal doma a použil som ich ako predlohu, prípadne ak by mal niekto doma kapacitu pod 1uF (470nF/680nF ... )tak 3x tie .

Web

Re: Projekt MIR50

jasně, díky

Web

Re: Projekt MIR50

Než sdělím své postřehy ke sluchátkovému zesilovači s moduly MIR50, nejprve několik poznámek k používaným sluchátkám;
Mezi mnoha sluchátky, která mám ve svém arzenálu, jsou některá více basová, jiná méně basová s více zdůrazněnými vyššími pásmy. Hudební nahrávky, mastering, styl, žánr muziky – proto mám sluchátka s rozdílným podáním zvukové charakteristiky, aby bylo možné se přizpůsobit s i přihlédnutím na momentální náladu, pocit, duševno…
Sluchátka Sennheiser HD-650 umí výborně hrát od spodních frekvencí, naopak Beyerdynamic DT-880 mají basy mělčí s širšími středy a výbornými výškami. Říká se, že tato sluchátka jsou svým zvukovým projevem analytická.
Po zhotovení modulů MIR50 a zabudování do krabice jsem týden poslouchal s vysokoohmovými sluchátky HD-650 a zejména DT-880, pro které byl tento sluchátkový zesilovač především stavěn.
Zesilovač má skutečně výborný, dostatečný výkon pro sluchátka s impedancí 600 Ohm. Nechtěl jsem dělat předčasné závěry hodnocení, zhruba po týdnu poslechu s DT-880 musím konstatovat, že delší dobu nevydržím poslech s těmito sluchátky na hlavě – přílišné, neklidné agresívní výšky s vyšší hlasitostí neúnosné a naprosto ploché spodní frekvence. O trochu lepší je zvuková situace se sluchátky HD-650, ale na to jak umí tato sluchátka přenášet spodní frekvence na jiných zesilovačích, je to s MIR50 bída.

Čili co s tím provést?
Provedl jsem drobné úpravy:
Koncové tranzistory 2SC5200/2SA1943 jsou nyní nahrazeny typy TO220  MJE15030/MJE15031.
Výstupní cívka je proklemovaná, druhý boucherot zrušen. S touto úpravou musela být upravena kompenzace u budičů 2SC4793/2SA1837, protože jeden modul začal kmitat.
Potenciometr Volume byl zprvu 10k/G, nyní je použita hodnota 47k/G.
Vazební kondenzátor C1 má nyní kapacitu 4mí2.

Zvukově se mi teď jeví poslech s oběma typy sluchátek mnohem lépe, ale pořád bych očekával jeho chod ještě trošku lépe od basů. S touto úpravou MIR50 jsem včera zvukově porovnával se sluchátkovým zesilovačem Ciuffoli/Bastlecs.
Ciuffoli zesilovač mám s různými sluchátky naposlouchaný a přímým porovnáváním / přepínáním signálu z CD přehrávače Technics SL-PS770 musím říci, že Ciuffoli je detailnější, jakoby širší ve středním pásmu. Ta nuance není nijak veliká, ale lze to snad popsat – poslech s Ciuffoli zesilovačem se mi jeví, jako bych seděl mezi muzikanty, s lepším rozlišením jednotlivých nástrojů. Kdežto při poslechu s MIR50 jako bych poslouchal před orchestrem…

Dojmologie jak prase, lepší to popsat neumím smile

Re: Projekt MIR50

Chtelo by to zkontrolovat stabilitu na rychlem skopku, prenos obdelniku ap. Dalsi skok by udelaly jfety na vstupu-jemnejsi vysky.

Web