Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Ono taky hloubka vniku závisí na materiálu, jiná je u AlFe lana a jiná u mědi.

U 50Hz - jistě, 6-8mm - ale to znamená, že skinefekt můžu téměř zanedbat u plocháče o síle 2a, nebo u plného drátu o průměru 2a - a to je průřez dosti monstrózní.

Web

(upravil Hippo007 19. 3. 2010 6:49)

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

No dostals mne Zuki na mou neznalost. Učil jsem se to ve škole, ale zapamatoval jsem si jen, že na cívečky používat postříbřenej drát až od krátkovlných frekvencí. Ono to tak vychází i z té tabulky hloubky vniku.
To, že při 10kHz se skinefekt začíná projevovat u drátů o S=1,5mm2 mne překvapilo. Na 20kHz se u kulatých drátů přibližně využívá u drátu 1,5mm2 plocha 1,3mm2 a u drátu 2,5mm2 plocha 1,9mm2. U lanka to bude malinko lepší.

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Do beden pouzivam stribro o prumeru 1.5 mm. Pro sporive a holoprdelniky staci bohate Cu o prumeru 2.5 a 1.5 mm - od fa. DEXON.

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

vole, striebro smile))

Web

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

stříbrné vodiče big_smile dobrý to určitě poznáš, když nad 10kHz je stejně uplně zanedbatelné množství z celkového výkonu  big_smile

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Nojó, ale cokdyby to s tím stříbrem mělo pak takový ty stříbrný výšky. lol

(upravil Seas Freak 15. 10. 2012 20:38)

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Neslyšel jsem to, ale říká se, že stříbro nebo měď k bednám má vliv. Otázka je, kdo to slyší? a na jaké aparatuře. Mě se to netýká, nemám deseti nebo sta-tisíce na takové pokusy.

Ohledně kabelů do beden, tak s tou Suprou jsi nebyl moc vedle. Používají se do Xavianů v průřezu 2,5. Já jsem si k basáku objednal 4ku, a nedoporučuji, to se nedalo připájet k plošňáku, hrozně to bralo teplo z pájky a rychle to stydlo. Tož trochu jsem to asi předimenzoval, aspoň je tam nějaká přidaná hodnota, minimálně na mědi.

EDIT: Protože jsem to na vlastní oči neviděl, musím pouze říci, že informaci o Supře ve Xavech mám od ex-prodejce Supry, který je již v důchodu. Takže asi tak. Berte tedy mojí informaci s rezervou. Díky.

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Je to nesmysl a zaplať pan bůh tuhle éru úplný zabedněnosti mám už snad za sebou. Nečekal bych, že se tím může po přečtení někdo inspirovat.... A v Xavech sem teda žádnou Supru neviděl. Na co taky kromě zbytečnýho zvedání ceny...

Web

Re: Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Presne tak, kabeláž vo vnútri bedne je krátka a jej vplyv na výslednú kvalitu reprodukcie sa limitne blíži k nule

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Jaké použít kabely na propojení uvnitř bedny?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£