Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nebo lze zdarma doinstalovat i do Office 2007-2010 (vyzkoušeno) doplněk a zrovna ukládat v pdf;)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Milane udělej tu dokumentaci ve Wordu ty, máš veškerý podklady, jestli, tak já do toho dopíšu nějaký doplňující texty a celé to proženu Creatorem. Následně tohle vlákno ukončíme kompletní dokumentací projektu a bude.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

zřejmě by to mělo být na způsob Aldaxáckých manuálů že? skusím to volných chvílích napsat.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Dobrý mustr je i toto smile

http://www.acomp.cz/DPA223_Instrukcni_manual_v1.pdf

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Zdravím, tak co postup? Už jste dělali prototyp poslední verze? Dělal pan Kohout už desky?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

netuším jestli už Sinclair nechal u Kohouta desku vyrobit, podklady tu veřejně visí. Díky nedostatku času nemám čas sepisovat blbuvzdorný manuál. Já doufám že už si to někdo skusil postavit a že se ozve, pokud našel nějaké mušky...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Desky objednám a odzkouším to osobně - kdo jiný by to asi měl udělat, když ne já, když jsem si to vymyslel: -)

Web

(upravil millano 4. 6. 2011 20:07)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Sinclair: promiň, odzkoušel bych to, ale momentálně nemám peněz a času nazbyt sad

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

... ze zde diskutované konstrukce jsem na zkušební desce (navrhované v Eaglu, ale kreslené ručně) zatím prakticky odzkoušel Sinclairem doporučovaný (či navrhovaný?) zdroj (pro PCzes) osazený šuplíkovými zásobami, vyjma tranzistorů BC, diod, a 4x6800 uF Nippon. S určitým záměrem jsem odzkoušel toto: Při nastavení na 16 V napájení notebooku IBM (max. deklarovaný odběr 4,5 A, multimetrem změřený max. 2,8 A) bylo třeba 6 A diody chladit; určeno rukometricky. Tranzistory byly chladné, ale pravda, Al chladiče nebyly zrovna nejmenší. Pro darlingtonovu dvojici zdroje jsem vybral KU611 a KD503 se stejnosměrnými zesíleními 100, resp. 40 při Ic=100 mA. Moje zkušenost říká, že mají-li při tomto kolektorovém proudu tyto bety, zejména KD503, nepadá pak beta dramaticky při proudech 4 A a více. Podle časových možností dodatečně zpřesním.
V dalším kroku bych se možná podíval, jak by tomuto zdroji svědčila stará KCčka, popř. ještě "šuplíkovější" součástky, jaký bude a jak se bude měnit se součástkami činitel stabilizace a nutné chlazení.
Testování samotného zesilovače s TDA2005 přijde na řadu teprve tehdy, až si event. poslechnu jeho nemůstkového komplementárního bratříčka TDA2003. Papírově by měl zkreslovat méně.
Prostě příjemné hraní, když je čas a chuť.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak, pokusil se už někdo postavit to co jsem postl v příspěvku 215 ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Milane můžeš udělat nějaký seznam součástek? Nejde to nějak vytáhnout z programu ve kterém jsi maloval schéma?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jak to tedy je s tím zesilovačem? Jakožto zes pro začátečníky to asi jen tak někdo zkoušet stavět nebude, možná už jen proto že desky stojí s poštovným 350kč, to není málo za teoreticky nefunkční věc. Je jiná věc kdyby šli desky udělat doma, popřípadě kdyby to bylo odzkoušené od Vás zkušených.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

V příspěvku 215 jsou podklady pro výrobu. Je to v pdf, takže jen vytiskneš na pauzák nebo fólii a vyrábíš. V čem je problém?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

ok, jasně, ale jak začátečník s multimetrem a pájkou odzkouší zapojení? Hraje/nehraje...?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

2 J_Paseka: seznam součástek budu muset vypsat ručně, eagl to tuším neumí vypsat, hlavně ty součástky nemají řádně vyplněné hodnoty. Teď ale nemám příliš času.

2 Q7 : to že ty desky stojí  350,- kč si jako zjistil kde ? big_smile  kouhot ti je udělá levně, stačí si nechat udělat zdroj + např. verzi  2.1 , kohout má na webu ceník pro  35um DPS, tak si to můžes spočítat, stačí ti znát jen rozměr DPS v dm^2 , co se týče vrzání, pokud mu neřekneě jinak , vrtá všechno  0,6 vrtákem, takže  1 díra = 0,10,- kč ....

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

stačí dát File Export Partlist,a tomu souboru přiřadit příponu txt.dá se to pak načíst i Excelem nebo calc v Open Office a máš hotový seznam součástek.Naklikat do eaglu hodnoty je práce na pár minut,lepší než něco psát ručně...

(upravil q7 8. 10. 2011 14:33)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Znamená to tedy, že to nikdo zkoušet nebude? Chce to aby to proměřil někdo kdo to umí, ať do toho nevrážejí lidi peníze nadarmo. Cenu mi napsal kohout na email, je samozřejmě i s poštovným. Nejdražší je prý jakýsi negativ. Já osobně bych se přimlouval za obnovení zájmu o tento zes, proč to už nedokončit.

(upravil j_paseka 8. 10. 2011 15:56)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Celé toto začal Rakosnik, pak sem Sinclair upnul schéma se stabilizátorem. Kdosi na to pak nakreslil desku, fungovala perfektně ale měla konstrukční nedostatky. Pak desku začal překreslovat Millano, s tím, že do korekcí doplnil sledovač.

To zapojení konce je defacto datasheetové zapojení. Nevidím důvod proč by to nemělo fungovat. Proto si myslím, že měření je zbytečné, a kdo chce ať si to klidně změří.

Projekt se zpomalil protože Sinclair na tom zdravotně není nejlíp a má spoustu jiné práce na dokončení. Toto byl jen jeho nápad, ketrý jej z volné chvíle napadl a buďme mu vděční, že jej i pustil mezi nás. Kvalitních konstrukcí není nikdy dost.

Jak jsem psal - podklady tu visí. Takže realizace i samodomo není obtížná. Seznam součástek tu Millano, taky časem hodí. Takže vyderžajte bastlíři. smile

Millano: Seznam součástek jde udělat, buď tak jak píše mg, nebo ve schématu klikneš na "Ulp" a v common dialogu vybereš soubor "bom.ulp". Tam si navolíš jestli .txt nebo .html .

BTW: Budou-li se hromadně objednávat desky, jsem pro, 1ks si zamlouvám.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Celé se to tedy zadrhlo, přitom na tom zapojení není nic proč by to nemělo fungovat?To jste měli říci hned smile Já jsem kdysi psal millanovi, a ten odepsal, že stavba je "na vlastní nebezpečí", že není zapojení odzkoušené. V pondělí se tedy pustím do stavby. Nebo snad mám počkat na objednávku více dps, vyplatí se to finančně? Popřípadě, jak takovou desku udělat doma, nažehlením mi to nepříjde moc reálné?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Na "vlastní nebezpečí" je míněno to, že je tam doplněn ten sledovač pro použití Volume potenciometru vyšší hodnoty než 10k/Y - protože ten se špatně shání. S tím 10k/Y se zkoušel první prototyp.

Pokud to umíš, tak bych desky dělal fotocestou. Ručně se Ti možná nepodaří udělat desky pěkně, obrazec je už dost složitý. Notabene je tam použita "rozlitá" měď. Nažehlování neznám, neporadím, nikdy jsem takto desky nedělal.

Při odběru více desek se to finančně snad asi i vyplatí, páč se náklady rozdělí mezi více lidí. Ale nevim, nemám tušení jestli Kohout má množstevní slevy. Spíš ne.

Příspěvky [221 až 240 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£