Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač RH Sound SP 1250QL

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [15]

Téma: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

nemáte někdo skušenost z timto zesilovačem? Vybírám nějaký zesilovač pro 18PZB100 8ohm v ozvučnici MT18SUB (totéž co stavěl a publikoval Age). Vím že ten zesilovač neni asi nic moc, mohli by jste mi popřípadě doporučit něco jineho? Víc jak 8000kč bych do toho zesilovače dát nechtěl. Crossover před to bych dal Behringer CX-3400. Celé by to mělo hrát na venkovních diskotekách spolu z bednama omnitronic DX-2222 a zesilovačem omnitronic E-600. Díky za případné doporučení.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

sinclair tady říkal že levný zesilovač který má vše potřebné a je celkem spolehlivý je BV audio PA1000BM. Jeden chlápek na prodance prodává za 6500kč MAD1300 ale zesilovač je to nic moc ( taky o něm přemýšlím ale nevím jak na tom doopravdy je )

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Na prodance jsem viděl před pár měsíci BVaudio TTA1200 za asi 8000 kč. Za tu cenu by to byl vynikající kauf smile

Web

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

díky za radu, ještě jsme našel na prodance QSC GX3, ma to 300W při 8 ohmech tak nevim jestli to neni malo

(upravil Lojzek 15. 2. 2011 17:23)

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

ten GX3 má hrozně malou filtraci !! na basy se nehodí !! dal by se použít na nějaké satelity ale jak jsem četl zde na audiowebu tak ani na ty satelity není vhodný protože má údajně hrozný zvuk .... ( postaveno z horšího materiálu = nižší cena )

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

aha a člověk by řekl že když je to od QSC tak by to nemuselo byt špatné. Díval jsem se na ty inzeráty na prodance ale ten BVaudio TTA1200 jsem asi přehlednul, prostě jsem na něj nenarazil. Abych řekl pravdu radši bych koupil něco nového se zárukou, mam z takovým nakupováním starších věcí špatné zkušenosti. Nechtěl bych tím ale říct, že sou tam špatné věci.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Ze zesilovačů QSC nejsou na basy vhodné dokonce ani některé modely RMX s výjimkou RMX1850HD, 4050HD a 5050. Ovšem na ty poslední dva finančně asi už nedosáhneš, nicméně vyhni se všemu, co má označení RH Sound, Skytec a podobným "značkám".
Možná by dobře posloužila starší bazarová PSA31500, která se na basech chová podstatně lépe, než jeho předloha RMX2450.
Nicméně pořád budu doporučovat zesilovače BV Audio - jednak vím, co je konstruktér zač a s jakou filozofií ke konstrukci přistupoval a jednak z praxe vím, že pokud je někdo vyloženě nerozjebe při pokusu o "opravu", tak jsou velmi málo poruchové, mají vynikající limitéry, symetrické vstupy a na basy se hodí. V bazarech se dá pořídit model PA2000BM /2x1000W-4ohm/ už okolo sedmi až osmi tisíc, model PA1000BM /2x500W-4ohm/ už od pěti tisíc.
Zesilovače QSC řady GX se na basy opravdu nehodí a na basy se nehodí ani nové modely CZ od firmy EAW.

Web

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Po těch zesilovačích už sem slintal ale můžu si o nich nechat jen zdát. Díval jsem se na PSA 31500, našel jsem obrázky zevnitř a je to hodně podobné tomu RMX 2450 a je podstatně levnější a jestli říkáš že je ještě lepší tak není moc o čem přemýšlet. Tipa ho prodává za 7990kč. Ty zesilovače BV audio se už nevyrábí? Našel jsem je jen v bazarech.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Pokud neseženeš něco od BV, tak v bazarech se velmi často objevují QSC 1850HD ve velmi pěkném stavu za ceny i pod 10 000 kč.

BV už zesilovače nevyrábí. Na svých stránkách má jen nové digitály PKNC a crossovery.

Web

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Analogové zesilovače pro PA už firma BV Audio nevyrábí. Nicméně v bazarech se dají koupit i ve velice pěkném stavu, stačí jen vyfoukat ven prach a bordel, zkontrolovat, příp. vyměnit ventilátor a zesilovač bude sloužit dalších dvacet let. Láďa Bunta to dělal velice solidně, což dokazuje i naprosto zanedbatelná poruchovost těchto zesilovačů. V bazarech se příliš často neobjevují, jsou totiž díky speciální konstrukci síťového trafa na svůj výkon poměrně lehké, spolehlivé a tak se jich zvukaři neradi zbavují. Nicméně občas na ně lze narazit, ale varuju před těmito stroji neodborně opravovanými, protože např. nákupem tranzistorů MJ15003 v GME lze poruchovost těchto zesilovačů dramaticky zvýšit, resp. nevíte, kdy to zase střelí.
PSA31500 se skutečně chová na basech daleko lépe, než originál RMX2450. Nejsem zastáncem nákupu takovýchto kopií, ale pokud máš plechový vemeno a nemáš na RMX1850HD nebo třeba jetý ElectroVoice Q66, tak asi nic jiného nezbývá.
Výrobkům Behringer se zdaleka vyhni, EP2500 se chová ještě hůře, než jeho předloha RMX2450 a je nespolehlivý, často je opravuju.
Doporučil bych Ti i například zesilovače Crest Audio, se kterými mám vynikající zkušenosti, ovšem model CC2800 pro Tebe bude asi finančně nedosažitelný, leda ho koupit někde venku, třeba u Thomanna, jestli je má.
Pozor bych si dal i na podezřele levné zesilovače se spínanými zdroji, tam je riziko poruchy a následné destrukce celého zesilovače i reproduktorů velmi vysoké.
Hlavně nekupuj nic dělaného doma nějakým amatérem, protože od takových stvůr /třeba i hezky vypadajících/ nikdy člověk neví, co čekat.
Ruce pryč od výrobků QSA i Mison.

Web

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Díval jsem se na ty stránky BV audio, je škoda, jestli to byly dobré zesilovače o které by byl určitě stále zájem, že už je nevyrábí. Našel jsem ten PA1000BM za asi 5700kč na bazos.sk ale mam strach aby to nebylo po nějaké takové neodborné opravě, jak už jsem říkal mam na takové věci "štěstí", že koupím jeden vadný kus z milionu. Ten QSA 1850HD jsem našel za 9000kč. Stále víc ale přicházím na chuť PSA31500 hlavně protože se dá sehnat nový za přijatelnou cenu. Jen jsem se nikde nedočetl jestli má ochrany a jaké (všichni prodejci kopírují navzájem tentýž komentář), předpokládam ale, že to asi ochrany má.
Těmi levnými nespolehlivými zesilovači se spínanými zdroji by mohly být myšleny i Omnitronic z řady SMA?
Z doma dělaných zesilovačů jsem se vyléčil sám při svém zpackaném pokusu. Jediné co tam chodilo dobře byly ochrany, které mi zachránily repro. Alespoň jsem se poučil že na pořádnou práci mají být odborníci smile

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Jeden kolega z okolí delší dobu ty PSA31500 používá, byť je namám rád, musím uznat, že jsou spolehlivé. Zvukově je to však celkem průjem poplatný cenové hladině.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

rád slyším, že je to spolehlivé, můžu se zeptat proč je nemáš rád? Bohužel vždycky je kvalita úměrná ceně.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

hraje to podobně otřesně jako oroiginál, a chce to před tím mít procesor s dobrými limitery.

Re: Zesilovač RH Sound SP 1250QL

jak už jsem říkal chtěl bych před to dát Behringer CX-3400, jinak co jsem četl tak by i to PSA mělo mít cliplimiter

Příspěvky [15]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač RH Sound SP 1250QL

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£