Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » MONACOR vs TESLA

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [9]

Téma: MONACOR vs TESLA

Zdravím pánové,mám malý dotaz,na stránkách Monacoru jsem narazil na repráky,které rozměrově vypadají nachlup stejně jako TVM,vzhledem k tomu že mám doma bedny s TVM,stálo by podle vás za to,vyměnit současné ARX-150-25/8 za tyto SPW-150/8S ?? V basové větvi mám 2x ARN188-07/4 ,stálo by za to nahradit je SPW-188/8 ?? Vzhledově mi ty repráky připadají až podezřele podobný TVMkám:

http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=520

http://www.monacor.cz/catalogue-product … SubKtg=512


Díky za odpovědi.

Re: MONACOR vs TESLA

Oni to taky TVMka jsou.

Re: MONACOR vs TESLA

TVM vyrábí pro Monacor (nebo že by to pajcovala?) nekteré reproduktory, je to ale předražený. Lepší parametry oproti TVM se tomu daj jenom těžko věřit. S SPW-150/8S jako střeďákem si určitě nepomůžeš (Xmax), jestli ty ARN188-07/4 máš zapojený sériově, tak by nejvíc pomohlo nějaký 1 8ohm repro, třeba zase TVM (raději ale něco lepšího).

Web

Re: MONACOR vs TESLA

tak tak. jediny rozdiel je asi v cene

Re: MONACOR vs TESLA

Dan: A táák,to jsou teda syčáci...

check: jo ty ARN188 jsou do série,jak to myslíš s tím 1 8ohm reprákem? Já si původně nevšiml že ty monacory jsou 8 ohm.

Re: MONACOR vs TESLA

Ano Monacor nic nevyrabi - nechava si jinych firmach delat vyrobky se svoji nalepkou...

(upravil check 17. 7. 2007 12:56)

Re: MONACOR vs TESLA

Nejsem na to zrovna odborník, ale co sem tak pochytil: V dobách pravěku sice seriové zapojení reproduktorů (raději to zúžím na basové, ať se někdo nechytne za slovo) bylo uznávané, ale teď už víme, že je to prasárna. Prostě a jednoduše přidáváš před reprák cívku, která má svoje charakteristické parametry. Hlavně její impedance (odpor kurví celkový DF - nízká kontrola membrány) je nepříznivá existenci rozumných basů, nehledě na indukčnost a s tím související pokles na vyšších frekvencích (tedy dolní propusť).
Když vyměníš ty dva 4ohm měniče a nahradíš je paralelním zapojením dvou 16ohm nebo dáš pouze jeden 8ohm, dočkáš se lepšího zvuku. ALE POZOR, je potřeba patřičně upravit výhybku (jestli se v ní počítalo se seriovým zapojením dvou basáků), zatlumení středovejšek tak nákladné nebude. A to ani radši nechci vědět, co se děje s citlivostí při sériovém zapojení (třeba je i frekvenčně závislá).

edit: přidal sem dvoje závorky

Web

Re: MONACOR vs TESLA

check: Me tedka tak trklo cos napsal. Preci civka se dava seriove s repro pro dolni propust. Paralelne tim urezes bassy. Je to na hlavu postavene.

Web

Re: MONACOR vs TESLA

Cívka paralelně k repráku neuřeže nic... maximálně tak přetíží zesilovač.

Příspěvky [9]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » MONACOR vs TESLA

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£