Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 14 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 »»»

RSS

Příspěvky [261 až 280 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

sinclair napsal:

Trafák - jakejkoliv, pro fajnšmekry ideálně toroid okolo 100VA/21-22V AC, ale pro běžný hudební provoz s troskama z kompu bohatě stačí i 50VA, třeba levné toroidy z řady TST, například typ TST50/010 2x21V se sekundárními vinutími paralelně /má je vyvedeny obě zvlášť. EIčka a zvlášť starší moc neradím, jsou stejně dost měkké a rozptylové pole by se mohlo vesrat do korekcí.

Web

(upravil q7 30. 10. 2011 23:44)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Díky, projížděl jsem to tu od zadu, a tohoto jsem si už nevšim. Je tu 11 stránek celkem a z toho 90% zbytečných příspěvků (to moje se může po dokončení vymazat, jsou také zbytečné)....když už budu objedávat v ezk, zajímalo by mě jestli stojí za to objednat tráfko i pro tento zes http://svetelektro.com/clanky/modul-zos … q-396.html chtěl bych ho také postavit. Jaké by bylo srovnání, jak to bude hrát?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To je dílo člena nalimko33 z tohoto fóra,vychází to pokud vím z Jožiho UNI50. Pro začínající jako seznámení se zesilovači dobré,ale žádné superhifi to není,nebylo to ani účelem konstrukce....

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

jj ucelem obou konstrukci je nizka cena a vyuziti suplikovych zasob, kvalita zvuku se neresi..

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Teoreticky tedy by bylo nejlepší postavit JPA100 a napájet ho míň než polovičním napětím, hrálo by to fajn, a s pořádnou dynamikou...?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Teoreticky při míň než polovičním napětí ti nemusí už JPA100 fungovat korektně,jsou tam jisté obvody,které potřebují pro svou spolehlivou funkci jisté minimální napětí....

Hele,na co vlastně ten zesilovač tedy potřebuješ a co od něj čekáš?

Aby to nakonec totiž nebylo takový to "půl kurvy,půl psa" big_smile

(upravil q7 31. 10. 2011 16:16)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To je právě ono, co má čekat lajk který je bez zesilovače, nikdy neslyšel nic "pořádného" než hifi věž, tv. Měl jsem před 8lety doma DPA, to jsem se dozvěděl až při vracení majiteli...měl jsem za to že poslouchám nějaký TDA smile  (teď vám všem určitě vyjela žíla na čele). Tím sem krmil ARN 6684, s výškačem ARV-104-03/4. To bylo na vsi. V tuto dobu v paneláku mám pouhé širokopásmové ARZ 6604(ty už se dokonce ani nevyrábějí),ty krmím zesilovačem 1W vykuchaným z PC reprobedýnek a digitálním předzesilovačem od metronixu. Čekám tedy "něco" lepšího, tak abych mohl "kvalitně" poslouchat z notasu hudbu a z tv zvuk filmu...Očekávám nezahuhlaný spodek, narozdíl od digitálního předzesu, a příjemný středy kterým je aslepsoň rozumět, a výšky, ty mám rád když si trošku zaječí!Takto se to snažím nastavit alespon v equalizéru v PC.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak si zkus postavit UNI50, je to dobrý zesilovač, za pár šupů a hraje docela dobře...

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

q7: Hele původně jsi řešil trafák k zesilovači o kterém je celý vlákno, tak zachovejme aspoň kontinuitu.

Můžeš použít trafo se sekundárem 24V AC ale protopíš zbytečně velkou ztrátu na stáblu. Takže dobře chladit. A nebo, jak psal Sinclair, nebudeš-li to hnát na max, tak kup toroida TST50 (50W). A mám dojem, že ty malé toroidky se dělají i se sekundáry 21V a 22V. To už by bylo rozumnější.

(upravil q7 3. 11. 2011 16:04)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

objednávám z EZK, trochu mě zarazilo, že u TDA2005 neuvadí vůbec výrobce, a potenciometr hlasitosti může být TP163A 2 x 25k/L 60A potenciometr vrstvový, Ř 16 mm, dvojitý logaritmický s odbočkou? Na korekce jsem objednal TP163A 2 x 10k/G 60A, je to tak správně?

edit: prosím o pomoc, ať mohu udělat objednávku.

(upravil q7 3. 11. 2011 21:50)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Prosím ještě jednou o radu, pro ovládání hlasitosti mám objednat jaký potenciometr z EZK?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To asi znamená, že můj dotaz je tolik stupidní. Na netu jsem se dočetl, že na volume se používá logaritmický průběh kvůli vlastnostem ucha, a Y znamená že má potak odbočku. Znamená to tedy že TP163A 2 x 25k/L 60A(potenciometr vrstvový, Ř 16 mm, dvojitý logaritmický s odbočkou, osa 4 mm) je ten správný?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Vem jej, bude tam v pohodě sedět.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Potenciometry TP163 jsou hnus, protože na rozdíl od typu TP169A nemají garantovaný souběh. O to víc mě sere, že EZK prodává bohužel hnus a ještě předražený.
Bohužel ES Ostrava zavedla pravidlo objednávat minimálně 10ks od typu a od hodnoty, takže by se Vás muselo domluvit víc, objednat to a pak si to rozposlat. ES Ostrava jsou schopni udělat TP169A i se souběhem 1dB, což je vynikající hodnota a nedochází potom k "naskakování" jednoho kanálu dříve, než druhého a co se týče souběhu potenciometrů korekcí, při tomto souběhu už absolutně nemůže dojít při protáčení korekcí ke "stěhování nástrojů" zleva doprava nebo naopak. Útěchou Vám budiž to, že ani některé levnější ALPSy od Farnella takového souběhu nedosahují. Bohužel do těchto Milanem navržených desek už nejde namontovat nic jiného, např. čínský potenciometr za 10Kč z GME nebo z Metronixu. Horizontální rozteč vývodů sedí, nesedí ale bohužel vertikální rozteč drah /rozdíl někdy i 8-10mm/. Celá tato konstrukce a desky byly navrhovány ještě v době, kdy ES Ostrava byla schopna vyrobit i 2-3ks potenciometrů jakéhokoliv typu a provedení na zakázku, mně tehdy např. vyrobili JEDEN šestinásobný exponenciální potenciometr TP289 apod. Nový ředitel zřejmě uznal a zjistil, že tyhle individuální zakázky je nadměrně personálně zatěžují, protože  -jak jsem se dozvěděl po telefonu- od trojnásobného provedení nahoru se skládalo a skládá všechno manuálně, žádný automat na to neexistoval a neexistuje.
Samozřejmě je možné si u Farnella koupit šikovné maličké ALPSy s očkovými vývody a připojit je do desky vodiči, které do cca 15cm nemusí být ani stíněné.
Čínské potenciometry s logem KWE, případně bez loga bych tam asi nedával, protože jak jsem zjistil, mají sice -troj až šestinásobný sběrač, ale tak tenkou odporovou vrstvu, že jsou za necelý rok vydřené, hlavně potenciometr hlasitosti.
Takže si udělejte hromadnou objednávku v ES Ostrava a máte po starostech.
Ještě upozornění: TP169 má vývody na očka, TP169A má vývody do DPS a to platí i pro TP163 a TP163A.   
Hromadku můžete udělat i na chladiče a trafa, chladič CHL20C/100BLK stačí poloviční, tedy rozříznout napříč přes žebra napůl. Na toroidních transformátorcích TST určitě při 3ks a víc bude taky nějaká sleva a tak dále.
Nepoužívejte do toho kondenzátory WIMA, Jamicon, Yageo, Nantong a další podobný šrot, i když by to s tím zcela bezpečně fungovalo-mně prototyp, co je na fotkách běžel bez problémů s elyty vyletovanými z nějaké CRT monitorové desky, nové byly koupené pouze filtráky Nippon SMG 4.700uF/35V za pár korun z Ecomu.
Svitkové MKT kondenzátory WIMA jsou značně nepřesné, takže se moc do korekcí nehodí, ujedou Vám s mezními kmitočty pryč. Objednávejte si z Ecomu MKT svitky Roederstein typu R82, jsou podstatně přesnější a velikostně stejné jako WIMA.
Obecně se v Ecomu dá do této konstrukce nakoupit spousta dílů, včetně např. Darlingtonu TIP142, elyty, svitky, schottky diody do zdroje SB560 nebo SB5100 a spousta dalších šikovných věcí - a co je podstatné, tak daleko levněji, než např. v EZK, přičemž poštovné je stejné.
Integrované obvody TDA2005 nebo TDA2005A si raději kupte v ERA Components, jsou to autorizovaní distributoři sortimentu STM a je tam téměř 100% jistota, že to nejsou žádné pajcy. Já je tam odtud mám také, vydrží až 20V napájecího napětí a pak se teprve uzavřou, kdežto TDA2005 z EZK se uzavíraly při 18V a při 24V se prorazily, což značkový IO může až při napětí nad 28V. Se značkovými IO zesilovač dával při slušném chlazení až 30W/4ohm, kdežto s IO z EZK nedaly víc, než 25W/4R a dost se zahřívaly. Vynikající jsou také teslácké MDA2005A, měl jsem jenom jeden, ale ten běžel jako z praku.

Web

(upravil reeb 10. 11. 2011 1:13)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

sinclair napsal:

Svitkové MKT kondenzátory WIMA jsou značně nepřesné, takže se moc do korekcí nehodí, ujedou Vám s mezními kmitočty pryč. Objednávejte si z Ecomu MKT svitky Roederstein typu R82, jsou podstatně přesnější a velikostně stejné jako WIMA.

Jak které hodnoty..dnes jsem třeba měřil 10% Wima MKS 470n/63V a kapacita byla bud do mínusu 427n ap. nebo do plusu 511n smile Síla

No a třeba 10n do Actidampa měli většinou kolem 1-2% kolem hodnoty 10,0

R82 asi myslíš Arcotronics

Web

(upravil q7 11. 11. 2011 6:47)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Já vím, že za to dostanu bann nebo cokoliv, abych se zde nedotkl dotyčného, byť je to autor atd., ale to je na přezdržku todleto. Řeší se tu takovou dobu objednávka, a po 6ti dnech po objednání se vyjádříš, že je vše a úplně každá součástka na hovno. SUPER!

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ale nejsou, bude to fungovat.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

přemýšlím, že sem dám k dizpozi i samotnou desku koncového stupně, protože by se to pak dalo jednoduše použít třeba i v autě ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To bych nejen já uvítal. Nebo jestli by bylo možno zaslání na email?

(upravil millano 10. 3. 2012 15:43)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Dám to sem  během příštího týdne veřejně  jako předchozí  podklady wink
/ s menší obměnou , že audio in bude na 3 pinový konektor PSH /

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [261 až 280 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£