Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

no chcel som urobit GDN 20/80,4+GTC 10/80/21 ale nemozem zohnat GDN 20/80, mam iba jeden, ani Dexon nema skladom ani 1 ks. Preto sa pytam na ARN 226 pretoze to ma napadlo ako prve cim nahradit tu GDN 20/80,4

(upravil Frank 15. 4. 2007 0:19)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

8BR: To je reprák celkem k prdu. Ani basák ani střeďák. .. Takže ani středobasák.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

8BR je konstrukčně "daleko víc basák" než 226. Je to basák.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

nehnevajte sa, ale hore uvedeny projekt je teda pekne hnusny, vobec sa mi nepaci, neforemny tvar a aj vzhlad 0 bodov. Co by stedoporucili k temu GTC 10/80/21, 4 ohm ako basak?ak by som dal 226, bude to chciet aj nejaky stredacik co?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

franku , mas s tou beymou skusenosti? v com je zla? ked je na 'prd'
ja bych bral, maju ju za 790 v zlave , staci pak k tomu dat vyskac?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Mám 226/07,8 & GTC 11/100,8 ve 40 l a hrají solidně (výhybka alá amplion & Frank).

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Mám 8br40+GTC hraje to určitě lépe než podobná kombinace s tvm, porovnával jsem to s teslackýma 3pásmovýma bednama kde byl středobas s výškáčem a opravdu nemám pocit že tam chybí středy, mělo to o dostl lepší přednes než ty tesly ktere mimochodem taky hrajou dost slušně.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

podle me je 8BR o tridu lepsi repro nez TVM, i kdyz stredy bych mu asi nesveril, ale do levnejsiho 3p idealni volba

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

NO o třídu určitě když jsem jen tak testoval ze srandy 226ku a Beymu tak sem je měl oba v uzavřené 30litrové bedně, a beyma dělala Pěkné měké bum bum bum bac buch , ale tvm opravdu huuuuubuuudumdum buu huu, takovej slitejn bas jakoby hučení nebo nevím ....
No 8br40 není až takovej zázrak ale o proti tvm je to opravdu poznat.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Já žádné "huuuuubuuudumdum buu huu" neslyším tongue a to mám zesilovač oničem.
V podstatě je mi to pět jak hraje to či ono, mě to vyhovuje wink

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Jen dodám, že v jednom sloupku dva kousky ARN226/05, každá ve svých 30L basuje na normální místnost naprosto v pohodě a nemusíš vůůůbec řešit, kolek těch herc to hraje. Prostě to hraje a nic nechybí.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Jako normálně když sem slyšel sloupky s 226, tak zvuk byl dobrej , ale když si pustím samostatnej měnič tak beyma má prostě čistčí bas, možná jsem to s tím hů přehral ale tvm je takovej pomalejší a trošku zahuhlanější.

(upravil Halen 15. 4. 2007 10:56)

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

226-05/4 má v 33 litrech F3 na 52 Hz, což je na closed bednu IMHO vynikající hodnota. Brácha má sloupky, 226+ARX150+ARV3604, vytlumené vevnitř isoverem, výhybku jsem mu navrhoval a ani jsme ji nemuseli předělávat. Zvuk je přirozeně teplý, basy lahodné a když se to pustí, je to příjemný na poslech, o to jde hlavně, ne? Co je důležitější řešit, jestli není v charce někde hrbeček 2dB nebo prostě k bednám sednout, zapnout a mít pocit "tohle je ono".

Edit - dodnes si vzpomínám na návštěvu u kámoše kolem roku 1980 a první kontakt s lepší aparaturou. Měl doma kotoučák AKAI, zesilovač nevím jaký, ale hlavně měl closed bedýnky osazený TESLAMA. Nízkorezonanční ARZ + papírová výška. Posadilo mě to na prdel a marně se od té doby pokouším kdekoli zaslechnout tak příjemný zvuk smile

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Halen: přijeď  ke mě a uslyšíš cool
226/07 hrají lépe než 05 sice je fakt, že jsem je neporovnával na stejné výhybce...

Web

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Bentley : kdyz se vratim k tomu puvodnimu XW-165-1398. Dva paralelne do uzkeho uzavreneho, dvoupasmoveho sloupku. Slysel jsem, bylo to slusne. Jako prumerne sloupky mensiho "vzrustu" do obyvaku super. Basy z toho byly slyset slusne a "dynamicke". Pokud Ti nevadi 4 ohmy tak mohu doporucit.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Já jen můžu říct, že nelakovaný TVMka hrají lahodněji, expresivněji než ty lakované. TVM totiž používá docela silnou vrstvu laku, která dost utlumuje středy, proto ten efekt.

A k 8BR vs 226: Tomu, co tu píše Karlos, se nedivím, 8BR jsem v bedně neslyšel, jen držel v ruce, je to poctivější kus repráku s tvrdší membránou, solidnějším magnetem se zkrat. prstencem, jen průměr cívky je ten nejmenší možný - stejný jako 226, na basech to prostě musí hrát líp. Letmým fullrange srovnáním se mě ale na středech nelíbil, tam byla situace opačná, víc mi chutnala 226 - opět ten lahodný, neagresivní zvuk. S výhybkou to ale může být u 8BR naopak, sám tomu ale moc nevěřím, musel bych to slyšet.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to Armor :  ja prave potrebujem spravit nieco na 8 ohm, lebo zosiky na 4 ohm, no zhanaju sa o dost horsie. a tym ze by sa dali 2 ks (4ohm) do serie, pokazilo by sa tym nieco? co spravi citlivost? ja som radsej , ked su v bedni 2 basaky, bedna pak zvlada omnoho viacej.ale treba pak vacsiu bednisko na take sad

to Karlos: aky objem mas na tu beymu? nasiel som na nete pdf od toho reprona, a bol v 40L bedmi tusim uzavrenej, a charka vypadala krasne. zacinam sa priklanat k tejto variante, ono cenovo by to vyslo asi podobne kebych pouzit 2x XW-165-1398 , alebo (1394?) ale myslim ze z toho 20cm basaku bude lepsi zvuk uz len koli cene, aj papierami...
k tomu GTC - ma lepsi prednes ako ARV?

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Jestli 2 basy do série, tak třípásmo.

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

to radsej 2pasmo s beymou.nechce sa mi do 3p

Re: pouzil uz niekto XW-165-1398 od TVM?

Frank si ty zkušenosti "přečet". smile