Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Tesla NZC420

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 69]

Re: Gramofon Tesla NZC420

Největší svody mají hovňáky v korekcích..

Web

(upravil matozippi 5. 7. 2009 0:59)

Re: Gramofon Tesla NZC420

tie dva zelene kondiky za potenciometrami su 50u/6V??
http://s4.postimg.cc/tdx0x5x2x/3519_img_3041.jpg

vymenil som kondiky, nejaka zmena tam je smile
http://s4.postimg.cc/7dgogjeex/3519_img_3049.jpg

tie hovnaky mozem vymenit aj za nieco taketo? http://www.gme.sk/sk/index.php?page=pro … il=121-340 resp je tam velky rozdiel oproti MKT 205? pre par kusov mi to pride komplikovane objednavat z CR

Re: Gramofon Tesla NZC420

Klidně to tam vrzni.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Jéjo, toto poznám, mal som to doma. Všetko chrastilo, šumelo a brumelo. Myslím, že to niekomu párkrát zmoklo. Mne sa to dostalo do rúk, vraj keby sa mi z toho niečo hodilo. Všetky dosky som vycvakal a práskol do koša, ostala mi dlhú dobu iba plechárina, nevedel som, čo s ňou, tak som ju takisto polámal a vyhodil. Ale ten odbočkový poťák mám doteraz, ten bol jediný v poriadku, len neviem kde presne je lol

Re: Gramofon Tesla NZC420

To si fakt borec ...

(upravil stephunk 5. 7. 2009 18:43)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Vo tom žádná!
Na tom zariadení sa školili minimálne dvaja autoelektrikári, zodpovedal tomu stav plošného spoja a biele cínové hrudky kam oko trafilo. Polovica korekcií bola zadrôtovaná 0,2Cul, keďže spoje nezniesli citlivú ruku opravára. Na Teslu nadávalo päť zo štyroch susedov. A keďže som v tom čase neoplýval dostatkom vedomostí a nikoho na solídny repas som nepoznal, nepúšťal som sa do toho a urobil som, čo bolo treba. Teraz už by som sa s tým aj pohral, ale iba v tom prípade, že by to nebolo moje. Ako v prípade nedávnej reinkarnácie gitarového mono zosíku domácej výroby s kovovými písmenami "ANK" na čelnom paneli, v ktorom bolo dovedna s efektom aj koncákom+korekciami 14tranzistorov. Prípadný konštruktér, nech mi napíše mail tongue
V tom gramorádiu by som sa nebál vymeniť všetky kácéčka, čo tam sú, je to pár korún a môže to ušetriť čas.

Re: Gramofon Tesla NZC420

vymenil som kondiky (hovnaky) 1uF 220nF 470nF a 50uF (maly zeleny) a bez vysledku, jeden kanal hra cisto, jeden skresluje... zlte kondenzatory 47pF som nemenil a ani tie strieborne (myslim ze 5,6pF)
menil som len jeden kanal, ten ktory skresluje
viete mi poradit v com by mohla byt chyba?

Re: Gramofon Tesla NZC420

Zkontroluj pracovní body (napětí v důležitých uzlech dle schématu) a napiš sem, kde se zásadně liší ten funkční a ten zkreslující kanál. Pak se budem bavit dál.

Nejde o žádnou atomovou ponorku ani superpočítač, takže to dáme jistě brzy dohromady smile

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

opamp pozri moj prispevok #37
ten kanal ktory skresluje ma na kolektore T2 8,96V - to je rozdiel, neviem ci to moze mat vplyv... podla schemy tam ma byt 9V ... jediny zasadny rodiel je na T1 kde je o 1V menej.. ale napatie je na oboch kanaloch prakticky rovnake

Re: Gramofon Tesla NZC420

Po výměně koďanů se tedy nikde napětí nezměnilo?

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

nie, jeden kanal hra lepsie... druhy rovnako zle ako predtym... ale ktorym kondikom sa to polepsilo neviem smile

Re: Gramofon Tesla NZC420

Tak počkej. Jak to vlastně bylo?
Původně zkreslovaly oba kanály?
Cos udělal, že jeden začal hrát dobře a druhý stále ne?
Kde všude jsi ty kondíky vyměnil?

Četl jsem to několikrát, ale mám pocit, že občas vyvracíš svá vlastní slova.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

ak si dobre pamatam skreslovali oba smile
vymienal som kondiky s tym, ze zacal som elektrolytickymi (vsetky), po ich vymene sa jeden kanal polepsil, druhy nie
dokupil som foliove a zacal som ich vymienat na kanaly ktory skresluje a to nepomaha
napatia sa vymenou nezmenili - su take ako som pisal vysie, mam schcemu na ktoru je tu odkaz, podla nej napatia na kolektoroch sedia az na T1 kde je o volt menej (aj bolo)
koncovy stupen - ten som skusal tak, ze som nan priviedol signal priamo zo zvukovky - hra okej
kondiky na LOW a HI som nemenil - su premostene/odpojene

(upravil opamp 15. 7. 2009 0:04)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Ještě by mohly být zoxidované kontakty přepínačů.

Zkus pokusně přivést signál na vstup korekčáku (levý konec C1, resp. C11´), bude-li to hrát OK, je závada ve vstupním dílu, jinak je v korekčáku.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

odbocim od predzosilnovaca... co treba urobit s koncovym stupnom ak skresluje? tiez sa dat na vymenu kondikov? pomeriam to ake su rozdiely v napatiach v L a P kanaly...

(upravil sinclair 16. 7. 2009 7:05)

Re: Gramofon Tesla NZC420

Vždyť jsi ob jeden příspěvek psal, že koncový stupeň je v pořádku a hraje dobře ????
"koncovy stupen - ten som skusal tak, ze som nan priviedol signal priamo zo zvukovky - hra okej"

Je potřeba si uvědomit, že ten přístroj má POUHÝCH 2x15W, takže na horších nebo málo citlivých bednách už klidně může být těma mptroskama přehulený a zkresluje...
Kromě toho je ten přístroj tak třeskutě jednoduchý, že se dá opravit či zrekonstruovat i pomocí páječky, malé hromádky novějších součástek a nějakého-jakéhokoliv-multimetru.
Celý předzesilovač i s korekcemi má pouhých 6 tranzistorů v obou kanálech a jestli neumíš najít chybu mezi třemi, nebo šesti přiblblými tranzistory, tak to raději zavři a šťourej se v nose nebo v prdeli, tam uděláš míň škody.

A běž si dělat prdel z lidí jinam, tady to nemáme rádi...

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

Jo, taky mám pocit, že si z nás děláš legraci.

Už tu jeden takovej byl. Vypadl mu zkratovací "špunt" z konektoru a zkoušel tady pohádky, jak mu to náhle přestalo hrát, a co s tím má jako dělat.

Web

(upravil matozippi 16. 7. 2009 18:02)

Re: Gramofon Tesla NZC420

sorry pani, som uplny amater s tym ze nejake znalosti mam, a mam strafopajku a multimeter (UNI-T UT55)...
dostal som zosil s tym ze hral zle, povymienal som kondiky, hra lepsie.. ale stale to nieje ono (pravy kanal ok lavy skresluje)... ked som pred dvoma tyzdnami pripojil koniec na zdroj zvuku, zdalo sa mi ze hra okej - skoda len ze ten isty zdroj zvuku nemozem pouzit aj teraz... ale tie dva co mam (zvukovka a mp3), tak pri oboch hra lavy kanal naprd...
ci hraju oba kanaly predzosilovaca dobre (predzosil + korekcie) neviem - ako sa to da vyskusat?
koncak - pravy kanal hra okej, lavy skresluje a sumi...
beriem tuto diskusiu ako navod na jednoduhy repas AZS
bedne k tomu su tesla ARS2904 - v nich chyba nieje

Re: Gramofon Tesla NZC420

Keď sa takto pýtaš, tak vidím že nemáš moc veľkú šancu to opraviť. Pošli mi to, za nejaký obulus Ti to dám do cajku.

Web

Re: Gramofon Tesla NZC420

zdravim mam gramozesilovac s oznacenim tesla nzc 420 a kdyz na nej mam pripojený vstupni spotrebic jako npr. discman atp. tak se ozívá sumeni. to v pripade ze tento spotrebic neni spusteny (play), potom co ho spustim tak tohle to sumeni je na pozadi. ozve se teprve az kdyz spotrebic stlumim na hodnotu hlasitosti nizsi nez je tento sum. da se stim neco delat???? mimochodem tento sum ma frekvenci sice vysokou ale ne dost vysokou na to aby prosla prez kondenzator tesla 4 mikrofarady +-10procent staveneho do 160v. pouzivaly se v reprobednach tesla jako vyskove vyhybky.

Příspěvky [41 až 60 z 69]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Gramofon Tesla NZC420

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£