Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 87]

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Betarone nechceš se toho DPA zbavit za nějákou úplatu?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Vždyť ještě nevím, jakém stavu zesilovač je. Tehdy jsem pouze rozdělal krabici, abych zjistil co je ve vnitř a k mému překvapení se jednalo právě o DPA-235.
Celkový rozměr je malý, napadá mě jedině jeho využití coby sluchátkového zesilovače….uvidíme smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Někde ještě mám ten nejsilnější, s měničem, ten co byl vyfocenej v AR.... smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Kazzateli a cena? smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Sběratelská... smile

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Tak na to asi mít nebudu. Mě strašně zajmalo jak ten konec hraje a hlavně jsem chtěl ukázat zdejším husto tunerům, že takovej 35W konec přehraje Ty jejich dvoustovky po zvukové stránce jak nic..

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Tenhle konec dá poctivejch 2x80W a ne 35 W.... smile 35 dá do dvou 235...

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Kdysi jsem chtěl 235tku stavět,mám na to skoro všechno doma. Stačí tento zes na sub pro běžný poslech?? Nepotřebuju v autě zemětřesení.

(upravil intel4ever 3. 2. 2009 21:14)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Tak jsem si to všechno nechal rozležet v hlavě a asi jsem vymyslel relativně "rozumný řešení". Nejdříve rekapitulace:
Chtěl bych si postavit malou fullrange mono aktivní bedýnku k notebooku. Tak a tady je moje vize. Jako repro nakonec použiju Monacor SPH-30X/4 (v tomhle už jsem 100% rozhodnutej). A zesík nakonec nebude jeden, ale dva:) Pokud nebu v dosahu elektrika jelo by to na zmůstkovanej TDA 2822 napájeno pomocí 2 USB (takže snad 5V 1A což by mělo stačit, ne?). Pokud by byla v dosahu 230, tak bych ji samozřajmě využil, ale abych nemusel sebou tahat další zdroj, uvažoval jsem nad napájením z SPÍNANÉHO zdroje pro notebook. A tady si právě nejsem jistej, o spínaných zdrojích pro audio jsem si tady na fóru pročítal, ale stejně mi to nedá. Jedná se o 19V 4,75A, ale notebook, dosahuje těch 90W jenom pokud se nábíjí a je ve 3D. Jinak žere pokud si dobře vzpomínam (bohužel už mam od něj jenom záručák, žádnej manuál a na stránkách výrobce taky nic) bez nabíjení a v 2D asi 40-45W. Takže ten zdroj by měl mít výkonovou rezervu až až. Ale teď ten problém s rušením. Nedá se s tim něco dělat a je to fakt tak hrozný? Představa že sebou taham, i když relativně malej (nemam odhad jak je asi velkej a těžkej 30VA), toroid, mě celkem děsí. Pokud by to něčemu pomohlo, tak čtvrtek, pátek se dostanu k osciloskopu, moh bych změřit co z toho notebookovýho zdroje leze. A aby těch problémů s tim nebylo málo, potřeboval bych sehnat ty napájecí konektory, co jsou na něm. Nevíte kde by se daly sehnat? Ges má podobný, ale obávam se, že stejný asi ne. V pátek se v gesu stavim a skouknu je naživo.

https://i.postimg.cc/PpphMHgy/1149063.jpg https://i.postimg.cc/XB9bT87y/1149064.jpg https://i.postimg.cc/tZKbSfyj/1149065.jpg https://i.postimg.cc/kBd9WkfN/1149068.jpg

Jo a pokud by ten zdroj byl použitelnej, tak druhej zesík bych si nechal poradit. Aby při těch 19V plně využil toho monacora s 20W RMS.
Edit: Opraveno:) Jo a na to USB nebyl by lepší SSM2211?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Nabýjí ? Chodil jsi do školy, čipe ? Nabýt rozumu, nabít kanón... ten rozdíl ve významu slova, to je, jak se zdá, za horizontem tvýho chápání, čipe... mad

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Pavle kdyby si chtěl tu 280 prodat měl bych vážný zájem smile jako sběratelský kousek

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

No vida, už je v tichosti dobyto... cool
A co nabýdneš za sběratelský unikát ? smile

(upravil intel4ever 5. 2. 2009 0:22)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Takže jsem pokročil asi tak, že:
1) Nakonec bude stereo. 2x Monacor SPH-30X/4
2) Zesíky použiju: 2x TDA2822 v můstku napájený dvěma USB a 2x TDA 2040 napájený ze spínaného zdroje k ntb.
3) Vzhledem k tomu, že ty konektory jsou nesehnatelný, takže nejdřív vyskoušim jestli to tim jde napájet a pokud jo tak si koupim od HP silnější 135W zdroj, ušmiknu mu konektor a dam tam něco běnžýho. Pokud ne, budu muset udělat lineární zdroj.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

87dB/W pri výkone maximálne 1W? smile

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

může mě někdo objasnit pojem lineární zdroj?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

To je zdroj, kterej obsahuje obyčejný trafo.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

A to je jako důvod proč lineární? Mě zajímá kde se tam bere to slovo lineární? Proč?

(upravil Thales 6. 2. 2009 3:34)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Ale prdlajs. Lineární zdroj je takový který pracuje kontinuálně na principu průběžné změny hodnoty regulačního prvku. Charakteristika regulačního prvku je tedy spojitá. Momentálně mě nenapadá jak to vysvětlit lépe. Prostě ne spínaný zdroj a pod.

Betarone nech mi tu DPA235!!! Tu jsem vždycky chtěl! Na 280 nemám a stejně nepotřebuju nic hlasitého. 235 by měla postačovat. Beru v jakémkoliv stavu, však já už se tomu mrknu na zoubek.

Tu TDA2040 jsem také zrovna nedávno řešil. Zjistil jsem že z namátkově vybraných kousků kterým jsem nahlížel do datasheetu je to jediný který bude zcela spolehlivě a s garancí pracovat s akumulátorem 6V který byl provozní podmínkou. Všechny ostatní švábíky mají Umin vyšší a nebo těsně na hranici což mi nepřipadá OK. Po zmůstkování na tyto 2040 lze poslouchat rádio v hlasitosti jistě dostatečné.

EDIT:
Nezkoušel jste někdo ty 8" širokáče co mají teď ve výprodeji za 7 pětek? Mají označení C810 a myslím že mi někdo kdysi říkal že vzhledem k tomu co je to zač to hraje slušně. Tak bych rád názor někoho kdo to srovnával třeba s ARZ6604 nebo libovolným jiným 8" TVM/Tesla širokáčem které všechny znám. S výjimkou toho zpropadeného ARO666 který němůžu sehnat ani kdybych se rozkrájel.

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Thales: http://sa.tipa.eu/datasheet/05410006-datasheet-en.pdf

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

skôr ako o datasheet nám ide o priame porovnanie s niečím podobným (20cm fullrange papierák) z produkcie tesla/tvm - ARO6604, ARO689, ARZ6604...

Web

Příspěvky [41 až 60 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£