Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 33]

Téma: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Něják mi pořád není uplně jasný na čem všem záleží citlivost samostatnýho měniče. Všude jsem našel spouty postů a mouder, ale některý si šli dost proti sobě. Mohl by tu někdo ze zkušenějších napsat na čem všem tedy záleží citlivost měniče?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Než ze mě zas za něco sedřou kůži tak:
1)hmotnost membrány s cívkou, tedy kmitacího ústrojí.
2)tuhost závěsu se taky projeví
3)tuhost ostatních částí propojující koš a membránu, tedy středění a tak podobně
4)mezera mezi cívkou a magnetem
5)kvalita magnetického materiálu a cívky.

zbylé věci nemívají až tak veliký vliv.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Na typu reproduktoru. Vseobecne byvaji citlivejsi vyskove reproduktory.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Je citlivější ARV104 nebo PD158?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Dobře nadhodím nějáký příklady. Je jasný že výšky a drivery maj daleko vyšší citlivost, už díky svý konstrukci. Zajmalo by mě primárně jak je to u 12" 15" 18" subbasáků a středobasáků typu Selenia, PDčka a třeba Eminence, Všeobecně si myslím že princim konstrukce by měl být podobný a od toho by se něják měla odvíjet citlivost.
Příklad uvedu zatížím membránu kilem plastelíny /jsem píčus/, ale citlivost by měla jít dolů?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

kilo je opravdu hodně. citlivost půjde hodně dolů.

taky pak záleží na frekvenci. na 20Hz bude citlivost malá ale na 200Hz velká.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Dobře dodám k tomu že mě frekvence pod 45Hz fakt nezajmaj, protože LC filtry jsou dobrá věc jak pro bedny tak pro koncový zesilovače..

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

no, v tom případě je kilo uplná kravina. na 10Hz by to mohlo bejt zajmavý ale na 50 ne. citlivost na těchhle frekvencích už není radno řešit jinak než samotným mněničem.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Mě jde jenom o ten fakt, že váha membrány má na citlivost taky dost velkej vliv, stejně jako si myslím že tuhost a konstrukční materiál závěsů..
Nicméně vypadá to že jsem se ujistil v to co jsem si myslel.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

je to taaak big_smile

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

A na čem závisí Qts? Proč mají nekvalitní repra vysoký Qts? Snad to není moc blbá otázka...
Sorry že to píšu sem, ale vypadá to, že diskuze o citlivosti dospěla ke svýmu konci.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Qts je parametr odvozený z parametrů Qms a Qes. většina tíhy stojí právě na Qes, a to je parametr který udává kvalitu elektromagnetické části reproduktoru. čím vyšší tím je kvalita horší. ale neznamená že 0.4 nemůže být lepší než 0.2.... pokud je to ale nad 0.7, už to zavání něčím hnědám, smradlavým....

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

To že je odvozený od Qms a Qes vím. Takže vysoký Qts je způsobený hlavně vysokým Qes a je způsobený třeba slabým magnetem, slabým vinutím cívky, velkou mezerou mezi cívkou a magnetem?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Strike: máš nějakej důvod nevěřit citlivosti kterou výrobce udává?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Mathes: ano, i tím to může být...

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Iridescent: U některých výrobců o tom hodně silně pochybuji. Nejde o to že bych pochyboval, jde o to že někteří se mě snažili přesvědčit že záleží jenom na vzduchové mezeře, což je trochu málo.
Když si koupím PD nebudu pochybovat o jeho charakteristice změřený výrobcem a o tom že jsem koupil uplně špatně. Dost záleží i na budce, která se tomu postaví že..
Ale když si koupím Mc Fun. TIPU nebo další uber značky. Ano mám veliké pochybnosti o příkonu i citlivosti nehledě na to že další parametry se už velmi těžko nebo vůbec nedají najít.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

To snad ale platí obecně (důvěra vs. cena, a důvěryhodnost výrobců ) a nejde jenom o citlivost ne? Jeden o koze a druhý o voze.

(upravil Halen 4. 6. 2007 10:43)

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Frank: hodne spatny prirovnani a tak jsem to nemyslel.  Kdyz uz porovnavas profi bas, provnej ho s profi vyskou. A vseobecne vubec neplati, ze by repro s vyssim Qes melo byt zakonite horsi. Neni nahodou sen vsech stavitelu uzavrenych budek basak s nizkym Fs, velkou vychylkou, vysokou citlivosti a Qes kolem 0,5-0,6?  Jen se jaksi nevyskytujou. Zadny vyrobce nebude vyvijet profi reproduktor, nehodici se do sneka nebo aspon do BR.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Halen: jestli narážíš na mně tak jsem mluvil o Qes nad 0.7 smile

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Na tebe ne Cashi. Vseobecne. Protoze tady obcas narazim na prispevky a snahy cpat repra s Qes kolem 0,3 do closed budek. To je proste nesmysl a repro s takovymhle Qes proste do closed budky nepatri zrovna tak, jako nepatri repro s Qes 0,45 a vic do vented.

Příspěvky [1 až 20 z 33]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£