Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Basové repro

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 37]

(upravil Shneck 31. 5. 2007 9:31)

Téma: PA Basové repro

Měl bych dotázeček ohledně PA basovejch repráků. Už jsem vídával tuningerské repráky s mega gumovim závěsem a nějak to hrálo. Tak kdo mi vysvětlí proč u PA bassáků je výchylka menší a hraje to ještě líp?Předem díky

Re: PA Basové repro

To je jednoduchý - PA basáky nejsou šmejdy jako tu tuzérský předražený šmejdy.

Re: PA Basové repro

Trochu bych Dinga upřesnil, pokud dovolí. smile

Protože ta výchylka u autosubů není užitečná, ale parazitní a s dosažitelným SPL a zejména jeho kvalitou nemá nic společného. Je to jenom jev, který je zapříčiněn mizernou kvalitou autozesilovačů a autoreproduktorů, jejich špatného ladění a nastavení a výrobci si mohou mnout ruce, že vlastně "nekvalita" je v dnešní době vyžadována a brána jako plus.

Membrána, která se viditelně pohybuje a né pouze rozmazává pracuje na subsonických frekvencích - ergo kladívko takové kmity jsou k prdu, žádný zvuk neprodukují, pouze degradují vyšší (míněno hluboké, ale nikoliv subsonické) frekvence, které to hraje. Smysl mají basy řekněme od 25Hz výš, což je taky počet "snímků" které zvládne lidské oko. To znamená, že basy, které slyšíme, uvidíme na membráně pouze ve formě jejícho rozmazání (tak je tomu u správně laděných a provozovaných profi basů) a nebudeme schopni určit její aktuální pozici a jednoznačně postřehnout její pohyb. Jakmile vidím, že se membrána hýbe, je NĚCO špatně.

(upravil Iridescent 31. 5. 2007 12:16)

Re: PA Basové repro

michal: no těch 25Hz je docela postřehnutelných
Ale jinak je to tak. Ale to skákání neni jen nějakou mizernou konstrukcí. Ono ty "testovací skladby" co používají "autohifi" na předvádění a natáčení svých subů mají kromě tý hudby nahraný ještě frekvence kolem 5Hz, aby bylo vidět jak reprák skáče...

Re: PA Basové repro

tak on někdy má proč skákat - když tusá..... ale jinak opravdu se jen rozmazává. pokud se hýbe, však už to tu bylo řečeno....
Iridescent: no, musíš se soustředit a pak trochu... jinak 25Hz taky není moc hudba.

Re: PA Basové repro

To Michal:a proč tedy když je něco špatně,tak jsem nedávno viděl v časopisu Muzikus nový subbas Electro-Voice a by v tom 12" basák,který měl 400W sinus/1600W max,a výchylku měli téměř 5 centimetrů,a bylo to profi,tak nevím,to samé když jsme měli na festivalu Hrachovka u tu nás kdysi subbasy typu hornflex 18" značka Martin Audio a taky bylo jasně a zřetelně vidět jak se všechny basy "tlačí" kupředu,odhaduji výchylku tak na 5-6 cm,a měli jsme na 35 Hz subsonic 48db/okt.tak jak tedy ty subsonické frekvence?  yikes

Re: PA Basové repro

Vojta: ne, nejde o rozchvěv. to může být hodně. jde o to že nesmíš zpozorovat klasický pohyb membrány ale jen "mazání" nebo kmitnutí. jakmile pozoruješ pohyb, jako že znáš aktuální lokaci membrány, tak je to špatně... samozřejmě s mírou. ne že si na to vemeš mikroskop, urychlovač částic, ultrapyromegasupersondu....... nějakou toleranci samozřejmě musíš brát. ale cca je to pravda.

Re: PA Basové repro

Nejsem takový expert na hornflexy (vůbec), ale ono je z venku vidět repro? Ale asi vlastně jo.

Kdo někdy viděl klasickou autohifi plápolačku pochopí. Impulsy jsou vidět i na PA samozřejmě.

(upravil Vojta 3. 6. 2007 18:37)

Re: PA Basové repro

Co tím myslíš klasický pohyb? tam bylo jasně vidět,když bubeník kopl do velkého bubnu,tak 16-náct 18" na straně koplo stejně taky,a bylo to jen "ven" z bedny a zase "zpět",
Michal:možná to byly supa skůpry,ale spíš něco jako mezi hornflexem a skůprem,ani na netu jsem to na strnánkách Martin Audio nenašel

(upravil hot.shot 3. 6. 2007 18:48)

Re: PA Basové repro

Vojto mám pár připomínek: Electro-Voice - nepřipadá ti už ten název divnej? 12" a subbass? (ale pravda pár vyjímenek existuje) RMS 400W a 1600W max (slušní výrobci uvádí Musical program což je 2xRMS, tohle mi tak připomíná nějakou autohofi mrdku) X-max 5cm blbost! to maj jen autohofihi leštěky co jen bučej. 5cm výchylka u profi tam maximálně jako X-damage peak-peak.

Dobré subbasy mají x-max (0-peak) tak 8-10-12mm a x-damage (peak-peak) tak od 30mm a víc. takže těch 5-6cm to píšeš je naprostá blbost, při subsonicu 35Hz 48dB/okt dostat subbassy na výchylku 5cm celkem hodně velký umění

EDIT: Michale hornflex je něco jako br, z venku to vypadá naprosto stejně, ale ten "br" je do Lka, takovej krátkej jednoduchej horn

Re: PA Basové repro

No dyť jo, ale nesmíš vidět houpání jak si to točí autohifíci a chlubí se tim na youtube.

Re: PA Basové repro

hot.shot:http://www.electrovoice.com/index.php

Re: PA Basové repro

Škoda že jsi tam nebyl na té hrachovce,já s nimi dokonce jednou zvučil jednu kapelu na festu.A pokud vím tak EV je americká firma,ne?bedny od nich mají třeba Stouni jak jsem se tak koukal,...,a pokud vím,tak ten subbas od EV byl typ Sb 122,400 sinus/1600W max,131 db SPL max, 43-200 hz, 10123 kč/ks,Audio Zeman Praha 9,a repro je 12" EVS12SB

Re: PA Basové repro

Když dám subwoofer na plné pecky, tak  vidím výchylku. To je snad normální, ne?
Jo, při "normální" hlasitosti (poslechu) se membrána téměř nehne ...

Web

Re: PA Basové repro

Kritik: jo to je,ale teď mi všichni říkáte že 5 cáků je blbost u profi,já jsem taky viděl max PD 24" s výchylkou 11 mm,tak mi právě není jasné těch 5 cm u EV,a už vůbec když hrály ty 18" Martin Audio na Hrachovce s 5-6 centimetrovou výchylkou,tak jak to je tedy možné že to tedy hrálo?a hrálo hodně dobře.  wink

(upravil hot.shot 3. 6. 2007 19:14)

Re: PA Basové repro

http://www.electrovoice.com/products/199.html našel jsem tohle jestli je to co mysliš. Píšou  long-excursion woofer ale kolik má X-max jsem se nedočet. 10123Kč za celou osazenou bednu? no to opravdu nemoůže být žádnej zázrak za tyhle prachy. Mysliš těch 5cm jako peak-peak nebo 0-peak? ať tak nebo tak, tak to podle mě neni ok a chodí to hodně přes x-max. pochybuju že by to mělo větší x-max než 1,5cm

EDIT: navíc na bedna je z kompozitu... plastovej sub - fuj!

Re: PA Basové repro

Jo je to on.....,ale taky mi nejsou jasné ty výchylky,ale kdybych neslyšel,a neviděl,tak bych to taky nevěřil,ale stál jsem u toho,a díval jsem se na ty basy,a bylo to tak jak říkám

Re: PA Basové repro

hele já prostě myslim že je to kravina aby to takle lítalo to by to muselel být nějakej šmějd s měkym gumovym závěsem. takovýdle výchylky maj fakt snad jen ty autohifi leštěnky, normální reprák by při takový výchlky bouchal cívkou o dno

Re: PA Basové repro

A neupsal se někdo? neni to 5mm?

hot.shot: kompozit je lepší materiál než dřevotříska, překližka i mdf

(upravil hot.shot 3. 6. 2007 20:17)

Re: PA Basové repro

když je teda kompozit lepší než překližka tak proč profi reproboxy (až na pár kompaktů který jsou plastový) jsou z překlišky?
bóže všichni se vyserte na mdf, překlišku a dělejte z plastu a kompozitu, protože mdf, překliška jsou úplně na hovno a proto se z toho dělaj reproboxy...

a nebo rovnou si kupte plastový chrastítka, ty maj přeci nejlepší zvuk...

Příspěvky [1 až 20 z 37]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » PA a zvukařina » PA Basové repro

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£