Téma: Hot.shotovi boudy

http://www.repromania.net/projekty-hifi … -de250.php

Podle mě to navypadá vůbec zle. Design má IMHO docela povedenej a navíc to vypadá celkem netradičně.

Re: Hot.shotovi boudy

Jo, to je vono, takhle má nějak cca PA na doma vypadat.

(upravil dawsoo 26. 9. 2008 19:56)

Re: Hot.shotovi boudy

Pěkný tomu ač jsem nepřítel PA doma,tak tohle se dá... ale dle měření je vidět že fázově to moc nesedí na děličce... viz odečet mezi 2-3kHz měniče jednotlivě vs společně ... (já osobně bych volil menší cívku než 1mH ve vejškový sekci s větším Rdc plus místo 4R dát 4R7 nebo 5R1 a mohlo by se to srovnat trošku)

Není co dodávat...

Re: Hot.shotovi boudy

Tyvole, tak to se mi líbí!! Škoda, že nepoužil Beymu big_smile

Web

Re: Hot.shotovi boudy

Tyjo, to vypadá dobře. Taky se na něco s PA domů chystam. Ta štěrbina na výšku je dobrej nápad. Je blízko měniči a designově taky super.

Re: Hot.shotovi boudy

Moc pěkný! Přesto si myslím, že by se tam klasická bassreflexová roura vzhledově hodila víc.

Re: Hot.shotovi boudy

Souhlas.

(upravil Sendy 26. 9. 2008 22:25)

Re: Hot.shotovi boudy

dawsoo napsal:

... ale dle měření je vidět že fázově to moc nesedí na děličce... viz odečet mezi 2-3kHz měniče jednotlivě vs společně ...

Jseš si tím jist ? Nejsou náhodou ty průběhy od měničů samotných a teprv výsledovka s výhybkou ?

BTW, je to stejně v ose, směrovky neznáme. Některé kombinace v ose vypadají kompromisně, ale ve směrovkách jsou velmi slušné. Pěkný horor byl třeba koax Infinity, v ose tam byly u 11, 13 a 16K propady o 10-15dB, mimo osu ne.

Web

Re: Hot.shotovi boudy

jj povedlo se mu to takovej zvlastny projekt

Web

Re: Hot.shotovi boudy

Kritik: nj, ale to se shotovi opravdu nikdy nestane. Mě se zas prozměnu nelíbí ta štěrbina, ale jinak paráda. Takhle bych si to nadoma taky nějak představoval.

Re: Hot.shotovi boudy

Mě se ta štěrbina libí, nevadí mi tam. Klasický bassreflex by tam vypadal jak pěst na oko.

Web

(upravil dawsoo 27. 9. 2008 0:27)

Re: Hot.shotovi boudy

sendy:
Pokud je to bez vyhýbky (což si nemyslím hlavně průběh basáku a i vejšky v horně vypadá jinak) tak pak ano... ale pokud je to s ... tak to je vcelku jasně vidět... co se mi nepozdává je ta ostrá hrana u vejšky rovný a pak strmě dolů... pokud je tomu tak tak bych to viděl jako ten hlavní důvod... proti dělení basáku nemam výhrad ten vypadá dobře... z osy to nebude o moc jiný na dolním konci pásma u tý horny... tam to mění většinou průběhy nahoře

Není co dodávat...

Re: Hot.shotovi boudy

Kluci, mě se taky ta štěrbina takhle líbí. IMHO to takhle příroda sama chtěla, ne? podívejte se všichni doma(na zádech)[ i na břiše] lol

(upravil BlackRider 27. 9. 2008 9:22)

Re: Hot.shotovi boudy

Krásný a bude to hrát asi dost solidně. I ten BR se mi tam líbí.

Akorát je z grafu vidět průběh kickbasů z PA repra big_smile A možná bých ještě víc zatlumil vejškovou část..

Web

Re: Hot.shotovi boudy

No pěkně udělaný, možná tu štěrbinu bych dal níž, dospod nebo možná spíš rouru... Chtěl bych to sposlechnout, pěkně ostrej rokec a moc se s tim nemazat smile Že by se shot objevil někdy na srazu?

(upravil LuKyss 27. 9. 2008 12:39)

Re: Hot.shotovi boudy

Shot vzkazuje:

Fázově to opravdu nejsedí nejlíp. Když seděla fáze, tak byla horší charka i na waterfallu se Hubertovi něco nelíbilo, takže jsme nakonec nachali horší fazi. Celé měření k dispozici zde http://www.prodance.cz/protokoly/LF12G_fin..pdf .
Kritik: "Zdenku, ty bedny uprostřed nehrajou, nemáš něco blbě ? Ne, všechno je v pořádku, v těch jsou ty Beymy."
BR roura: nemám rád zasadně dělám jen štěrbiny
BlackRider: Měření pod 200Hz nesmíš brát moc vážně, tam to moc nesedí, záleží jaká se použije metoda, při metodě kterou používá Hubert to na basech opravdu moc nesedí ale zas je přesnější na středech což je pro odladění výhbky důležitější.
Zorg: Štěrbina nemohla být níž, je tam přepážka

Diskuze k projektu je zde: http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=7&t=9

Web

Re: Hot.shotovi boudy

Čím se to liší od Megatonu 121? Rezonance A9090 minimálně na 2,5K a 4,5K mu nevadí? A9090 je bohužel příliš malá na kombinaci s 12". Škoda peněz za RCF i za DE250. roll Delta s driverem za polovic peněz by udělaly stejnou službu.

Re: Hot.shotovi boudy

Mě se to nelíbí, PA doma podle mého soudu ano, ale stejně rozumně jako s hifi, tedy pokud dvoupásmo, tak dole 6, 8", 10". Sfázované to evidentně dobře není.

Re: Hot.shotovi boudy

žádné rozumné 8 za rozumné peníze se neprodávají.
MethMan: to nemyslíš vážně že ne? slyšel jsi už jednotlivé reproduktory? Delta je prachmizerný reprák s prachmizerným zvukem.

Re: Hot.shotovi boudy

Rozhoduje vysledek, ne zvuk vseho zvlast. A pokud je tam neco, co vadi, snizuje to hodnotu celku na hodnotu toho nejhorsiho clanku smile