(upravil BlackRider 18. 9. 2008 19:42)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

No už jsem nechtěl nic psát, ale myslel jsem, že jsme na fóru, kde jdeme po hifi (high fidelity = vysoká věrnost) a ne po líbivím zvuku.

Jestli máte v hlavách zakódovaný rovná chára = špatnej, placatej a nevýraznej zvuk tak se tomu nedivím.


Tyjo stejně to nechápu. Když dělám nějákej projekt, tak se snažím ho co co nejlíp (nejrovněji) odladit ne? Mám přece na zesu korekce a když mám potřebu přidat výškám či basům, tak přidám ne?

P.S. Pro rejpaly: Když nemám integrovanej zesák, tak si naladím EQ v PC. smile

P.S. 2 Jestli tu někoho nudím, tak to smaž. Stejně se postavíte na hlavu a ani nemáte zájem diskutovat.

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Honba za analytickým zvukom je imho blbosť, teoreticky by mal byt najvernejsi zvuk z analytickych reproduktorov v bezdozvukovej komore. Kto mal moznost nieco v tejto komore posluchat tak vie jak je ten zvuk hnusny, takze sa ta vernost stavia celkom na hlavu. Vpodstate jedina moznostr verneho zvuku je ist na koncert ...
Tym ale nechcem zase tvrdit ze stavat si naschval nejake patlajuce bedne je spravne, ale nic netreba prehanat a najdolezitejsie je vzdy byt spokojny z vysledkom, a nie to ci to ma o 0,1% vyssie skreslenie ci 1dB pokles na 1324Hz ...

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Co je to nejvěrnější zvuk? Mě se libí ten a tomu zase ten zvuk reprosoustav  Který je lepší (věrnější) zvuk?

V podstatě souhlasím s babakusem i BlackRiderem.

Web

(upravil MaBat 18. 9. 2008 22:01)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

teoreticky by mal byt najvernejsi zvuk z analytickych reproduktorov v bezdozvukovej komore

To je ovšem nesmysl. Dozvuk pro věrnou reprodukci potřebuješ jako sůl. Jen ho nesmí být moc, ani málo.

Jak moc hrajou vaše bedny věrně, poznáte, když je budete poslouchat z vedlejší místnosti, ideálně na nějaké akustické muzice, na známých nástrojích o kterých víte, jak zní v reálu, ev. mluveném slově. Když nepoznáte, jestli jsou vedle v místnosti muzikanti, nebo bedny, tak hrajou věrně smile

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

No jo, ale na Tvm/Tesla to přeci nepoznám, jak který hudební nástroj hraje nebo kolik jich tam je big_smile

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Najvernejsi zvuk je na koncerte...ale ked mam byt uprimny, nechcem mat doma zvuk ako je na koncertoch z aparatov 2x100kW(alebo aj mensich, niekde v hale) a myslim ze to nechce nikto, teda aspon ten kto to pocul, saq je to tam ukricane. No zase taky fajny klubovy koncertik, to je o inom.:)

MatBat:
dobre napisane..suhlasim s tymi mkuzikantami vedla v izbe:)

(upravil BlackRider 18. 9. 2008 22:42)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Nejvěrnější je ten, který nejméně zkresluje původní signál. V reprodukované muzice nikdy nedosáhneme dokonalé věrnosti ale vysoké ano. Nevím jestli to chápete tak, že potřebuju super bedny, co v slyšitelným pásmu hrajou +/-1dB. Ne, o to mi nejde. Chcu ale bedny který to dokáží v pásmu +/-3dB, bez jakýchkoli propastí, peaků, rozdílů hlasitostí, díry 8 dB na 3,5 kHz.. atd. napadá mě toho dost. Když vidím jaký jsou dnes prostředky ke stvoření kvalitní soutavy, tak proč toho nevyužít a nejít po tom? Stavět nějákou lavórbednu která bude sice na 1. poslech krásně znít, to už pro mě nemá cenu...

Taky sem začínal na ARN226+ARP150+ARV104. Ty bedny na první poslech nehrajou špatně, ale po chvíli tam prostě slyším všechny nedostatky použitejch repráků. Když přivřu oči, tak ARN a ARP je použitelný, ale to ARV je prostě šílený. Proto jsem se tam o pár příspěvků ozval a všichni se málem zbláznili. smile

Když to srovnám s těma prckama, přes který hraju teď, tak je to rozdíl obrovskej. I když je to pořád jen reprodukovaná muzika.

BTW K tomu "zajdi si na koncert"... To beru ale musí to bejt unplugged (akustický), jinak to je zas jen reprodukovaná sic živá muzika.

Ad koncert) Včera jsem byl na kámošovým koncertě, hráli jako předskokani kapely Dizzy v Metro Music Baru v Brně. Valili přes aparáty JBL. Zvuk odladěn na tzv. neunavující (míň výšek a středovýšek). Celkem slušnej. Jenže ten magor zvukař to tak solil, že při odchodu mě pomalu bolela hlava. A o to taky nestojím. Co se týče kopáku, tak mě to absolutně nedostalo, když hrál bubeník sám, nebo si jen tak v mezipauze kopl tak zněl krásně. Jakmile začli hrát a víc do toho řezat, tak se skoro ztrácel..

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

MaBat napsal:

To je ovšem nesmysl. Dozvuk pro věrnou reprodukci potřebuješ jako sůl. Jen ho nesmí být moc, ani málo.

Nezmysel to nie je, je to neprirodzené a nepríjemné, ale pri reprodukcii je dozvuk zaznamenaný uz v nahrávke (či už reálny alebo syntetický to je v tomto prípade fuk), takže "teoreticky" už nemáš dôvod tam nejaký ďalší pridávať. Vpodstate najvernejší zvuk dostaneš len pri počúvaní cez sluchátka, a tam žiaden pridaný dozvuk nieje ...

(upravil MaBat 18. 9. 2008 22:53)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

No pokud za nejvěrnější považuješ poslech přes sluchátka, pak už je možný všechno smile

Pro mě věrný neznamená jen čistý, nezabarvený, ale i/hlavně realistický.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Já si to myslím taky. Pokud potřebuju upravovat nějáký nahrávky, tak jedině přes sluchátka.

Web

(upravil Phalanx 18. 9. 2008 22:58)

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Práveže najrealistickejší je, boli už dokonca pokusy nahrávať nejaké koncerty pomocou umelej hlavy a tam pri použití sluchátok skutočne počuješ to isté ako keby keby si v tej koncertnej sieni bol ... len by som dodal ze rozhodne som nenapisal ze povazujem pocuvanie cez sluchatka za najlepsie riesenie, to ani omylom, ale najreálnejšie proste je  ...
PS: koncim, tato debata je tazko OT a je vpodstate aj tak o nicom smile

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

No to je právě to rozdílný vnímání toho slova. Přes sluchátka poslouchám rád a často, ale když si chci vytvořit tu realistickou iluzi, jinak než přes bedny to nejde, ať se ten zvuk z nich snaží být sebeprostorovatější...

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

BlackRider:
S těma rovnýma charakteristikama pozor. Určitě ti něco říkají Fletcher-Mansonovy křivky. Podle jejich průběhu nemohou mít bedny rovnou charakteristiku, protože pak by byly strašně uřvaný na středech. Pokud to není korigováno už v nahrávkách, to nevim.

Navíc každý určitě vnímá jinak citlivě vysoké frekvence, prostě nějaký ten hrb na charakteristice neslyší a přitom druhej se chytá za hlavu, jak mu to ty uši rve. Proto se někomu zvuk toho ARV líbí, protože ho slyší jinak než ty.

Nechci aby jsi si myslel, že pro mě existuje jenom Tesla její super ARV104, ne! Jsou i mnohem kvalitnější výškáče, ale už ti nemusí znít tak pěkně.

Vem si, že budeš mít výškáč, který zaručeně zahraje to co chceš, nějaké celkem skryté detaily. Ale jako na potvoru vnímáš tento výškáč celkem ostře, řezavě. Myslíš, že se tvoje ucho a mozek soustředí na ty detaily, které ten výškáč zaručeně hraje? Přitom někdo jiný ty detaily uslyší, protože mu zvuk toho výškáče sedí, nerozdíl od tebe. O tomhle jsem chtěl mluvit, tímhle směrem vás navést.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

To mi připomíná jak jsem se bavil s přáteli o tom, že přes sluchátka to hrajé líp. Tak se mi vysmáli big_smile

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

MaBat, ta tvoja realistická ilúzia je práveže velmi málo realistická smile, to je to k comu som sa chcel dostat. Babakus to pekne vystihol, akurat s tými krivkami rovnakej hlasitosti nema celkom pravdu, lebo ak mas "rovný ideálny" mikrofon a "rovný ideálny" reproduktor tak je jedno ako človek vníma, ale vníma to rovnako ako keby stál namiesto toho mikrofónu.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

babakus: to máš pravdu, že každému bude sedět výškač jinak. Osobně jsem neměl proti ARV 104 nic, ale s porovnáním GTC 11/100 je to rozdíl. Nemyslím v tom, že ARV 104 hraje "hnusně", ale jinak.

Web

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Vite, kde se bavite? Uz bychom pomalu meli brzdit.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Jasně šéfe. Končím s OT.

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

presne tak, uz len k veci smile
mozete pokracovat v kritike dalej smile

Re: Jofi (TVM ARN-226-05/8, ARX-150-25/4 a ARV-104-00/4)

Mně se to líbí. Přes zimu budu dělat něco velmi, velmi podobného pro tátu. A krom toho, bude to mnohem realističtějí, než třeba sluchátka lol