Re: Měřící mikrofony

Něco chystá Hubert Mašín. Ale zatím není také žádný termín. Jak bude známo víc, dám echo.

Re: Měřící mikrofony

Bude kalibrovat jen frekvenci, nebo i fázi?

Re: Měřící mikrofony

Kalibrace absolutní fáze naráží na jeden drobný detail - etalon není v dosahu.

Web

Re: Měřící mikrofony

Tohle by mohlo být docela zajímavé:
http://eshop.prodance.cz/m1/d-95976/

Web

Re: Měřící mikrofony

Pre ľavorukých to môže byť dobrá voľba, otázka či je k tomu aj kalibračná krivka (vrátane fázy).

(upravil Jurawood 18. 8. 2011 19:04)

Re: Měřící mikrofony

žádná křivka k tomu není protože zatím neexistují smile
Ale až budou tak jaký by asi měly smysl bez křivky? Takže křivka by i podle foto být měla.
Teda ale 600 bych za elektret za 40 korun teda nedal, chtělo by to někoho kdo by byl ochoten třeba za 50,- Kč propísknout námi vyráběné mikrofony, překalibrovat a zaslat zpět. Pouze korekci, ne absolutní tlak, to je stejně v tomto případě k ničemu..

http://www.prodance.cz/galerie/33_tn.jpg

Re: Měřící mikrofony

To to nevidíte? http://prodance.cz/zpravy.php?Lng=CZ#400

Re: Měřící mikrofony

Vidíme, amplitúda áno, fáza nie.

Re: Měřící mikrofony

K čemu fáze?

Re: Měřící mikrofony

Abychom pro dobrý pocit znali u měřených věcí absolutní hodnoty fáze
..... jinak na stavbu výhybek stačí nekorigované změřené hodnoty fáze.

Re: Měřící mikrofony

Hippo007 napsal:

Abychom pro dobrý pocit znali u měřených věcí absolutní hodnoty fáze

To by mě zajímalo, jak to uděláš... smile

Re: Měřící mikrofony

No dobře, špatně jsem se vyjádřil.
EDIT:
Abychom dovedli mikrofonem změřit skutečný průběh fáze v místě měření.
..... jinak na stavbu výhybek stačí nekorigované změřené hodnoty fáze. Já vlastně na to mé měření kalibrační křivku fáze nepotřebuji.

Teď už je to dobrý?

(upravil MaBat 19. 8. 2011 13:58)

Re: Měřící mikrofony

Pořád ne, ale to je asi fuk. A pak, pokud chceš něco "absolutního", nemůžeš uvažovat o místě měření...

Zajímalo mě, na co to potřebuje godz, má-li to být důvodem, proč ten mikrofon, tak jak je, odmítnout.
Krom toho, jaký je důvod domnívat se, že se mikrofon chová v tomto ohledu  jinak, než reprák?

Re: Měřící mikrofony

MaBat napsal:

Krom toho, jaký je důvod domnívat se, že se mikrofon chová v tomto ohledu  jinak, než reprák?

Z čeho usuzuješ, že se to někdo domnívá?

(upravil MaBat 19. 8. 2011 14:17)

Re: Měřící mikrofony

Protože mluvíte o potřebě doplnění jakési měřené fáze k amplitudové cháře.

Jinými slovy, ptám se, na základě čeho se domníváte (nebo víte), že tenhle mikrofon se nebude chovat jako systém s minimální fází? Já to nevím. Stačí odkaz na literaturu.

Re: Měřící mikrofony

Frekvenční a fázové charakteristiky kapsle WM61A v příspěvku #8
kalibrační soubor

(upravil MaBat 19. 8. 2011 14:46)

Re: Měřící mikrofony

Zjevně nevíš, o co jde. Pokud by se ten mikrofon choval jako tzv. systém s minimální fází, lze fázovou cháru spočítat z jeho cháry amplitudové (např. Hilbertovou transformací).

Tak třeba ještě odpoví godz a něco se dozvíme. Pokud totiž někdo trvá na "kalibrační" fázi pro mikrofon, implicitně tím říká, že ta se v daném případě nedá z amplitudové spočítat (nebo že to neumí). To je jedna část otázky. Ta druhá je, jak to pak reálně využít. Ani jedno mi není jasné.

Re: Měřící mikrofony

Použiju-li kalibraci, která srovná amplitudu do nuly, pak je ta fáze k ničemu, v nule, ne?

FRC umí podle amplitudy spočítat fázi.

(upravil MaBat 19. 8. 2011 15:04)

Re: Měřící mikrofony

Jedině, že by se do nuly nesrovnala - tj. nešlo by o systém s minimální fází, to je to, o čem mluvím. Ale i tak, nevím, k čemu by to komu dál bylo. Pro dokonalou linearizaci fáze reprosoustavy pomocí digitálních FIR filtrů? Asi smile

Tedy osobně mám v korekčním souboru k mikrofonu (jakkoli bych se na něj mohl úplně vykašlat) na místě fáze nulu a zcela mi to stačí ke všemu, co dělám.

Re: Měřící mikrofony

Můžete se někdo blížeji rozepsat, jak si takovou fázovou kalibraci konkrétně představujete ? Uspořádání, použité přístroje...

Web